Skocz do zawartości

xCloud


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Jak to panowie wygląda na dzień dzisiejszy? Da się normalnie pograć w singlowe gierki z netem 200mb/s? 

Czy od początku pojawienia się xclouda odczuliście jakąkolwiek poprawę w działaniu? 

Przeszedłem wszystkie Gearsy, od 1 do 5 (i to nie na najniższym poziomie trudności) i grało się wybornie i gdybym nie wiedział, że to chmura to stwierdziłbym, że gram bezpośrednio na lapku. W kolejce czeka seria HALO.

Ale polecam grać przez apkę Xbox.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję Panowie, przed chwilą sam przetestowałem u siebie. Włączyłem Evil Within, FH5 i Doom Eternal. Ten pierwszy to w sumie bajka, w forzy i doomie można wyczuc delikatne opóźnienie, ale mozna pewnie z czasem do tego przyzwyczaić palce. 

Ale do pogrania w wyrku, kurwa, dobra rzecz. I to wszystkie gry pojawiające się w GP są odrazu do gry w chmurze? Ciekawe czy Stalker 2 będzie grywalny 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wątpliwe, to chyba ma dotyczyć tylko grających na PC. Gdyby k+m było obsługiwane na konsoli... to w sumie też by było zajebiście :notbad: Sporo gier można by ogrywać w ten sposób i mieć lepsze wrażenia, np. Doom Eternal dużo by zyskał na konsoli z obsługi klawy i myszy.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie powinni takie aoe wydać na Xboxie z obsługą tylko k+m ładnie to oznaczyć jeżeli obsługa pada w tego typu grze jest problemem. Tak samo gry singlowe jeżeli komuś to pasuje powinny obsługiwać zarówno pada jak i mysz. Do multi osobne serwery, ale single jak najbardziej powinno być wsparcie. Dobrze, że w xcloud jest możliwość grania dotykowo, na padzie jak i teraz będzie można na myszce. 

Odnośnik do komentarza
Wątpliwe, to chyba ma dotyczyć tylko grających na PC. Gdyby k+m było obsługiwane na konsoli... to w sumie też by było za(pipi)iście :notbad: Sporo gier można by ogrywać w ten sposób i mieć lepsze wrażenia, np. Doom Eternal dużo by zyskał na konsoli z obsługi klawy i myszy.
Xcloud to konsola series s, wiec powinno działać w obu przypadkach.
Odnośnik do komentarza

Wczoraj przetestowałem chmurę na moim starym lapku grając bezpośrednio przez www. Grać się da, ale wyczuwalny jest lag przy sterowaniu, oprawa w takiej Forzie też dużo gorsza niż na konsoli, ale możliwe, że to kwestia grania przez stronę. Tak czy siak jestem pod wrażeniem tego rozwiązania, bo zabrałem do plecaka tylko pada i będąc u rodziny na wsi w 5 minut odpaliłem grę, w którą grałem dzień wcześniej na konsoli, save'y się zgadzają, wszystko działa szybko, no bajka. Grając w mniej dynamiczne czy wymagające gry to już w ogóle nie zauważyłbym różnicy. Dalej nie mogę uwierzyć ile M$ zmieścił możliwości w GPU za 55zł miesięcznie. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio czasem odpalam z ciekawości po tym jak dostałem w abonamencie nielimitowane LTE, które mi działa w domu tak 100-120 Mbit. Na telefonie 6" jakość obrazu nawet w takich Gears 5 jakby natywnie na urządzeniu chodziło. Lekki lag, ale w bardzo wiele gier da się grać bez większych problemów, ale to trzeba mieć jakiś uchwyt do pada, bo sterowanie na dotyk nie sprawdza się. 

 

Natomiast na konsoli i TV, to już musi być światłowód, bo jest pikseloza przy takim łączu i już bardzo widoczny lag.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Testowane ostatnie dwa dni na padzie+telefon+uchwyt 8bitdo:

 

1. Wczoraj zauważyłem, że jakość streamingu w trakcie dnia była wyraźnie gorsza niż dzisiaj wieczorem i to zarówno jeśli chodzi o jakość obrazu oraz większy lag i muszę jeszcze sprawdzić czy to po stronie serwerów czy może LTE.

 

2. Dzisiaj wieczorem natomiast streaming jest tak dobry, że nie dość, że obraz jest ostry jak żyleta, to lag jest tak mały (wyraźnie mniejszy niż wczoraj w trakcie dnia), że mogłem normalnie grać bez problemu w Gears of War 3 na Hardcore. 

 

Nie mam pytań jeśli tak to ma działać. Ostatecznym testem będzie jakaś FH.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak dla odświeżenia tematu aby dodać więcej informacji dla tych, którzy nie wypróbowali jeszcze xCloud wklejam dwa screeny z Marvel's Guardians of the Galaxy

xCloud odpalony na laptopie w aplikacji Xbox, laptop kablem do internetu i HDMI do telewizora, ogrywane padem 8Bitdo Pro 2. Screeny walnięte klasycznym sposobem klawisz win + Print Screen

W moim odczuciu działa to coraz lepiej, nie da się łatwo walnąć screena z widocznymi artefaktami obrazu bo wystarczy zatrzymać postać/samochód w grze na 1-2 sekundy żeby obraz stawał się piękny, ostry i klarowny. Psuje się tylko podczas szybkich akcji gdzie dużo się dzieje gdzie w przypadku tej gry po skończonej walce i powrocie do eksploracji po kilku sekundach gdzie po prostu idziemy i słuchamy dialogów obraz jest prawie jak żyleta.
Dla mnie i innych cebulaków, ekonomicznych miernot, biedaków i kloszardów? Zajebiste.
W dodatku laptop jest cichutki i gra się przyjemniej niż na zeszłej generacji.
 

Zrzut ekranu (143).png

Zrzut ekranu (145).png

Odnośnik do komentarza

W sobotę wpadli kumple i jeden z nich chciał zobaczyć Flight Simulator na konsoli, bo grał na PC. Nie miałem zainstalowanego (przecież to jest c00rwa kobyła), więc odpaliłem mu z chmury mówiąc, że pewnie będzie to wyglądać gorzej niż natywne, może być lag i tak dalej, bo jednak to streaming. Siedzieliśmy z półtorej godziny nad tym i zdanie na koniec trafnie podsumowuje to, jak obecnie wygląda xCloud: "jakbyś mi nie powiedział, że to śmiga ze streama to chyba bym się nie zorientował". Jedynie raz poszło odświeżenie obrazu po całości, ten charakterystyczny pasek idący z góry na dół, poza tym grało się naprawdę dobrze. Cieszy mnie, że idzie ten projekt coraz dalej i coraz lepiej to wygląda.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...