Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, 20inchDT napisał:

Dla zdecydowanej większości osób zupełnie nie będzie potrzebne, ale nawet jak te 120 fps będzie tylko w garstce gierek, to i tak wybiorę tv z 2.1 niż ten bez. Chcę zobaczyć taki fps w Gearsach i Ori, a potem wrócić do peasant sub-30 na konsolach :frog:

 

No ale i tak lepiej mieć ekran, który odświeża się co 8ms niż 16ms w takim przypadku w grach, które będą chodzić w niestałych 60 fps będziesz miał mniejszy stuttering

Odnośnik do komentarza

Ja dziś po wycieczce to takie info zebrałem wszystko 55"

Sony XG95 - 4400 zł nie ma żadnych bajerów, ale człowiek z SONY mega chwalił i mówił, że brać puki są, bo wchodzi nowy model też bez żadnych bajerów (HDMI 2.1 VRR itp), który będzie dużo droższy i bez sensu dopłacać nawet teraz do droższego TV

Samsung Q90 - 6100 zł - pytałem o Q70, ale mają już wysprzedane. Zaraz wchodzi nowy model za 5500 (zastępca Q70) i w takiej sytuacji Q90 to mega okazja i brać puki są. Oczywiście handlowiec nie był wstanie wyszukać i  powiedzieć czy ma HDMI 2.1

Philips oled 754/12 - 4999 zł - podobno (pipi), ale OLED

B8 - 4999 i C9 - 5600

 

Szczerze nie mam pojęcią co o tym wszystkim sądzić. Portfel mówi Sony, serce LG, a mózg Samsung

Odnośnik do komentarza
[mention=7968]WisnieR[/mention] orientujesz się jaki masz poziom jasności HDR? Ja przy swoim NU71 miałem niziutki i HDR'a średnio odczuwałem, sytuację pogarszał kontrast dynamiczny, który odpalony dawał słaby efekt. Zauważyłem to przy moim Q70, gdzie jest przepaść na korzyść QLED'a przy włączonym kontraście dynamiczny, który ma zdecydowanie wyższy poziom jasności HDR. 
 
Jeśli masz wysoki, tak ponad 400-500 nitów to odpal kontrast dynamiczny.
Wyciąga około 870niutów według niektórych testów. Kontrast dynamiczny (Contrast Enchancer) to jakiś dramat bo działa z niezłym opóźnieniem. Gdy sceny szybko przeskakują między ujęciami widać, że nie nadąża z obróbką obrazu i zanim rozjaśni ciemne miejsca to widać te opóźnienie.
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, 20inchDT napisał:

Ale czy to ma jakikolwiek związek z hdmi 2.1? Przecież masz telewizory z matrycą 120hz i bez tego.

 

HDMI 2.1 ma większą przepustowość więc możesz odpalić materiał 4K/120hz przez hdmi (do tej pory hdmi 2.0 materiał w 120hz mogłes odpalić tylko w 1440p), ale ogólnie miałem na myśli to czy gra będzie miała 120 fps czy nie (chociaż w przypadku zastosowania VRR argument o szybszym refreshu ekranu też przejdzie do lamusa). 

36 minut temu, SetoPL napisał:

Portfel mówi Sony, serce LG, a mózg Samsung

 

Zależy pod co kupujesz, jak aktualna generacja i przyszła to najlepiej z tych trzech firm wziąć LG. 

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę pełna przepustowość HDMI 2.1 nie będzie aż tak potrzebna w przyszłej generacji - główną różnicą między 2.1 a 2.0b jest możliwość wyświetlenia 4K w 120 fps, co nie będzie powszechnym wyborem w grach na PS5, XSX, rzekłbym nawet, że będzie bardzo rzadkim.

Najważniejsze funkcje to VRR i ALLM (i część TV obsługuje obydwa bez posiadania certyfikatu HDMI 2.1, ponieważ ilość danych przesyłanych nie wymaga większej przepustowości w trybie 4K60)

@SetoPL

Z B9 zawsze możesz spojrzeć na Media Expert i tę promocję z rabatem do 6500,  jeśli znajdziesz jakąś potrzebną rzecz, to naliczy rabat (zależny od sumy dwóch produktów, znajomy kupił b9 i One blade'a za 4600 razem :V)

(in fact, sam o tym myślę, po CoV i zmianach w pensji, planowany C9 raczej odpada)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Redmitsu napisał:

@Hubert249

nie wprowadzaj ludzi w błąd 

@SetoPL

do 1,5m 55” b9/c9

do około 3m lepszy obraz zapewni ci wciąż oled ale rozmiar ma znaczenie (thats what she said) wiec musisz wybrać na czym ci będzie bardziej zależało 

Wiem co mówię. Miałem przykre doświadczenie z gwarancja +5 lat z Media Markt.  Jeśli ktoś łyka kit o tym, że po 3,4 latach dostanie nowy tv albo zwrot pieniędzy, to powodzenia :lapka:

Edytowane przez Hubert249
Odnośnik do komentarza

@Hubert249

bo niestety kupiles je w MM. Jakby ktos byl kiedys zainteresowany to polecam przeczytac OWU np w takiej sieci Euro, tam bardzo mało kruczków i generalnie wiesz za co płacisz. Pracowałem w roznych sklepach i miałem do czynienia z roznymi ubezpieczeniami. Duzo sprzetu wymienialismy na nowe z tych wszystkich ubezpieczen i nawet po 5 latach kwota sprzetu była taka sama za jaka dany sprzet kupiłes albo mogles sobie nawet doplacic jezeli chciales zaszalec bardziej. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Telewizora pod PS5/XSX:

Lista (Samsungów) - tv posiadające VRR (Freesync) i LFC, nie wszystkie mają HDMI 2.1 (jak ktoś celuje w 4K w 120 fps musi sprawdzić konkretną specyfikację - większość tv z 2020). 

- LG Oled 2020 (też B9/C9), Nano99. 

- Sony 8K, XH90. 

i to wszystko. 

 

Samsungi wydają się najlepiej przygotowane, ale jeśli chodzi o ogólną jakość, to np. q80 (2020) jest odpowiednikiem q70 (2019). VRR LG sygnowany jest logiem G-Sync. Klik, inne 'mądre głowy' podają, że nie ma, to znaczenia. Sony - mało informacji (podobno będzie konieczny jakiś update).

Nie ma dużego wyboru.

Odnośnik do komentarza

a QE75Q64TAU?

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-qe75q64tau

 

Z tego co widze całkiem spoko cena za 120 hz i matryce VA.

Podoba mi się funkcja Ambient:

Możesz kreować Twoje wnętrze jak tylko chcesz, a czarny ekran to już przeszłość. Tryb Ambient* dopasuje telewizor do przestrzeni i przekształci pusty ekran w stylowy dodatek. Nawet po wyłączeniu Samsung QLED wyświetli dowolne obrazy, które najlepiej odpowiadają Twojemu nastrojowi, potrzebom lub wystrojowi pokoju

 

 

EDIT:

Sony XH95 nie ma HDMI 2.1... :facepalm:

To srednia polka bedzie miala a we flagowcu wycieli? Do tego piszą, że ma gorszą jasność i kontrast niż model zeszłoroczny. Ilość stref podświetlenia nie uległa zmianie.

To fajny nowy model! 

 

EDIT 2:

acha - a model XH85 ma 50 Hz matrcye. :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

 

EDIT 3:

QE75Q64 - 60 Hz matryca - SKIP.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...