Jump to content

Star Wars Jedi: Fallen Order


Guest _Be_

Recommended Posts

To nie jest 2003 rok żeby się jarać gierkami w tym uniwersum, ale z zapowiedź zobaczę z ciekawością. Moim zdaniem gry Star Wars są lepsze od filmów. :pope:

 

 

Mogliby sprzedać licencję jakiemuś indie studio. No wyobraźcie se 2d metroidvanie z jedi jako protagonistą i nowymi sposobami wykorzystywania mocy jako upgrade'ami. A to wszystki w pięknym pixel art na jaki byłoby bez trudu stać wydawców.

Edited by mate6
  • Like 1
Link to comment
58 minut temu, mate6 napisał:

To nie jest 2003 rok żeby się jarać gierkami w tym uniwersum, ale z zapowiedź zobaczę z ciekawością. Moim zdaniem gry Star Wars są lepsze od filmów. :pope:

Każdy rok jest dobry, żeby się jarać gierkami SW. :lapka: 

 

Cytat

Mogliby sprzedać licencję jakiemuś indie studio. No wyobraźcie se 2d metroidvanie z jedi jako protagonistą i nowymi sposobami wykorzystywania mocy jako upgrade'ami. A to wszystki w pięknym pixel art na jaki byłoby bez trudu stać wydawców.

Zaraz rzygnę. :bad:

  • Sad 1
Link to comment
Guest _Be_
1 godzinę temu, suteq napisał:

Zaraz rzygnę. :bad:

Czemu? Taki mniejszy projekt też były fajny :usmiech: Nie wszystko musi być triple AAA shooterem czy innym action adventure z drzewkami rozwoju. 

Link to comment
3 godziny temu, Hendrix napisał:

 Gra ma być single player action-adventure 


Od EA??? Nie uwierzę, jak nie zobaczę. Ależ bym przygarnął coś konkretnego w tym uniwersum, najlepiej TPP. Kolejną częścią Force Unleashed bym nie pogradził, choć dwójka była chooyowa, ale reżyser GoW3 może świedczyć o grze właśnie tego typu.
Logo wydawcy skutecznie zabija we mnie jakikolwiek hype :reggie:

Link to comment
53 minuty temu, Hendrix napisał:

Demonizowanie EA... wydawca jak każdy inny.


Nie bardzo, chyba że na rynku jest więcej wydawców, którzy tak łatwo uśmiercają kolejne studia i IP należące do nich, wydając "gry-usługi", wykastrowane z zawartości, by później móc ją opychać jako "darmowe aktualizacje"...
Gdyby licencję dzierżyło choćby UBI, to już byłbym spokojniejszy, ale EA czy Activision... Tutaj musi zdarzyć się cud, bym chciał coś od nich kupić.

Edited by Wredny
Link to comment

No uśmiercają studia jeśli studia są pod kreską/nie przynoszą dochodów, no niestety taki jest kapitalizm. Jednak zwykle jeśli już są zwolnienia, to pracownicy dostają pełen pakiet i zwykle EA pomaga znaleźć pracę, nie sądzą się z pracownikami jak Ubisoft (Ubi zwykle każe po odejściu podpisywać non-compete clause, więc sayonara praca w branży przez kilka lat), nie dymają pracowników na bonusach i nie robią wrogich przejęć (hello Bethesda/ZeniMax).

Największym grzechem EA jest brak ciekawego portfolio oraz poleganie na wybranych seriach i sposobie monetyzowania ich( wiem, że niemiłe słowo, ale każdy wydawca ma osoby, które tym się zajmują, nawet Nintendo :v)  Podobnie jak u Activision, słaba różnorodność prowadzi do zaspokajania tylko części rynku i większej presji (plus maaaasy słabego PR-u) na istniejących tytułach.

Czy uważam, że podejmują słabe decyzje? Owszem, bardzo dużo. Fatalnie zarządzają studiami (czasami duża swoboda to naprawdę minus) i swoimi legacy IP. Czy są gorsi od innych? Nie, robią (obecnie) tylko mniej interesujące gry - szczególnie dla konkretnego typu odbiorcy.

Btw. 
Umowa związana z SW została podpisana przez byłego prezesa EA, obecny nie jest z niej zadowolony i to nie jest specjalna tajemnica :v

Edited by Hendrix
  • Upvote 7
Link to comment

Czyli wszystko ok, tylko gry chu.jowe.

 

Można jak najbardziej demonizować, to nie jest tak że gracze są racjonalni, że są jakimiś suwerennymi konsumentami i EA tylko oferuje taki a taki model sprzedaży i monetyzacji, a gracze to kupują. EA jest jednym z głównych winowajców normalizacji niemoralnych praktyk w core gamingowym sektorze rynku, kontrolują konsumentów ponieważ chcą mieć drastycznie zwiększony zwrot z inwestycji.

 

Jakoś kurde można być Capcomem i wydawać gierki, które owszem, mają dlc, ale no cholera cały model gry NIE SŁUŻY monetyzacji. Fifa albo Battlefield to nic innego jak manipulowaniem graczem. Na samym dole jest gameplay, który przynosi regularną, lecz krótkotrwałą satysfakcję (frag lub strzelenie gola), żeby nieustannie utrzymywać satysfakcję tworzy się skrupulatnie skonstruowany system progresji, która nagradza wszystkim za wszystko, co chwile jakieś gó.wna wyskakują na ekranie, przyjemny dźwięk i  w ogóle - tutaj jest dłuższa satysfakcja bo jakiś tam skin czy piłkarz Ci zostaje, no ale wiadomo, ty chcesz miec kolorowe gó.wno a nie zwykłe brązowe to płacisz.

 

 

Nalezy je.bać śmieciów i wspierać lepsze studia.

 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.