Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem 6tke, ale 7demki 2 znajomych są już tak samo wypalone. Gorszy jest też pojawiający się z czasem Banding, którego nawet na materiałach SDR widać. 8mek nie widzialem na oczy, ale liczenie że coś się w tym aspekcie zmieniło to zwykła naiwność.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Patrząc po testach Rtings rzeczywiście widać, że telewizory te najgorzej znoszą oglądanie wiadomości przez długi czas. Pomiary po 2 latach na C7 (posiadam B8), gdzie TV działa 20h na dobę nastrajają mnie optymistycznie co do grania w gierki. TV nie oglądam, jestem kontent.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Odnośnik do komentarza

O jezu temat wałkowany tutaj od dwóch lat, oglądasz dużo telewizji (co samo w sobie oznacza ze masz w dupie jakość) i kanałów informacyjnych - nie bierz OLEDa i tyle bo jest prawdopodobieństwo wypalenia większe niż przy innym użytkowaniu.

 

U mnie półtora roku i dalej nic nie ma.

 

Brat kupił Samsunga 65 półkę niżej niż QLEDy za mniejsze pieniądze niż ja kupiłem B855, telewizor spoko ale widzę od razu ze kolory i oczywiście czerń to inna półka, ale u niego proporcje telewizji do grania to 90:10, u mnie na odwrót.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Faka napisał:

Zastanawiam się tylko jak często ludzie używają opcji czyszczenia pikseli. Nie raz u mnie były jakieś tam wypalenia, jakiś radar z gry czy napisy, na noc włączyłem czyszczenie i na drugi dzień już tego nie miałem, a mam po gwarancji telewizor.

Nie wypalenia a powidoki. Wypalenia Ci nie zejdą po czyszczeniu. Ja w moim C9 włączam raz-dwa razy w miesiącu. Miałem B7 i logo TVN24 się wypaliło i te paski info. Teraz jestem trochę przeczulony jak żona puści to i nie ogląda... :( Za to LG mi zrobiło upgrade do C9 więc jestem mega zadowolony. Myślę czy do drugiego pokoju nie wziąć za jakieś pół roku tego 48" OLEDa jak będzie fajna cena.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Coś mi świta ta historia. Przytoczysz co to było?

 

BTW Ty jesteś marbel z forum Neo+? ;) 

Tak to ja :)

Po wymianie matrycy B7 po wypaleniach pojawił mi się hot piksel (zielony) i po ponownym zgłoszeniu LG zdecydowało mi się dać C9 - wówczas premierowy model. Byłem w szoku, bo ja dałem za tv jakoś 5,6k rok wcześniej a tu mi dają model wyższy i 2 lata młodszy warty ok 10k wówczas! Kocham LG od wtedy ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Kurcze, czyta człowiek takie historie i aż liczy, że w jego TVku coś się wykasztani. :P 

BTW tu Maka z N+, jeśli kojarzysz. :) 

Pewnie że kojarzę bo czasem wrzucasz takie same posty tu i tam ;)

@dawdi17 Winszować dobrego zakupu, obyś wiedział jak prawidłowo używać tv ;)

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, MaZZeo napisał:

O jezu temat wałkowany tutaj od dwóch lat, oglądasz dużo telewizji (co samo w sobie oznacza ze masz w dupie jakość) i kanałów informacyjnych - nie bierz OLEDa i tyle bo jest prawdopodobieństwo wypalenia większe niż przy innym użytkowaniu.

 

U mnie półtora roku i dalej nic nie ma.


o jezu chyba nikt na forum o gierkach nie pisał był o wypaleniu oledow bo ogląda wiadomości ;) przecież gierki maja pełno statycznych hudow (odkryłem Amerykę) i wiadome ze w tym przypadku jest największa szansa na wypalenie. Ziomek od lg mówił mi ze już w b8 poprawili matryce i dali większy czerwony pixel by zmniejszyć wypalenia i faktycznie na rtings widać to na focie z matrycami. Pomimo wszystko wiadome ze wypalen nie pozbiedziemy się na 100% powiększeniem czerwonej diody dlatego pytam czy są tutaj użytkownicy oledow, którzy może czegoś takiego doświadczyli. Zreszta z tym netflix u znajomej w b7 to nie pierwszy przypadek, bo na rtings jakiś ziomek pisał o podobnym problemie właśnie z netflixem. 
Co ciekawe, na sklepie mamy lg c9 i zauważyliśmy zjawisko zmiany struktury matrycy od światła. W prawym górnym rogu mamy wywieszona na nim duża zawieszkę z cena i po zdjęciu jej widać na wyłączonym ekranie ze ona się odbiła na matrycy w postaci cienia od cenowki. Brzmi to może skomplikowanie ale nie wiem jak inaczej to opisac.  zreszta serwisant który był u mojej znajomej obejrzeć ta b7 stwierdził ze tv był wystawiony za mocno na światło słoneczne a ta nasza c9 tez jest postawiona wprost do okien ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.05.2020 o 00:57, Redmitsu napisał:

Stoję o krok od zamówienia oleda b9 ale znajoma która ma b7 po niecałych 2 latach ma wypalenie loga netflix. Tutaj jest trochę posiadaczy oledow, czy ktoś mógłby podzielić się jak tam z wypaleniami w waszych przypadkach? Mam plazmę ponad 5 lat i praktycznie żadnych wypalen ale widzę ze oledy maja większa tendencje nie tyle co do wypalen typowych statycznych napisów co zostawiania różnych powidokow czy plam 

W moim przypadku było odwrotnie. Miałem topową plazmę ( Panasonic GT60, jedynie VT60 i ZT60 było troszkę lepszym wyborem) i wypalenie pojawiło się po miesiącu użytkowania, całkowicie z mojej winy, zostawiłem na całą noc Comedy Central i logo mi się wypaliło. Oczywiście nie było to widoczne przy normalnym użytkowaniu, widoczne jedynie na statycznym niebieskim tle. Na forum zresztą to opisywałem i wrzucałem fotki. W przypadku oleda tak na dobrą sprawę mam wy(pipi)ane. Oglądam i gram w co popadnie nie przejmując się niczym. Mam 65B7 od lutego 2018 i zero wypaleń. Jedyne powidoki jakie stwierdziłem to podczas długiego loadingu w AC Odyssey. Jasny punkt przez kilkadziesiąt sekund robi swoje ale znika u mnie po mniej niż minucie. Oczywiście wszystko zależne jest od matrycy na jaką się trafi, ale zasada jest prosta - jeżeli oglądasz dużo programów informacyjnych to jesteś narażony na wypalenia. Ja mam wprawdzie tysiące godzin w Rocket League w HDR gdzie statyczny HUD jest oczoyebny, ale jak widać po forum oglądanie TVN24 jest bardziej ryzykowne.

 

No i teraz sedno. Netflix u mnie jest tym co jest non stop używane. Nie ma żadnego śladu. W sumie nawet nie wiem jak logo mogłoby się wypalić skoro jest ono przez dwie sekundy na ekranie podczas włączania. Zapytaj znajomej czy nie wyłącza telewizora z prądu na noc.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

LG ma opcje odświeżania pixeli. Tą odpalaną manualnie, która trwa najdłużej i w trakcie leci biały pasek przez cały ekran. Działa najlepiej. Skąd wiem? Otóż po dwóch aktualizacjach w moim miedelu B7 zawiesił się pixel, który świecił na biało i tylko to oczyszczanie go "odwiesilo" 

Ekran odświeżam w ten sposób średnio raz w miesiącu i po ponad dwóch latach mój B7 ma zero wypaleń. Gram dużo, oglądam też sporo filmów, seriali i sportu.  Od grudnia mam 150h w najnowszym Call of Duty w R6 grubo ponad 200 i nie wypalił mi się HUD gry. 

Co do tego logo N, ciężko mi w niego uwierzyć, ponieważ w momencie pauzy, albo statycznego ekranu telewizor bardzo szybko uruchamia wygaszacz ekranu. Nie licząc trybu gry, ponieważ w nim zamiast wygaszacza, obraz stopniwo się ściemnia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Redmitsu napisał:

Dokładnie chodzi o napis netflix w prawym dolnym rogu który jest na stałe przymocowany na stronie głównej z wyborem filmów ;)

Właśnie sprawdziłem.  Zakładając, że 'koleżanka' włącza Netflix, po czym wychodzi do kuchni albo do łazienki na godzinę zostawiając uruchomimy telewozor. Netflix odpala  jakiś trailer, trailer trwa około 1 minuty. Zajawka się kończy i po ok 30 sekundach włącza się wygaszacz ekranu. Nie ma takiej opcji, że to logo jest dłużej niż 2 minuty bez przerwy, jeśli Netflix jest 'bez opieki'. Załóżmy też, że 'kolezanka' jest zyebana i przez 30 minut dziennie wybiera co chce obejrzeć, co daje 3.5h tygodniowo. To i tak mniej niż moje statystyki w CoD czy R6, a przypomnę, że jak żadnych wypaleń nie mam.  

Fake news i tyle. 

 

Edytowane przez Hubert249
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Hubert249 napisał:

Właśnie sprawdziłem.  Zakładając, że 'koleżanka' włącza Netflix, po czym wychodzi do kuchni albo do łazienki na godzinę zostawiając uruchomimy telewozor. Netflix odpala  jakiś trailer, trailer trwa około 1 minuty. Zajawka się kończy i po ok 30 sekundach włącza się wygaszacz ekranu. Nie ma takiej opcji, że to logo jest dłużej niż 2 minuty bez przerwy, jeśli Netflix jest 'bez opieki'. Załóżmy też, że 'kolezanka' jest zyebana i przez 30 minut dziennie wybiera co chce obejrzeć, co daje 3.5h tygodniowo. To i tak mniej niż moje statystyki w CoD czy R6, a przypomnę, że jak żadnych wypaleń nie mam.  

Fake news i tyle. 

 

 

Bitch please

 

https://imgur.com/6MkJBH0

https://imgur.com/qDsv1JG

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
Teraz, 20inchDT napisał:

Ehh czyli oled fałszywy mesjasz. To manualne odswiezanie to nie jest czasem overkill? Cos mi po glowie chodzi, ze nie powinno sie tego robic.

A o wypalaniach słyszałeś? Podobno wypala sie pasek TVN24 i logo N. Ja pyerdole, przerąbane mówię ci. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, 20inchDT napisał:

Rzeczywiście przerabane jak telewizor za kilka tysiecy trzeba niańczyć jak noworodka.

No kurde przerąbana akcja. Kliknkąć pilotem w menu jedną opcję. Chyba mylisz  WebOS z DOS w którym trzeba ręcznie wklepywać skomplikowane komendy.

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Hubert249 napisał:

Ponad 2 lata. 

u mnie 1 wypalenia były widoczne po 26 miesiącach (minimalne), a później nie mam pojęcia dlaczego tak szybko poszły nagle pasy kolejne, ale po 28-30 miesiącach można było złamać telewizor w pół. Dzisiaj upływają 3 lata i obecnie na ekranie już jest wszystko widoczne na każdym materiale... (manta.jpg)

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...