Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Okej. Dostałem konsole, nowa rewizja.

Zasmucę co niektórych, koniec beki. Odnalazłem świętego grala. Aż miło. Cudowne uczucie. Ostatnia sztuka to nawet w menu skwierczała. Oczywiście nie jest to poziom xbox, ale jest blisko. Czyli coś jednak ogarnęli w nowej rewizji.

Fajna ta nowa śruba. Tzn fajnie działa, ale wygląda tandetnie na maxa.

Jak coś mam nowego białego Dualsens z zestawu w dobrej cenie emoji41.png

Super. Wreszcie zaczniesz grać i grzać pomieszczenie. Graty

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figuś napisał:
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Jak coś mam nowego białego Dualsens z zestawu w dobrej cenie

@Square :)

Na razie chyba fałszywy alarm. Odpaliłem jeszcze wczoraj kilka gierek, między innymi Returnala (ustawienie na 1%), i Borderlands 3 (0%) i ani śladu driftu na prawej gałce. Potem sprawdziłem jeszcze raz Kene i też był spokój. Nie wiem, może jakiś bug w grze to był, ale na bank będę miał to na uwadze i mam nadzieję, że jeżeli ma paść to przed tym 19 listopada.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Jeszcze jedno, w nowej rewizji Sony znacząco skróciło kabel do ładowania. Także koniec grania jak pad się ładuje bo brakuje dobre pół metra. Nie ma to jak oszczędzać na czymś takim emoji1751.pngemoji1751.pngemoji1751.png

 

A to ktoś używa tego kabla do ładowania, a nie kabli/ładowarek od telefonu? :D Ja zawsze się wpinam do gniazdka przy kanapie i bez problemu można grać nawet podczas ładowania. 

Odnośnik do komentarza

No problem w tym, że ładuje pada od xbox i playstation. I robiłem to jednym kablem od ps5 podpiętym do rozdzielacza jeszcze tydzień temu. Ten od telefonu nie ładuje xbox, bo moja ładowarka daje za dużo mocy. DS ładuje normalnie, a xbox zero reakcji. Więc lipa. A zawsze jeden kabel lepszy niż dwa

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Okej. Dostałem konsole, nowa rewizja.

Zasmucę co niektórych, koniec beki. Odnalazłem świętego grala. Aż miło. Cudowne uczucie. Ostatnia sztuka to nawet w menu skwierczała. Oczywiście nie jest to poziom xbox, ale jest blisko. Czyli coś jednak ogarnęli w nowej rewizji.

Czyli rewizje mają znaczenie heh. Napisz kiedyś jakie wrażenia kultury pracy, zwłaszcza cewek podczas gry w wymagające tytuły.

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, HiS said:

Powodzenia z żywotnością tej bateryjki pada ładując ładowarką do telefonu. Najlepiej jeszcze jakąś "supercharger". Ta bateria nie jest dostosowana do tego typu ładowarek. 

Ja tak ladowalem pada do PS4 i prawdopodobnie skrocilo to zywotnosc, bo ladowanie teraz wystarcza w nim na jakies 5-6h gry. W sumie nie tak zle, bylbym w stanie poswiecic baterie dla wygody.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, HiS napisał:

Powodzenia z żywotnością tej bateryjki pada ładując ładowarką do telefonu. Najlepiej jeszcze jakąś "supercharger". Ta bateria nie jest dostosowana do tego typu ładowarek. 

 

Ładuję tak pady do moich konsol od zawsze i nie zauważyłem jeszcze nic niepokojącego. 

53 minuty temu, HiS napisał:

ludzie mają pomysły które wynikają z ich wygody a nie rozsądku. 

 

No przy urządzeniu wartym jakieś szalone 2 stówki, które w założeniu używam parę lat, to zdecydowanie moje pomysły związane są wyłącznie z wygodą. Jeszcze mnie stać na to, żeby sobie co parę lat wymienić pada i grać/ładować kiedy tylko chcę i jak mi jest wygodnie, o ile rzeczywiście ta bateria by mi padła od ładowania ładowarką z telefonu. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ładowania tym dołączonym kablem z gniazda konsoli sobie nie wyobrażam, bo mam za daleko konsolę od kanapy, a oczekiwanie na naładowanie jak akurat przyjdzie mi do głowy, że chce mi się pograć byłoby mega irytujące (jednoczesne granie i ładowanie to naprawdę mega wygoda). 

 

Ładowarka stacjonarna - spoko, ale to też jest jakiś tam koszt (a poddajemy w wątpliwość ładowanie ładowarką do telefonu, bo BYĆ MOŻE będzie generowało koszty - a tutaj koszt mamy pewny, bo taką stacjonarną ładowarkę trzeba kupić) i znów - nie ma opcji jednoczesnego ładowania i grania. :)

 

Tak więc ja od moich przyzwyczajeń nie odejdę, bo to naprawdę jest ultra wygodne, ale rozumiem, że ktoś może chcieć zadbać o swój sprzęt jak o własne dziecko - dam Wam znać za jakiś czas czy coś się z padami podziało. :D Ale wcześniej z DS4 w moim PS4 i PS4 Pro nie zauważyłem żadnych problemów przez caly okres użytkowania. 

Odnośnik do komentarza

Chuja się tam znacie na ładowaniu urządzeń. Proponuje się doedukować. Mamy nieograniczony dostęp do internetu i wpisanie frazy "how does charger now what voltage to use" w Google dostarczy odpowiednich informacji.  Ładowarka może dawać i nawet 200W, ale i tak będzie pracować w standardzie 5V, dopóki urządzenie odbierające nie powie jej, że może obsługiwać też 9V,12V,15V. Obydwa urządzenia mają mikrokontrolery zarządzające procesem ładowania. Pad zapewne taki, który mówi z jakim napięciem można go ładować, a ładowarka taki, jakie napięcie obsługuje, a komunikują się między sobą przez kabel.

 

Oczywiście nie zbadałem tego jak działa DualSense ale zakładam, że tak jak każde urządzenie zasilane baterią w obecnych czasach. Chociaż to Sony to chuj ich wie jaki bubel wypuścili ....

 

Mit szybkich ładowarek psujących urządzenie bierze się z tego że, samo szybkie ładowanie powoduje degradacje baterii, a nie podłączenie do niego ładowarki o dużej mocy. Dlatego ja np. w telefonie mam wyłączone na noc szybkie ładowanie i ładuje go indukcyjnie ładowarką 10W przez 2,5h. Tak szybkie ładowanie nie jest zdrowie dla ogniw, ale urządzenia go nie obsługujące, nie mogą pobierac więcej prądu niż chyba standrardowe 5Vx2A = 10W.

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, HiS napisał:

 

Takie druciarstwo to raczej przejaw oszczędności na dedykowanych akcesoriach. 

 

Nie, to jest przejaw tego, że kupuję konsolę i sobie gram tak jak mi wygodnie, a nie zaprzątam sobie głowę dodatkowymi akcesoriami, tym czy bateria będzie miała 10% szybsze zużycie, albo czy wentylator mi generuje 2 decybele więcej niż w innym egzemplarzu. ;) Po prostu mam to w nosie, bo kupuję konsole, żeby grać, a nie rozkminiać takie - dla mnie - pierdoły. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czytałem właśnie że Best Buy w Stanach po raz pierwszy będzie sprzedawać PS5 i XSX lokalnie w sklepach i ludzie ustawiają się w kolejkach, bo wcześniej konsole dostępne były tylko w sprzedaży online, gdzie często są bardzo szybko wykupowane przez boty (ale nie te z forum). Jednak mieszkanie w Polsce ma pewne plusy.

https://www.theverge.com/2021/9/22/22687815/ps5-xbox-series-x-in-store-best-buy-date-ticket

Odnośnik do komentarza

Mam pewne spostrzeżenie dotyczące PS5 i samego PSN:

 

PROsiaka miałem podłączonego do tego samego połączenia internetowego które mam teraz. Pamiętam jak mocno męczyło mnie to, że pomimo 300mbps downloadu konsola wyciągała po kablu 1/3 tej wartości a gry ściągały się znacznie dłużej niż na Xboxie One. Co bym nie robił - pauzował i wznawiał pobieranie, zamykał grę odpaloną w tle, resetował router czy zmieniał połączenie z kablowego na WiFi efekt był zawsze ten sam - download szedł niczym krew z nosa.

 

To samo podłączenie na SSD i PS5? Średnio 2GB dajnych ściągnięte w ciągu minuty.

 

MAGIA :obama: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...