Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, RYXYQINOM napisał:

Bryyy pytanko apropo fify czy dobrze rozumie że kupując wersję na ps5 nie zagram z ziomkami z PS4 ? Jak to było z 21 kto ma niech wypowie bo ja mam 20 na PS4 i teraz chyba też musze brać na 4 mając ps5... :///

Patrząc że ta edycja korzysta z nowego silnika to raczej będą osobne serwery dla nextgenow.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, PanKamil napisał:

Agresywna polityka ms zmusza ich do takich ruchów. Szkoda, że najbardziej stracą na tym gracze jednej i drugiej konsoli którzy stracą dostęp do różnych gier.

 

Mówisz jak Spencer który tez uważa że ekskluzywne gry są antykonsumenckie ;)

 

Też mnie to kiedyś irytowało, ale potem zdałem sobie sprawę że taki jest niestety ten biznes i nie mamy na to wplywu

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, PanKamil napisał:

Agresywna polityka ms zmusza ich do takich ruchów. Szkoda, że najbardziej stracą na tym gracze jednej i drugiej konsoli którzy stracą dostęp do różnych gier.

Nie tylko MS bo każdy się zbroi, a najgorzej jak wszystko jak leci przejmowałby Tencent i inne chińczyki. Wszyscy się srają o MS bo przypierdolił prawym sierpowym wydając grubą pape na Bethesdę z Zenimaxem. EA też skupuje za nie mała kasę, kurwa nawet CDPR był na zakupach i jeszcze myśli się wzmocnić.

 

Ogólnie to raczej studia nie będą znikać tylko będą wchłaniane i kto pierwszy ten lepszy.

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie za to exy są powodem dlaczego kupuje dany sprzęt. Na PC nie gram, więc w ogóle mnie nie obchodzi co tam wychodzi i dla mnie consolowy ex to ex.
Konsole są tanie jak nigdy (cena do zarobków), więc raczej nie ma co się mazać, tylko kupować. Zdecydowanie lepiej ogarniać najlepsze gierki z różnych platform niż ogrywać cały szlam tylko na jednej platformie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PanKamil napisał:

Szkoda, że najbardziej stracą na tym gracze jednej i drugiej konsoli którzy stracą dostęp do różnych gier.


A mi wcale nie szkoda, bo żeby zmienić obecny stan rzeczy wystarczy wyjść ze swojej wygodnej skorupy i kupić ten drugi (a czasem i ten trzeci) sprzęt - dzięki temu nic, co interesujące, nie ominie nas.
Też kiedyś jęczałem, jak nie mogłem ograć Metro 2033, Wiedźmina 2 czy Splinter Cell Conviction, ale wtedy jeszcze ch#jowo zarabiałem i zawsze były inne, ważniejsze wydatki niż kolejna konsolka, więc sobie człowiek racjonalizował posiadanie jedynie tego PS3 (co zresztą nie było takie trudne przy tych wszystkich genialnych exach).
Teraz nie mam już wymówek - w domu będzie zarówno XBOX, jak i PS5 i tylko brak czasu może być przeszkodą.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niezła  rozkmina i racjonalizowanie biorąc pod uwagę, że piszesz o swoim hobby. No i jeszcze te porównanie do najgłupszego tracenia kasy czyli fajek.

 

Sorry ale z takim podejściem podejrzewam, że prędzej czy później „trafisz” tu 

 

8 godzin temu, Wredny napisał:

Teraz nie mam już wymówek - w domu będzie zarówno XBOX, jak i PS5 i tylko brak czasu może być przeszkodą.

Wiadomo, że czasu zawsze na wszystko brakuje, ale przynajmniej jak już grasz, to w najlepsze gry jakie są na rynku, no i chyba nigdy się nie narzeka, że nie ma w co grać, a branża umiera…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Wredny napisał:


A mi wcale nie szkoda, bo żeby zmienić obecny stan rzeczy wystarczy wyjść ze swojej wygodnej skorupy i kupić ten drugi (a czasem i ten trzeci) sprzęt - dzięki temu nic, co interesujące, nie ominie nas.
Też kiedyś jęczałem, jak nie mogłem ograć Metro 2033, Wiedźmina 2 czy Splinter Cell Conviction, ale wtedy jeszcze ch#jowo zarabiałem i zawsze były inne, ważniejsze wydatki niż kolejna konsolka, więc sobie człowiek racjonalizował posiadanie jedynie tego PS3 (co zresztą nie było takie trudne przy tych wszystkich genialnych exach).
Teraz nie mam już wymówek - w domu będzie zarówno XBOX, jak i PS5 i tylko brak czasu może być przeszkodą.

pięknie napisane

Odnośnik do komentarza

Kiedyś też racjonalizowałem wybór jednej konsoli. Teraz nie widzę innego wyjścia niż pograć w halo z gamepassa  na xsx i kupionego god of wara na ps5. No nie ma innej opcji, to moje hobby, to jest to co kocham i gry w które chcę grać. Nie trzeba od razu na premierę dwóch kupować, ale wcześniej czy później dwie konsolę muszą być pod tv.

Edytowane przez creatinfreak
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie ograniczanie się do jednej konsoli to też racjonalizacja. Ilu to było "playstation only" którym pożyczyłem konsolę na kilka dni i byli zachwyceni tłumacząc sobie jedynie, że nie mają kwitu, a Ty kwadrat akurat to jesteś typem gościa co spędzi 1000h na żmudnym grindowaniu w borderki czy horizona, ale od Xboxa to broń mnie panie boże, bo nie ma czasu/nie ma w co grać chociaż nigdy pada w od One/Series w ręku nie miałeś. :reggie:

Odnośnik do komentarza

nikt nie mówi żeby trzymać niewiadomo jaką dużą ilość niepotrzebnych konsol, na których się nie gra i tylko się kurzą. Ponieważ można kupić jakiś sprzęt ograć co jest dla danego użytkownika interesujące i go sprzedać. Sam tak zrobiłem ze Switchem na którym przeszedłem kilka gier, potem wiele miesięcy stał nieużywany i go opyliłem. Całość operacji nie kosztowała dużo, a miałem okazję zagrać w jedne z najlepszych gier w moim życiu, więc nie żałuje. 

Odnośnik do komentarza

@Square no nie uwierzę, że żadna gra z xone bądź przyszłych gier z xseries Cię nie interesuje, bądź nie skorzystał byś z dobrodziejstwa gamepassa. Sam kiedyś grałem tylko na jednej platformie na generację i byłem zadowolony. Mając dostęp do większej ilości konsol mam możliwość zagrania w więcej świetnych gier. W poprzednim poście napisałem, że nie trzeba od razu. Można grać na jednej i nawet pod koniec generacji kupić drugą bądź nawet podmienić sprzęt i ograć po taniości to co nas ominęło na drugiej konsoli.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, balon napisał:

Moje dwa ulubione argument przeciw nie bycia jednoplatformowcem i nie ogrywania najlepszych gier na rynku:

- będzie się kurzyć 

- nie mam miejsca 

 

Jak jeszcze kwestie finansowe jestem w stanie zrozumieć tak dwóch powyższych argumentów ni uja. 

 

Chyba, że mieszkasz w pudełku po zapałkach jak w Japonii. Nawet myślałem, że to powód dlaczego nie grają na stacjonarkach, tylko przenośniaki i komórki, ale przecież kiedyś grali, a pewnie warunki były podobne.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, SlimShady napisał:

Chyba, że mieszkasz w pudełku po zapałkach jak w Japonii. Nawet myślałem, że to powód dlaczego nie grają na stacjonarkach, tylko przenośniaki i komórki, ale przecież kiedyś grali, a pewnie warunki były podobne.


W Japonii nie tyle jest problem ze zmieszczeniem stacjonarki, a dużego TV. Niektóre japońskie mieszkania są faktycznie małe, ale naprawdę znajdzie się miejsce na 30-40 cm pudełko.  Za czasów PSX czy PS2 to nie było jakiś wielkim problemem. Japończycy zmienili mocno swoje preferencje growe. No i umówmy się, normalni to oni nie są :kaz:

15 minut temu, LeifErikson napisał:

a sezon ogorkowy niestraszny, gdy 90% czasu spędza się online w PESie czy PUBGu, a za chwile wleci Diablo II.

No ja sezon ogórkowy spędziłem z nowym Ratchetem, Psychonauts 2 i Bowser’s Fury. No ale faktycznie kto co lubi…

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

ale od Xboxa to broń mnie panie boże, bo nie ma czasu/nie ma w co grać, ale nigdy pada w od One/Series w ręku nie miałeś. :reggie:

Skończyłem Alana Wake na X360, pograłem w pierwszą Forze Horizon, troche mniej w Gearsy 2, któreś Motorsport, chwilę w dwie części Halo (chyba to były dwie) i coś tam jeszcze, czego w tej chwili nie pamiętam. Ale żeby było śmieszniej to w Borderlands po raz pierwszy zagrałem (i skończyłem) też na X360, tak się zaczęła moja przygoda z serią. Ale tak, pada od One czy Series nie miałem w ręce ;)

 

32 minuty temu, creatinfreak napisał:

no nie uwierzę, że żadna gra z xone bądź przyszłych gier z xseries Cię nie interesuje, bądź nie skorzystał byś z dobrodziejstwa gamepassa.

Nigdzie nie napisałem, że nie ma tam interesujących tytułów. Co prawda tylko chyba w Forze Horizon bym chętnie pograł, a gamepassa uważam za zajebistą rzecz tak po prostu z moim stylem grania nie ma sensu brać drugiej konsoli, no bo uwaga "będzie się kurzyć" i choćbyś nie wiem jak próbował to nie nie bardzo da się to zmienić.

Tylko, że ja nie uważam, że posiadanie jednej platformy (nie ważne z którego obozu) to jedyne słuszne podejście i całkowicie rozumiem, że ktoś chce/musi posiadać kilka konsol. Po prostu dziwią mnie wpisy w których ktoś nagle doznał oświecenia i szerzy nową jedyną wiarę, rozumiem, że ma inne podejście, ale nie jedynie słuszne.

 

A teks o ogrywaniu tylko najlepszych tytułów to dla mnie po prostu dziwne argumentowanie chęci posiadania kilku sprzętów, bo (powtarzam się, ale) każdy ma inne podejście do grania. Jeden musi ogrywać tylko gierki 90+, no i powodzenia, a inny będzie się bawił z jednym sprzętem a i tak nie ogra wszystkich interesujących go tytułów.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Square napisał:

Jeden musi ogrywać tylko gierki 90+, no i powodzenia, a inny będzie się bawił z jednym sprzętem a i tak nie ogra wszystkich interesujących go tytułów.

W tym przypadku wydaje mi się bardziej, że ten co ma kilka sprzętów do ogrywania gier to jedynie coś  MOŻE, a ten co właśnie ma jedną platformę to MUSI.

No nic, każdy ma swoje zdanie. Jeden będzie grał 100-500h w jedną grę, drugi w tym czasie ogra 10-20 innych, trzeci będzie szukał perełek i co tu jeszcze może ograć w morzu szlamu. Ja w życiu bym tak nie chciał i pewno już bym nie grał w gierki video jakbym tak robił, ale w sumie nic mi do tego jak kogoś to kręci. 
Z mojej strony :asax: i :lapka:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...