Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, balon napisał:

Patrząc na takie tematy 

 

 

Wg mnie wyniki sprzedaży są uzależnione nadal od podaży, a nie popytu.

 

9 minut temu, SnoD napisał:

 

Łatwiej dostać dla XSS i tym MS nadrabia. Mają problem z dostępnością dla XsX tak samo jak Sony dla PS5.

 

10 minut temu, Figuś napisał:

tak o czym wszyscy tutaj piszą, jest to spowodowane brakiem komponentów


Bardziej o to mi chodziło. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, grabipl napisał:

Ehh a ja zacząłem dopiero od tego roku odkładać na ps5 z nadgodzin.. jak tak dalej będzie to w dupe będę mógł sie cmoknąć albo bulić 3,5k za tą krowe:frog:

 

Kupujesz se bundla bez śmieci w postaci ładowarek bądź budżetowych słuchawek, z jakąś grą co Cię interesuje, z padem plusem sprzedajesz co Ci nie potrzebne i wychodzi całkiem przyzwoita cena za konsolę. Bo na premierowe ceny i golasy to nie ma co liczyć w najbliższym czasie. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figuś napisał:

mogą trwać nawet i całą generację, przez duże zapotrzebowanie na półprzewodniki przez producentów aut.

Właśnie o tym myślałem pisząc posta.

Dla zobrazowania problemu powiem, że w UK używane auta potrafią być już droższe od nowych z salonu, bo salony nie mają aut. Jest tylko

 zapisywanie się w kolejkę i czekanie na przydział. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mario10 napisał:

Ale ktoś zna genezę braku tych półprzewodników? Wiele lat nie było z tym problemu od jakiegoś czasu zapaść i brak wszędzie.

 

Rosnąca sprzedaż wszelkiej maści elektroniki: kart graficznych, telefonów, tabletów + zwiększające się zapotrzebowanie na półprzewodniki w innych gałęziach produkcji (auta).

 

Do tego dochodzą ogromne inwestycje w chmurę i serwery po stronie MS, Amazon i Google.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Covid i restrykcje, przepychanki handlowe USA i Chin, a w Tajwanie, będącym największym producentem układów scalonych dojebało taką suszą, że brakuje wody do oczyszczania wafli krzemowych.

 

czuję sie bardzo mądry, powered by Wikipedia

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, MYSZa7 napisał:

Tak czytam o brakach w częścisch i sobie myślę, że Spencer z Xboxem, którzy nie nastawiają się na sprzedaż konsol, a na usługach i udostępnianiu gier na praktycznie wszystkim to jakiś mastermind :obama:

Na samym początku powiedział też, że to series S będzie się głównie sprzedawał. Ludzie się tylko uśmiechali, a dziś opad szczęki za precyzyjność proroctwa. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie tyle Chińczyki co Taiwan, zarówno intel jak i TSMC które produkuje dla AMD mają bardzo dużo zainwestować w nowe fabryki na różnych kontynentach, ale zanim to się wybuduje i ruszy pełną parą możemy doczekać informacji o nowej generacji, a pupcio będzie miał żonę trzy gówniaki i będzie żył z pieniędzy podatnków nie będąc już dynamicznym młodzieńcem

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, C1REX napisał:

Na samym początku powiedział też, że to series S będzie się głównie sprzedawał. Ludzie się tylko uśmiechali, a dziś opad szczęki za precyzyjność proroctwa. 


Zaraz się tu okaże, że Sony nie wyda PS5 Pro, ale PS5 lite z gorszymi bebechami jak Series S. xD 

 

Jedną z gier usług będzie pewnie Twisted Metal. Nie mam nic przeciwko, ale oby nie olali zawartości dla pojedynczego gracza, bo ze story właśnie seria słynęła. Już uproszczenie w Twisted Metal na PS3 bolało.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Zastanawia mnie tylko dlaczego bez problemu można kupić smartfony, których produkuje się miliony i wymieniane są co roku. Nie ważne czy tanie, drogie, czy ze średniej półki. Jest tego masa. A z konsolami albo podzespołami komputerowymi jest taka lipa.

https://techcrunch.com/2021/10/15/smartphone-sales-down-6-as-chip-shortages-begin-to-impact-market/

 

Telefony też dostały, ale mniej się odczuło, bo:

- inne procesory 

- inne fabryki (np. Apple samo robi swoje).

- można ostro zmniejszyć moc telefonu i wielu nawet nie odczuje różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza

Sony planuje wydać 10 gierek live service do Marca 2026

 

https://www.resetera.com/threads/sony-interactive-entertainment-plans-to-launch-10-live-service-games-by-march-2026.547271/

 

#NotMySony

 

Średnio mi się to widzi jako fan tego co Sony robi w sekcji Single Player, ale zobaczymy. Jak to będzie tam jakiś content dla gracza singlowego, albo będzie to zrobione podobnie jak z Ghost of Tsushima i dodatkiem Legends to jestem w stanie to zaakceptować. 

Odnośnik do komentarza

Oby się tylko z tymi usługami nie przejechali robiąc je na siłę. Już kilka rozczarowań mają na swoim koncie - MAG, DriveClub czy Starhawk. Ale trzeba przyznać, że niektóre ich marki mają potencjał na grę usługę i fajnie by było zobaczyć powroty niektórych marek w takiej formie, jak właśnie Twisted Medal bądź Socom.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...