Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, LiŚciu napisał:

 

Wojtas a weź zrób coś prosze dla mnie.

 

Odpal na tym Soniaczu jakiś film na Netflix czy innym VOD który ma Dolby Vision i sprawdż czy możesz w ustawieniach ekranu - obrazu zmieniać sety? U mnie jest tak że jak już jest DV w filmie czy serialu to sety po DV są na stałe beż możliwości zmiany. 

Można zmieniać 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Emet napisał:

 

U mnie (55x90j) działa ok. Odpala się automatycznie dany tryb dla danego filmu, ale mogę go zmieniać i modyfikować jego ustawienia. 

20240419_115810.thumb.jpg.905dd33eb80e11345f19afe16911859f.jpg

20240419_115833.thumb.jpg.edf84f6de19008688a130b0f951ad1ea.jpg

Bardziej pytanie czy możesz zmieniać na coś innego niż DV. Tez mogę zmieniać jasność, nasycenie itd. Ale chodzi o to ze nie mogę na przykład wyłączyć DV albo zmienić na HDR. I tak jak normalnie mogę zmienić tryby (kino, kino pro, gra, itd) to podczas wyświetlania filmów na N z DV to DV jest na stałe

Edytowane przez LiŚciu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, drozdu7 napisał:

Ale ogólnie miniled to chyba lepsza opcja niż direct LED lub full array?

Czytałem o tym modelu tcl C805 i nawet powiedzmy że jest namiastka HDR 

Tak i nie, bo wiele zależy od softu, który steruje podświetleniem diod. Czytałem w kilku testach, że np te najnowsze ledy sony mają dużo mniej stref jak miniled ale soft odpowiedzialny za wygaszanie działa o wiele lepiej  i w części scen wygląda tu jednak lepiej ta kwestia mimo mniejszej ilości stref. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

Tak i nie, bo wiele zależy od softu

Rozumiem. Bo tak staram się znaleźć coś do 4000-4500max i wiadomo że w tej cenie trzeba iść na kompromisy.

O TCL teraz naczytałem się za huja nie potrafią w oprogramowanie i masa problemów jest.

Samsung 65q77C albo q80C lub coś od LG może bo tu przynajmniej wiem że z Tizenem i WebOsem nie będzie cyrków 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2024 o 09:12, ginn napisał:

 

Dzisiaj był serwisant z Samsunga i w jego ocenie, nie są to standardowe odchylenia, tylko w trakcie transportu prawdopodobnie wygiął się narożnik matrycy, a w tylnym panelu puściły zaczepy, czyli coś musiało mocno naciskać na karton. Trochę naciągana teoria, ale nie chciałem się mądrować, bo bym sobie jeszcze zaszkodził. Teraz czekam na decyzję Samsunga.

 

Mała aktualizacja. Samsung uznał mi reklamację i zaproponował zwrot środków. Wystosowałem kontrofertę w postaci wymiany na nowy, a na otarcie łez i reset relacji, dodatkowo 3 lata gwarancji Panie Samsung. Jak myślicie? Pójdą na to? :szekle: Jak nie pójdą to już chyba nie będzie odwrotu i śmigam do obozu LG. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.04.2024 o 20:17, ginn napisał:

 

Mała aktualizacja. Samsung uznał mi reklamację i zaproponował zwrot środków. Wystosowałem kontrofertę w postaci wymiany na nowy, a na otarcie łez i reset relacji, dodatkowo 3 lata gwarancji Panie Samsung. Jak myślicie? Pójdą na to?  Jak nie pójdą to już chyba nie będzie odwrotu i śmigam do obozu LG. 

 

Panie Samsung, jednak no hard feelings. Nowy telewizor na podmianę wysłany, a w ramach przeprosin dostałem kod o wartości 5 stówek do wykorzystania w sklepie internetowym. Byłem przekonany, że nie zgodzą się na przedłużenie gwarancji i w ramach tego coś zaproponują.

Edytowane przez ginn
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2024 o 10:25, ginn napisał:

 

Panie Samsung, jednak no hard feelings. Nowy telewizor na podmianę wysłany, a w ramach przeprosin dostałem kod o wartości 5 stówek do wykorzystania w sklepie internetowym. Byłem przekonany, że nie zgodzą się na przedłużenie gwarancji i w ramach tego coś zaproponują.

 

Lecimy dalej. Nowej sztuki nie odebrałem, wyglądała jeszcze gorzej :kekw: Serio, czy tak dużo wymagam? Już pomijam te fale na matrycy, ale panel sterujący, który wygląda jakby miał zaraz odpaść to tak średnio budzi zaufanie na montaż ścienny.

  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ginn napisał:

 

Lecimy dalej. Nowej sztuki nie odebrałem, wyglądała jeszcze gorzej :kekw: Serio, czy tak dużo wymagam? Już pomijam te fale na matrycy, ale panel sterujący, który wygląda jakby miał zaraz odpaść to tak średnio budzi zaufanie na montaż ścienny.

Czyli co? Lg oledzik?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ginn napisał:

 

Lecimy dalej. Nowej sztuki nie odebrałem, wyglądała jeszcze gorzej :kekw: Serio, czy tak dużo wymagam? Już pomijam te fale na matrycy, ale panel sterujący, który wygląda jakby miał zaraz odpaść to tak średnio budzi zaufanie na montaż ścienny.

Ziomek zobaczył u mnie s95c i też zamówił. 
Mamy proste matryce.

Chyba ta różnica w cenie względem 90c, to też może być deko lepsza jakość wykonania. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...