Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Faka napisał:

Teraz to jest poyebane z tymi telewizorami, jak była era przechodzenia z SD na HD to wystarczyło mieć hd ready (bo jeszcze FHD w tamtych czasach kosztowały bajońskie sumy - sam za 37 calowego lg FHD dałem 8k zł, a były to czasy 2007-2008, także tej kapusty było w uj) i nikt się nie przejmował innym bajerami i szmerami i dodatkami, bo takich jeszcze nie było rzeczy, każdy zadowolony w uj był. Dzisiejsze czasy z telewizorami dla graczy to więcej i jeszcze więcej zyebanych i niepotrzebnych ficzerów dodają

Cos zmyslasz.

Ukanio w tym czasie kupil Bravie D3500 a byl to tv 1080p 40 calowy koszt ponizej 3k.

W owym czasie byly juz tv Bravia z motion flow.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to zgłębiłem temat i jak sprzedam swojego panasonica 50et60 za  1000zł to dołożę te 9 stówek i kupuje TCL p605 .

55 cali 4k 15ms IL dolby vison i HDR10 na  przyzwoitym poziomie.

W tej cenie kosmos, a jak za 3/4lata oledy spadną do akceptowalnej przeze mnie ceny to bez żalu go zmienię .

Nigdy nie dam za tv 5k nie moje klimaty, jednak sa zupełnie inne wydatki na które też braknie hajsu .

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

The Sony KD-55XE9305 returned different lag times depending on whether the incoming signal was 1080p or 2160p. With a HD Linker device upscaling the 1080p output from our Leo Bodnar tester to 4K, input lag measured 25ms (which is very responsive) in both SDR and HDR modes. However, sending a 1080p video signal to the TV bumped input lag up by one frame to 42ms, presumably due to the set’s internal upconversion.

 

Tutaj masz wyjaśnienie ze strony hdtvtest. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

LG OLED55B6V - na tego sie napaliłem, bo oled mocno robi i niski lag, ale cena zaporowa, a ja jeszcze nie wydałem więcej niz 4'klocki zl na tv :reggie:

https://www.amazon.co.uk/LG-OLED55B6V-Ultra-Smart-webOS/dp/B01EBXEPVG/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1523576491&sr=1-1&keywords=+LG+B6+55

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Tak, chwilę po dodaniu posta zauważyłem, że @kubson właśnie sprawił sobie takie cacko. Im więcej czytam o tym modelu tym większe ciśnienie na niego. Za taką kasę zależy mi głównie na tym aby przeskok z dotychczasowego TV był naprawdę odczuwalny. Przypuszczam, że z budżetowego Sharpa Full HD '52 będzie konkret.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jakimś Philipsem OLED + Ambilight. Może się ktoś wypowiedzieć czy ambilight ma sens do gier czy to zbędny dodatek?

Odnośnik do komentarza

U mnie to samo, teraz jak patrzę na LCD to się zastanawiam jak można było mieć wyświetlacz na którym czarny kolor to najwyżej jakiś ciemnoszary albo ciemnogranatowy. Coś cudownego. Tylko w większy bym poszedł od razu, 65 cali byłoby git. 

Odnośnik do komentarza

Przed kupnem nowego tv zrobiłem maly researche. Od początku wiedział że LG oled król ale jednak cena odstraszała więc chcialem znaleźć alternatywę. Zacząłem od Samsunga, model MU7000 - cena cacy ale podwietlenie słabe no i może się rozkleić :kaz: Potem poczytałem o Panasonic i tutaj wszystko cacy tylko HDR słaby ale tak można śmiało brać. Na końcu Soniak i tutaj na starcie odstraszył mnie Android. Cena też nie jest jakaś super konkurencyjna względem LG. 

 

Każdy tv na jakiś feler. Osobiście poza oledem brał bym Panasonica ale jak macie kase albo dobry deal to tylko Oled.

Odnośnik do komentarza

W życiu nikomu bym nie polecał Panasonica, wystarczy wrócić do mojego wątku z przed paru miesięcy. Najgorszy system operacyjny (Android przy Firefox OS to mistrzostwo świata!) , serwis przebijajacy nawet klejenie obudowy na taśmę dwustronna Samsunga, zacinajace się filmy z Hdrem, telewizor mega jasny z super cloudingiem wieczorem (a ze 4 matryce sprawdzałem). Idź Pan w ch(pipi)j. 

Edytowane przez easye
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ja zastawialem sie miedzy Samsung MU7000/8000 a LG OLED za Samsungiem przemawialo to ze widzialem go w akcji u kolegi i na tamten moment wydawalo mi sie ze wszystko w nim mi pasuje + swietna cena, jednak po przeanalizowaniu internetu i dzieki pomocy kolegow z forum @Ins @easye @raven_raven:lapka:  zdecydowalem sie na LG OLED tym bardziej ze srednio zmieniam tv co 5 lat wiec stwierdzilem ze lepiej sie szaprnac i miec jakosc gniecaca jajka :lapka:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...