Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Też zależy jakiego masz dostawcę internetu. Wiem, że UPC w godzinach szczytu chodzi znacznie słabiej. Do tego nawet jak masz 1 GB/s, to jest to wartość według umowy osiągana... raz w ciągu doby. Przykładowo, Orange nawet w godzinach szczytu działą dużo szybciej, i wysoką prędkość gwarantuje przez 70% doby.

Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie, Kamil, z tym routerem. Jak mogę to sprawdzić?

Tak, mam UPC i wiem, że często ssie pałąka, ale wolałem dopytać. Przełączyłem się w trakcie prób wczoraj na hotspota T-Mobile i niestety było to samo.

W sumie to bym się cieszył, gdyby to było przeciążenie serwerów MS. Cóż, w Wo Long trzeba będzie grać w takim razie w sobotę rano na świeżości.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, pioooti napisał:

Dobre pytanie, Kamil, z tym routerem. Jak mogę to sprawdzić?

Tak, mam UPC i wiem, że często ssie pałąka, ale wolałem dopytać. Przełączyłem się w trakcie prób wczoraj na hotspota T-Mobile i niestety było to samo.

W sumie to bym się cieszył, gdyby to było przeciążenie serwerów MS. Cóż, w Wo Long trzeba będzie grać w takim razie w sobotę rano na świeżości.

Jak masz model routera? Zazwyczaj jak router ma dwa pasma to jedno jest takie jak je nazwiesz a drugie ma do tej nazwy dopisek 5G(nie mylić z 5g na komorkach). Granie po chmurze ma sens tylko na 5ghz a 2,4 GHz zupełnie się do tego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj rano do kawki potestowałem sobie z ciekawości kilka gierek (gearsy,Forza,assasin odysey i prey). 

Na dzień dzisiejszy dla mnie problemem jest jedynie rozdziałka i to że nie ma dostępu do całej biblioteki zakupionych gier (choć były plotki że na być).

Bo tak to na spokojnie można naprawdę komfortowo pograć. Ja nie grywam w multi i w sumie dla mnie lag był tak mały że nie wiem czy bym poznał że gram z chmury.

Wyobraziłem sobie że mogę nie mieć XSX, a jednocześnie ograć takiego Starfielda na telewizorze. Gry kupuję cyfrowo więc najważniejszy jest mój profil i to co do niego przypisane.

 

Przyszłość rysuje się naprawdę ciekawie

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pioooti napisał:

1. Zacząłem grać w jeden tytuł na smartfonie. Chcę go zaciągnąć na XSX - czy sejwy jakoś automatycznie przejdą?

tak,  wszystko synchronizuje się automatycznie, nic nie trzeba robić. 

 

1 minutę temu, pioooti napisał:

2. Jeśli Phil zdejmie mi niespodziewanietytuł z XGP i sobie go kupię, to jak wyglądać będzie wtedy sytuacja z zapisem gry?

 cały twój postęp w grze który zrobiłeś grając w XGP, będzie na ciebie czekał aż kupisz grę. Tu też wszystko synchronizuje się automatycznie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 5.03.2023 o 14:28, drozdu7 napisał:

Dzisiaj rano do kawki potestowałem sobie z ciekawości kilka gierek (gearsy,Forza,assasin odysey i prey). 

Na dzień dzisiejszy dla mnie problemem jest jedynie rozdziałka i to że nie ma dostępu do całej biblioteki zakupionych gier (choć były plotki że na być).

Bo tak to na spokojnie można naprawdę komfortowo pograć. Ja nie grywam w multi i w sumie dla mnie lag był tak mały że nie wiem czy bym poznał że gram z chmury.

Wyobraziłem sobie że mogę nie mieć XSX, a jednocześnie ograć takiego Starfielda na telewizorze. Gry kupuję cyfrowo więc najważniejszy jest mój profil i to co do niego przypisane.

 

Przyszłość rysuje się naprawdę ciekawie

Grałeś już w tego Starfielda w chmurze? Bo się tak czaje na taką opcję, bo innej w sumie nie mam. Tylko chciałbym opinie kogoś kto tak odpalił.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GSPdibbler napisał:

Grałeś już w tego Starfielda w chmurze? Bo się tak czaje na taką opcję, bo innej w sumie nie mam. Tylko chciałbym opinie kogoś kto tak odpalił.

Niestety nie, w ten weekend nie mam czasu normalnie pograć a co dopiero chmurę testować  :) a szczerze to sam jestem ciekaw naprawdę 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, GSPdibbler napisał:

Grałeś już w tego Starfielda w chmurze? Bo się tak czaje na taką opcję, bo innej w sumie nie mam. Tylko chciałbym opinie kogoś kto tak odpalił.

Testowałem trochę (tylko początek)grę w chmurze na Steam Decku - rozgrywka jest komfortowa i stabilnia, na pewno będę użuwał tej opcji do alternatywnego grania z dala od tv.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co prawda Starfielda nie odpalałem, ale testowałem inne gierki typu Jedi Fallen Order czy Gearsy. I chociaż mam bardzo mocny net (1gb) to granie nie jest za fajne. Znaczy chodzi ok, płynnie, nic nie rwie, nie ma artefaktów, ale jednak obraz jest w niskiej rozdzielczości, kolory też nie są jakie powinny. To jest fajna opcja żeby dzieciaki pograły sobie w jakieś gówienka z gamepassa którymi nie chcesz zaśmiecać dysku, albo jako dema żeby wypróbować przed zassaniem. Jako opcja przechodzenia gier? Nah. Telewizor mam 65 cali

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy jest jakiekolwiek info kiedy wreszcie będzie możliwość grania w chmurze w cyfrowo zakupione gry, a nie tylko tytuły z GP? Przecież to byłaby totalna rewolucja i gamechanger - (pomijając tylko 1080p) wtedy już naprawdę nie trzeba byłoby mieć konsoli, a przynajmniej jej kupno nie byłoby aż tak niezbędne. W sumie nie wiem czemu się tak pierdzielą z dodaniem tej funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza

Żeby można było grać we wszystko przez chmurę, to dostawca chmury, w tym przypadku Microsoft, musi uzyskać zgodę od wydawców na takie działanie. Inaczej się nie da. Gdy jakiś tytuł trafia do GP, to z automatu Microsoft podpisuje z wydawcami umowę na umieszczenie tego w chmurze. W pozostałych przypadkach są licencje, sublicencje, a wiele firm się na to nie chce zgodzić. Nie ma co liczyć na to, że kiedykolwiek zagramy w chmurze we wszystkie zakupione cyfrowo gry. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, pawelgr5 napisał:

Musialby tez mocno dolozyc tych serverow na ktorych to lata. Obecnie jak chcialem zagrac w jakies gowno lowienie ryb przez GPU to mi wyskoczylo ze duzo ludzi i mam czekac okolo 10 minut  

 

Niestety to prawda, też czasem czekam po 3-5 minut na możliwość pogrania w Horizon 5 czy Halo. Najgorsze, że pomijając kolejki, jakość jest okropna jak dla mnie. Może nie ma opóźnień (za dużych, bo jakieś tam są wyczuwalne), ale boli 1080p i ten fatalny bitrate, bo całość streama dosyć często robi się rozpikselowana. W porównaniu do GeForce NOW Ultimate to w ogóle jest 4 klasy niżej. Microsoft, jako czołowy dostawca takich rozwiązań, mógłby nad tym jeszcze popracować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...