Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak tylko PC mam podłączonego, ale fakt, że tryby wyglądają nieco inaczej niż zwykłym HDMI

W dniu 21.03.2018 o 16:18, Kyokushinman napisał:

Nie śpiesz się z zakupem i spokojnie sobie dozbieraj do tych 3,5-4k a wówczas coś godnego się znajdzie.

Poczekaj już na te MicroLedy-lada chwila powinny być w sklepach, czerń Oleda z jasnością LCD może namieszać! 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Oledy LG serii 6 i 7 mają ciemniejszy tryb gra po aktualizacji. Dlaczego? Posiadają tonemapping, który po tych aktualizacjach jest włączony w trybie gra i nie da się go wyłączyć. Więc jeśli gra jest masterowana do hdr 10000 nitów (a takich jest sporo), to LG przyciemnia obraz by wyłapać wszystkie detale. W nowej serii 8, ma to być możliwe do ustawienia w trybie gra. Nie wiem dlaczego nie mogą dać patcha do obecnej i starszej serii.

 

Co do mikroledów, to wydaje mi się, że na obecną chwilę nie jest możliwe stworzenie ich na tyle małych, by odpowiednią ich ilość, wymaganą dla 4k, zmieścić na ekranie mniejszym niż 100 cali ;p.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, szurubur napisał:

A duża jest różnica w efekcie HDR przy ekranie OLED a np przy tym co oferuje Sony XE90?

Oledy są ponoć ciemniejsze przez co ten efekt nie jest już taki "wow" jak mógłby być przy LCD

 

Zależy czego oczekujesz. Jeśli dla Ciebie HDR to zasłanienie oczu ręką bo słońce tak oślepia, to LCD będzie lepszy. Jeśli dla Ciebie to większy kontrast, więcej detali we wcześniej niemożliwych do wyciągnięcia miejscach i szersza paleta kolorów, to efekt jest jak najbardziej OK. Po prostu nie napier,dala tak bardzo po oczach jasnością.

 

@bocieque też o tym tone mappingu słyszałem. Dziwne, że dodali to patchem, a kolejnym nie mogą dać opcji wyłączenia tego :/. Tego nie lubię w dzisiejszej elektronice, urządzenie z premiery jest czymś innym po paru miesiącach i aktualizacjach, a recenzje o kant d,upy można sobie rozstrzaskać.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, szurubur napisał:

A duża jest różnica w efekcie HDR przy ekranie OLED a np przy tym co oferuje Sony XE90?

Oledy są ponoć ciemniejsze przez co ten efekt nie jest już taki "wow" jak mógłby być przy LCD

XE90 ma mniej więcej taką samą jasność jak oled. Przy czym oled ma nieporównywalnie lepszą czerń i kontrast oraz szerszą paletę kolorów.

Odnośnik do komentarza

Podobno w tym roku maja być pierwsze mniejsze modele. @szurubur - różnica w jasności HDR miedzy LCD a Oledem jest bardzo duża - sam przed Oledem miałem Panasonica DX780 i nawet tam HDR świecił o wiele bardziej, ale za to miał inne problemy - spory Clouding na wszystkich 4 matrycach (bo tyle razy telewizor byl serwisowany). Super świecił w dzień, w nocy zaś wychodziły wszytskie bolączki LCD - dla mnie najwieksza wada obecnych LCDkow, bo glownie ogladam telewizje i gram w wieczorami. To samo mysle o wyjezdzaniu jasnych elemntow na pasy ekranu (wlasnie w telewizorach Sony) i innych (pipi)ach.Chcialbym jeszcze w ciemnych warunkach sprawdzic jakiegos topa pokroju ZD9, bo poki co po swoich doswiadczeniach w zyciu bym nie zamienil Oleda na LCD, zwlaszcza gdy ceny tak sie zrownaly!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, easye napisał:

Poczekaj już na te MicroLedy-lada chwila powinny być w sklepach, czerń Oleda z jasnością LCD może namieszać! 

A jak z cenami? Nie będą przypadkiem jakieś chore koszta jak to z nowościami bywa?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, szurubur napisał:

A duża jest różnica w efekcie HDR przy ekranie OLED a np przy tym co oferuje Sony XE90?

Oledy są ponoć ciemniejsze przez co ten efekt nie jest już taki "wow" jak mógłby być przy LCD

Jeżeli mówimy o tym hdr z opcji gry to lepiej brać oleda (kontrast, czerń) ponieważ oczo(pipi)ności w tym trybie nie widać nawet na tv lcd co dobijał do 1900 cd.

 

 

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Ustawień najlepiej pogrzebać w necie: forum AVS (brytyjskie + amerykańskie) i youtube + korekta dla Twoich warunków domowych. Niektóre opcje obrazu powinny być ustawione tak jak polecają kalibratorzy (np. max jasność obrazu w materiałach HDR) a inne wg Twoich potrzeb.

 

A tymczasem aktualizacja Dolby Vision dla telewizorów Sony: https://hdtvpolska.com/aktualizacja-oprogramowania-wybranych-modeli-telewizorow-sony-dla-dolby-vision/

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do posiadaczy modelu LG B7 (C7 i inne z tego roku też wchodzą w grę). Jak wiadomo oledy LG mają automatyczny tryb kompensacji. Gdy telewizor chodzi dłużej niż 4 godziny to po jego wyłączeniu włącza się ten tryb by usunąć wszelkie powidoki jeżeli jakiekolwiek powstały. No i tutaj mam pytanko. W moim poprzednim TV (LG B6) zawsze pojawiał się komunikat po włączeniu telewizora, że było robione automatyczne czyszczenie. Na B7 nic takiego nie widzę. Jedynie gdy ustawiłem samemu zrobienie tej dłuższej kompensacji bezpośrednio w opcjach to pojawił mi się ten komunikat. Jak to wygląda u was?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...