Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z grami na ps5 dzisiaj od rana pogram sobie ok 5/10min i ciągle mam komunikat "gry wygaśnie za 5min" po czym się wyłącza i nie mogę jej odpalić chyba że wyłączę i włączę konsole. System mam zaktualizowny do najnowszej wersji, gry też wcześniej tego problemu nie było. Taki komunikat mam w grach assassin's Creed syndicate, hollow knight, far cry 3, ps+ wykupione i wszystkie aktywne. Próbowałem grać na innych save'ach ale efekt ciągle ten sam, nawet na innych kontach 

https://drive.google.com/file/d/15KaI3DvXp7oY1bJlSz9m5sOjqrEoGxt3/view?usp=drivesdk

Edytowane przez Pulmoll
Odnośnik do komentarza

Nie nastawiam się w sumie na nie wiadomo co. Liczę po prostu na chociaż te 3 duże gry od ps studios, zapewne będzie info o jakiejś nowej grze zmierzającej na PC, może Horizon, może GoW. Marzy mi się Bloodborne 2 ale na to nie ma szans, mogliby chociaż dać do jedynki te 60 klatek albo z grubej rury remake na wzór Demons souls. Days gone 2 i The last of us 3 rowniez pozostają w sferze marzeń.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krzysiek923 napisał:

Czy może kiedyś powstać jakaś za(pipi)ista gra, która nie dostanie nigdy kontynuacji?

A to jakaś gra traci na tym że robią jej kontynuację :D?

To nie ma sensu. Jak kontynuacja się nie podoba to się nie gra. Możesz też uznawać za zayebiste days gone i ghost of tsushima, bo może nie będzie kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rtooj napisał:

A to jakaś gra traci na tym że robią jej kontynuację :D?

To nie ma sensu. Jak kontynuacja się nie podoba to się nie gra.

No mogę nie grać, a mogła być w to miejsce produkowana przez kilka lat zupełnie nowa historia, z zupełnie nowymi rozwiązaniami. Nigdzie nie napisałem, że jeśli gra nie ma kontynuacji, to z automatu jest majstersztykiem, nie dopowiadaj. Nie twierdzę też, że żadnych kontynuacji gier być nie może, tylko za dużo tego i jeśli już, niech będzie to naturalnym wynikiem, a nie, że gra się sprzedaje i na siłę powstaje sequel, bo jako gracz czegoś takiego nie chcę. Czasami wiem, co nie spodobało mi się w kontynuacji, jak poprowadzona została historia (wymyślona na siłę, bo wydawca naciskał na kontynuację i nic lepszego nie wpadło twórcom do głowy) i nie mam już ochoty grać w oryginał, bo w moich oczach zepsuli świat gry, który miałem poukładany w głowie po ukończeniu jedynki.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Rtooj napisał:

A to jakaś gra traci na tym że robią jej kontynuację :D?

To nie ma sensu. Jak kontynuacja się nie podoba to się nie gra. Możesz też uznawać za zayebiste days gone i ghost of tsushima, bo może nie będzie kontynuacji.


Ma w tym trochę racji - sztuką stworzyć jest ładne, zamkniete dzieło jak np. Returnal.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, krzysiek923 napisał:

Czy może kiedyś powstać jakaś za(pipi)ista gra, która nie dostanie nigdy kontynuacji?

To zawsze będzie bardzo rzadko spotykane, bo nie po to twórcy ryzykują tworząc nową markę, by potem gdy gra okaże się zajebista i przebije się do świadomości graczy, z niej zrezygnować i nie skonsumować tego sukcesu tworząc kolejne sequele. 

 

Kwestie artystyczne kwestiami artystycznymi, ale jeśli przyszłoby ci stanąć przed wyborem: tworzyć nowe IP, które nie wiadomo czy się przyjmie, czy może zrobić sequel gry która ostatnio sporo zarobiła, to co byś wybrał gdybyś był szefem studia?

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Ma w tym trochę racji - sztuką stworzyć jest ładne, zamkniete dzieło jak np. Returnal.

 

Kocham Returnala, ale nie wiem dlaczego niby nie byłoby sztuką stworzyć równie wspaniałą kontynuację, chociaż tutaj trzeba by mocno pogłówkować by to miało sens. Chociaż wieża pokazała ze nawet tę historię można było poszerzyć.

Co za dziwne pomysły, wspaniały god of war z ps2 mógł być zamkniętą historią, ale kontynuowali go i wyszedł najlepszy w trylogii gow2.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pulmoll napisał:

Mam problem z grami na ps5 dzisiaj od rana pogram sobie ok 5/10min i ciągle mam komunikat "gry wygaśnie za 5min" po czym się wyłącza i nie mogę jej odpalić chyba że wyłączę i włączę konsole. System mam zaktualizowny do najnowszej wersji, gry też wcześniej tego problemu nie było. Taki komunikat mam w grach assassin's Creed syndicate, hollow knight, far cry 3, ps+ wykupione i wszystkie aktywne. Próbowałem grać na innych save'ach ale efekt ciągle ten sam, nawet na innych kontach 

https://drive.google.com/file/d/15KaI3DvXp7oY1bJlSz9m5sOjqrEoGxt3/view?usp=drivesdk

Dzisiaj widziałem na Reddicie więcej postów z podobnym problemem, czas "wygaśnięcia" wahał się od 5 minut do 25 u różnych ludzi przy różnych gierkach. Pewnie jakiś błąd po stronie serwerów, pozostaje Ci czekać albo uderzać do supportu.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rtooj napisał:

Kocham Returnala, ale nie wiem dlaczego niby nie byłoby sztuką stworzyć równie wspaniałą kontynuację, chociaż tutaj trzeba by mocno pogłówkować by to miało sens. Chociaż wieża pokazała ze nawet tę historię można było poszerzyć.

Co za dziwne pomysły, wspaniały god of war z ps2 mógł być zamkniętą historią, ale kontynuowali go i wyszedł najlepszy w trylogii gow2.

Ile jeszcze razy mam napisać, że NIE dla kontynuacji robionych NA SIŁĘ, żebyś to zauważył? Jeśli twórcy mają sensowny pomysł, to niech robią, a nie tak, że zapada decyzja o kontynuacji, do której trafiają najmniej głupie z głupich pomysłów.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pulmoll napisał:

Mam problem z grami na ps5 dzisiaj od rana pogram sobie ok 5/10min i ciągle mam komunikat "gry wygaśnie za 5min" po czym się wyłącza i nie mogę jej odpalić chyba że wyłączę i włączę konsole. System mam zaktualizowny do najnowszej wersji, gry też wcześniej tego problemu nie było. Taki komunikat mam w grach assassin's Creed syndicate, hollow knight, far cry 3, ps+ wykupione i wszystkie aktywne. Próbowałem grać na innych save'ach ale efekt ciągle ten sam, nawet na innych kontach 

https://drive.google.com/file/d/15KaI3DvXp7oY1bJlSz9m5sOjqrEoGxt3/view?usp=drivesdk

problem ten się najczęściej pojawia przy dzieleniu kontem, ja też to miewam co jakiś czas u siebie na konsoli nie mając jej ustawionej jako główna na moim koncie

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Ile jeszcze razy mam napisać, że NIE dla kontynuacji robionych NA SIŁĘ, żebyś to zauważył? Jeśli twórcy mają sensowny pomysł, to niech robią, a nie tak, że zapada decyzja o kontynuacji, do której trafiają najmniej głupie z głupich pomysłów.

2

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Rtooj napisał:

 

Kocham Returnala, ale nie wiem dlaczego niby nie byłoby sztuką stworzyć równie wspaniałą kontynuację, chociaż tutaj trzeba by mocno pogłówkować by to miało sens. Chociaż wieża pokazała ze nawet tę historię można było poszerzyć.

Co za dziwne pomysły, wspaniały god of war z ps2 mógł być zamkniętą historią, ale kontynuowali go i wyszedł najlepszy w trylogii gow2.


Wiadomka, że kontynuacje będą i to w sumie bardzo dobrze, bo rozwijają koncept wyrobiony przez poprzedniczkę. Po prostu jest coś przyjemnego w lekko niedopowiedzianych, jednorazowych historiach - jak chociażby w Returnal, Alan Wake czy Eternal Darkness. 

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.

Ograłem wersję próbną 3h god of war ragnarok.

Kupiłem wersję pudełkowa.

Niestety, konsola widzi dwie osobne gry - nie wczytuje save z wersji próbnej.

Czy jest możliwość przeniesienia zapisu z tych 3h rozgrywki?

 

Podobną sytuację miałem w cyberpunk - tam wszystko zadziałało automatycznie. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Hwk555 napisał:

Dzień dobry.

Ograłem wersję próbną 3h god of war ragnarok.

Kupiłem wersję pudełkowa.

Niestety, konsola widzi dwie osobne gry - nie wczytuje save z wersji próbnej.

Czy jest możliwość przeniesienia zapisu z tych 3h rozgrywki?

 

Podobną sytuację miałem w cyberpunk - tam wszystko zadziałało automatycznie. 

Dzień dobry, prawdopodobnie kupiłeś inną wersję gry (na inny region), np wersja próbna z PS Store którą ograłeś była na Europę wschodnią (PL, ruskie etc) a płytowa jest na zachodnią. Obie mogą mieć po aktualizacji pełne spolszczenie jednak są traktowane jako inna aplikacja i zapis nie jest kompatybilny.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś wersje CUSA gier cyfrowych sprawdzało się poprzez przeglądarkę www. Wystarczyło w sklepie psn wpisać tytuł gry która nas interesuje i wtedy jej numer CUSA pojawiał się na pasku adresu, gdzieś wewnątrz ciągu znaków. Potem porównujesz z wersją pudełkową i jeśli są takie same to sejw będzie kompatybilny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...