Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu ma Samsunga NU8XXX i podpowie mi jak ma ustawiony TV pod gry HDR? Zacząłem wczoraj ogrywać Horizona i jak już się uporałem z jasnością (największa bolączką HDRa) to teraz mam problem z dynamicznym kontrastem/podświetleniem? Nie wiem czy to obróbka TV czy tryb HDR ta działa ale tak dynamicznie zmienia kontrast i podświetlenie, że idzie jobla dostać. Ta sama scenka przedstawiona z dwóch kamer ma kompletnie inną jasność q zależności od tego co się w tle znajdzie. Sprawdziłem i mam wyłączony kontrast dynamiczny, a local dimming mam na max w HDR ale nawet gdy dam na minimum nie ma to wpływu na efekt który zaobserwowałem. To nie kwestia podświetlenia ekranu tylko zmiany kontraktu w scenie gry. Przejście między jasna, a ciemną scenerią to dramat. W innych grach wszystko było ok ale w Horizonie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

@WisnieR orientujesz się jaki masz poziom jasności HDR? Ja przy swoim NU71 miałem niziutki i HDR'a średnio odczuwałem, sytuację pogarszał kontrast dynamiczny, który odpalony dawał słaby efekt. Zauważyłem to przy moim Q70, gdzie jest przepaść na korzyść QLED'a przy włączonym kontraście dynamiczny, który ma zdecydowanie wyższy poziom jasności HDR. 

 

Jeśli masz wysoki, tak ponad 400-500 nitów to odpal kontrast dynamiczny.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Ja sam chciałbym wymienić mojego Sansunga NU71 na takiego B9. U rodziny jak byłem i zobaczyłem jak wszystko ładnie wygląda na Oledzie C8 to oniemiałem. Wiem że mam TV typowo budżetowy ale nie sądziłem że różnica może być tak duża. Może się uda, ciekawe jak długo będzie w produkcji.

Odnośnik do komentarza

Masz te same ekrany, a różni je tylko elektronika i peak brightness za co człowiek dopłaca. Nie wiem ocb z tym dymaniem. Z resztą zaletą OLEDa jest to, że nie ma tam czegoś takiego jak średnia półka. Nawet najtańszy to wyśmienita jakość obrazu, a dopłacając może być tylko lepiej.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, nikt napisał:

Ja sam chciałbym wymienić mojego Sansunga NU71 na takiego B9. U rodziny jak byłem i zobaczyłem jak wszystko ładnie wygląda na Oledzie C8 to oniemiałem. Wiem że mam TV typowo budżetowy ale nie sądziłem że różnica może być tak duża. Może się uda, ciekawe jak długo będzie w produkcji.

 

OLED daje drugie życie grą, które wcześniej ograłeś na LCD, różnica jest ogromna, tak jak wspomniałem nigdy już nie wrócę do technologi LCD, no po prostu się nie da.

22 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Masz te same ekrany, a różni je tylko elektronika i peak brightness za co człowiek dopłaca. Nie wiem ocb z tym dymaniem. Z resztą zaletą OLEDa jest to, że nie ma tam czegoś takiego jak średnia półka. Nawet najtańszy to wyśmienita jakość obrazu, a dopłacając może być tylko lepiej.

 

O żadnym dymaniu nie ma mowy, nikt nikogo nie oszukuje, różnice są, lepszy sort matryc, lepszy procesor i wyższa jasność jest to jasne powiedziane. 

Dokładnie, nawet najgorszy OLED to dalej orgazm dla oczu  :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To totalna bzdura. Banding tak samo występuje w Panasonicach oraz Sony.

Tak samo nie ma tu różnic między B9, a C9. Poczytajcie fora i zobaczcie jak wielu użytkowników ma z tym problem. Praktycznie każda sztuka ma banding, pytanie tylko jak bardzo użytkownik jest na to wyczulony. 

 

Kupując taki TV na premierę w kwotach przewyższających 10k człowiek ma nadzieję, że dostanie sprzęt z wysokiej półki. Tym czasem możemy dostać sztukę, która na ekranie ma (pipi)zke jak jakiś no name za 1500 zł. 

Odnośnik do komentarza

Tak czytam czytam i nowy TV u mnie wjedzie chyba dopiero w przyszłym roku dopiero, tak jak w 2014 wjechał W809b(ile mógłbym krzyknąć na dzisiaj za 50"). Poczekam jak już to HDMI 2.1 i VRR czy jak to tam się zwie, będzie standardem nawet w średniej półce. Nie ma zamiaru wywalać na TV więcej jak 4k.

Odnośnik do komentarza

We wszystkich (prawie) samsungach będzie hdmi 2.1, więc to nie jest tak, że średnia półkę ominie. Ja czekam na premierę i recenzje wszystkich modeli na ten rok. Szczególnie interesują mnie opinie na temat Sony xh90 (kur.wa, firma, która wypuszcza konsolę, a jeden tv z hdmi2.1) i tv Panasonica.

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Figuś napisał:

Tak czytam czytam i nowy TV u mnie wjedzie chyba dopiero w przyszłym roku dopiero, tak jak w 2014 wjechał W809b(ile mógłbym krzyknąć na dzisiaj za 50"). Poczekam jak już to HDMI 2.1 i VRR czy jak to tam się zwie, będzie standardem nawet w średniej półce. Nie ma zamiaru wywalać na TV więcej jak 4k.

Wszystkie Samsungi (za wyjątkiem Q60T, który będzie wspierał format w ograniczonym stopniu) będą wspierać HDMI 2.1
Źródło: https://hdtvpolska.com/to-juz-pewne-samsung-potwierdzil-obecnosc-hdmi-2-1-w-nowych-telewizorach-4k-i-8k-qled/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, 20inchDT napisał:

We wszystkich (prawie) samsungach będzie hdmi 2.1, więc to nie jest tak, że średnia półkę ominie. Ja czekam na premierę i recenzje wszystkich modeli na ten rok. Szczególnie interesują mnie opinie na temat Sony xh90 (kur.wa, firma, która wypuszcza konsolę, a jeden tv z hdmi2.1) i tv Panasonica.

Dziś byłem w Sony i starał się mnie przekonać, że HDMI 2.1 jest nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, SetoPL napisał:

Dziś byłem w Sony i starał się mnie przekonać, że HDMI 2.1 jest nie potrzebne.

No wyjdzie na to, że nie będzie potrzebne, bo ciężko mi uwierzyć w 120 fps w grach, gdzie oni ledwo 60 fpsów gwarantują w 4K.

23 minuty temu, nikt napisał:

Wszystkie Samsungi (za wyjątkiem Q60T, który będzie wspierał format w ograniczonym stopniu) będą wspierać HDMI 2.1
Źródło: https://hdtvpolska.com/to-juz-pewne-samsung-potwierdzil-obecnosc-hdmi-2-1-w-nowych-telewizorach-4k-i-8k-qled/

 

Jeden port :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...