Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Co powiecie o Samsungu UE46F6400? Mam do wydania nie więcej niż 2400 zł, a nie chcę czegoś mniejszego, więc mam lekkie obawy odnośnie oferowanej jakości obrazu w tej cenie. Rozważam jeszcze Philipsa 46PFL4908H lub 46PFL4508H, a także Toshibę 50L4333DG. Philips wydaje się być w porządku, jest nawet trochę tańszy, ale przeczytałem, że oferuje w rzeczywistości jedynie 50 Hz przy 100 Hz Samsunga. Poza tym pod kątem multimedialnym (funkcje smart i obsługiwane formaty a/v) Samsung wydaje się być faworytem. Kupować go, czy może znajdzie się coś lepszego?

 

Niezły TV ale trochę problemy z kolorami. Ale pamiętajmy jaką ma cenę... testa masz na hdtvpolska.

 

 

Wg recenzji telewizor odżywa po kalibracji. Teraz pytanie - czy wystarczy się pobawić ustawieniami obrazu, czy konieczna jest profesjonalna (i płatna) kalibracja? Jeżeli tak, to przy tym budżecie jest to trochę bez sensu. Łatwiej by już było kupić droższy TV na co niestety nie mogę sobie pozwolić. Czy znajdzie się jeszcze coś godnego uwagi w tej cenie? Jak wyglądają te Philipsy?

 

 

Pamiętaj, że jesteśmy dosyć surowi. I widać to głównie na filmach. Jest duża szansa, że jak nie masz wielkich porównań to w ogóle powiesz: o co im chodziło...

 

Co do W7 to cena super patrząc chociażby na wykonanie: obudowa metalowa. Ale więcej informacji za kilka dni bo testuję.

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie o input lagach. O ile w SONY które przewinęły się przez ostatnią stronę nie ma problemu to jakieś philipsy czy LG to tragedia. Chyba, że szuka się TV do karcianek i turówek...

 

2 czy 3 strony wcześniej umieściłem dwa filmiki, jeden pokazujący laga 40 ms a drugi 14 ms. Dla mnie, jako gracza PCtowego który "nawrócił się" na konsole 40 ms to ogromne opóźnienie które nie pozwala grać w FPSy na myszce szczególnie (jak bym chciał w przyszłości podłączyć TV do PCta), a na padzie (w KZSF) powodowało dziwne uczucie sterowania, jak by coś było nie tak, ale nie wiedziałem co. Gdy podłączyłem soniacza z 14 ms sterowanie w KZSF wróciło do normy i istnieje też możliwość komfortowego grania na PC.

 

Z drugiej strony, znajomy z forum kupował prawie równocześnie ze mną TV i przy tym samym samsungu tylko, że on kupił 6500 a ja miałem 6400 on nie odczuwa żadnego input laga i gra mu się dobrze. Dla mnie to było do przyjęcia jak bym miał tylko na PS4 na nim grać, ale nie wykluczam, że za 2-3 lata znów wrócę do PC i wtedy TV by się kurzył, bo TV nie oglądam...

Edytowane przez NewNickPL
Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie o input lagach. O ile w SONY które przewinęły się przez ostatnią stronę nie ma problemu to jakieś philipsy czy LG to tragedia. Chyba, że szuka się TV do karcianek i turówek...

 

2 czy 3 strony wcześniej umieściłem dwa filmiki, jeden pokazujący laga 40 ms a drugi 14 ms. Dla mnie, jako gracza PCtowego który "nawrócił się" na konsole 40 ms to ogromne opóźnienie które nie pozwala grać w FPSy na myszce szczególnie (jak bym chciał w przyszłości podłączyć TV do PCta), a na padzie (w KZSF) powodowało dziwne uczucie sterowania, jak by coś było nie tak, ale nie wiedziałem co. Gdy podłączyłem soniacza z 14 ms sterowanie w KZSF wróciło do normy i istnieje też możliwość komfortowego grania na PC.

 

Z drugiej strony, znajomy z forum kupował prawie równocześnie ze mną TV i przy tym samym samsungu tylko, że on kupił 6500 a ja miałem 6400 on nie odczuwa żadnego input laga i gra mu się dobrze. Dla mnie to było do przyjęcia jak bym miał tylko na PS4 na nim grać, ale nie wykluczam, że za 2-3 lata znów wrócę do PC i wtedy TV by się kurzył, bo TV nie oglądam...

Chyba jesteś trochę przewrazliwiony na punkcie tego input laga :)
Odnośnik do komentarza

 

Pamiętajcie o input lagach. O ile w SONY które przewinęły się przez ostatnią stronę nie ma problemu to jakieś philipsy czy LG to tragedia. Chyba, że szuka się TV do karcianek i turówek...

 

2 czy 3 strony wcześniej umieściłem dwa filmiki, jeden pokazujący laga 40 ms a drugi 14 ms. Dla mnie, jako gracza PCtowego który "nawrócił się" na konsole 40 ms to ogromne opóźnienie które nie pozwala grać w FPSy na myszce szczególnie (jak bym chciał w przyszłości podłączyć TV do PCta), a na padzie (w KZSF) powodowało dziwne uczucie sterowania, jak by coś było nie tak, ale nie wiedziałem co. Gdy podłączyłem soniacza z 14 ms sterowanie w KZSF wróciło do normy i istnieje też możliwość komfortowego grania na PC.

 

Z drugiej strony, znajomy z forum kupował prawie równocześnie ze mną TV i przy tym samym samsungu tylko, że on kupił 6500 a ja miałem 6400 on nie odczuwa żadnego input laga i gra mu się dobrze. Dla mnie to było do przyjęcia jak bym miał tylko na PS4 na nim grać, ale nie wykluczam, że za 2-3 lata znów wrócę do PC i wtedy TV by się kurzył, bo TV nie oglądam...

Chyba jesteś trochę przewrazliwiony na punkcie tego input laga :)

 

Specjalnie się zaloguję, żeby pogratulować trafnego spostrzeżenia :D 

Odnośnik do komentarza

33 ms to za dużo. 

 

Nie jestem przewrażliwiony, tylko ja po prostu nie widzę możliwości komfortowego grania w lagu większym niż 15-20 ms... Na konsoli może (jak grasz tylko singla), ale na pewno nie na PC. 

 

Typowy konsolowiec (nie obrażam tylko stwierdzam fakt, konsolowcy może są przyzwyczajeni do laga, a jestem PCtowcem i nie wyobrażam sobie grania z lagiem > 20 ms, bo na PC lagi są w granicy 4 ms) nie zauważy laga nawet 100 ms bo są i tacy którzy twierdzą, że nie widzą opóźnienia. Wy pewno jak byście zagrali na swoim TV i na monitorze to byście też zauważyli, że jest lepiej na monitorze.

Laga może nie widać dokładnie i nie jesteście w stanie powiedzieć "O tu jest lag" ale to po prostu czuć. 

Odnośnik do komentarza

Bierz SONY serii W6XX albo czekaj na W7XX. Ja miałem UE46F6400, oddałem i wymieniłem na KDL - 42W655A i lepiej mi się na nim gra. Poza tym napisałem wcześniej, żebyś brał soniacze o których było pisane na poprzedniej stronie więc czytaj dokładniej. A dla czego lepsze? To wynika z dyskusji która prowadzimy o INPUT LAGU który dla mnie jest kluczowy, dla innych mniej ważny. 

 

Jak Cie interesuje IL bierz sony, jak nie to wybierz sasunga serii F, jak totalnie masz w (pipi)e czy przeciwnik pojawi Ci się na ekranie 14 ms czy 100 ms po rzeczywistym pojawieniu się (ma to wbrew pozorom duże znaczenie) to wybierz ten który Ci się podoba.

 

Jedyny minus tego sony to jego powolne wchodzenie w stan gotowości, po włączeniu TV mija jakieś 10-20 s zanim można coś zmienić, czy to gniazdo z którego ma brać sygnał czy to kanał (zmiana głośności działa od razu), no i gorszy smart ma niż samsungi.

Edytowane przez NewNickPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale pier,dolicie.

 

jak zapytałem 2 strony temu który telewizor wybrać z dwóch to dostałem odpowiedź że inny 'bo nie jest gorszy', ale jałowe dyskusje trwają dalej.

Nie zapytałeś, tylko rzuciłeś nazwy dwóch modeli. Skąd ktoś ma wiedzieć do czego i w jakich warunkach będziesz go używał?

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

temat jest o nowych konsolach :)

 

generalnie interesuje mnie jakość obrazu, input lag oczywiście też, ale mało gram w fpsy, więc schodzi to na drugi plan. Samsunga nie chcę, ponieważ ich najnowsze urządzenia kojarzą mi się z tandetą i słabym wykonaniem.

 

Smart TV jest ważne, wiem, że w Samsungu jest najlepsze. Słyszałem dobre opinie o LG, lista funkcji nie ma końca - pytanie tylko jak z jakością obrazu. Ponoć też wbudowany player jest najlepszy w LG i czyta wszystko co mu wrzucę na pendrive - prawda to?

 

Kolega ma model 50" 685A od Sonego i obraz jest w nim bardzo fajny, szkoda tylko, że 3D jest pasywne, bo jak już brać to pełny pakiet :) 

 

Niestety maksymalny rozmiar to 42", cena 2500zł - co polecacie?

 

Moimi faworytami są:

 

42W665A oraz 42LA660S.

Odnośnik do komentarza

Ja po tygodniu obcowania mogę śmiało polecić Samsunga 46f6500. Zarówno do oglądania naziemnej TV, jak i do filmów HD/3D - obraz rewelka. Kolory, czerń, biały to biały, matryca równiutko podświetlona, brak bandingu, można zauważyć delikatny clouding ale o tym już wspominałem;) 

 

Bez załączonego trybu gry, odczuwalny lag w grach FPS jest, widać i czuć opóźnienie, nie trzeba być jakimś pro elo uczulonym na to, bo to widać. Po włączeniu trybu gry jest rewelka, reakcja na nasze działanie jest natychmiastowa.

 

Od siebie gorąco polecam, cena/jakość w stosunku  do wielkości matrycy bardzo dobra. Za swój zapłaciłem 2848 z Mall.pl (teraz jest po 2829), promocja w NEO z 4 letnią gwarancją, 2999.

Odnośnik do komentarza

temat jest o nowych konsolach :)

 

generalnie interesuje mnie jakość obrazu, input lag oczywiście też, ale mało gram w fpsy, więc schodzi to na drugi plan. Samsunga nie chcę, ponieważ ich najnowsze urządzenia kojarzą mi się z tandetą i słabym wykonaniem.

 

Smart TV jest ważne, wiem, że w Samsungu jest najlepsze. Słyszałem dobre opinie o LG, lista funkcji nie ma końca - pytanie tylko jak z jakością obrazu. Ponoć też wbudowany player jest najlepszy w LG i czyta wszystko co mu wrzucę na pendrive - prawda to?

 

Kolega ma model 50" 685A od Sonego i obraz jest w nim bardzo fajny, szkoda tylko, że 3D jest pasywne, bo jak już brać to pełny pakiet :)

 

Niestety maksymalny rozmiar to 42", cena 2500zł - co polecacie?

 

Moimi faworytami są:

 

42W665A oraz 42LA660S.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl42w653-201308113237.htm

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-42lm660t-47lm660t-201209092182.htm

 

Tu masz szczegółowe testy na jednym portalu, może pomogą podjąć decyzję.

 

Każdy smart tv z jakim miałem do czynienia to proteza, najlepszy smart to zwykły pecet.

Odnośnik do komentarza

Czy warto kupić telewizor LG? Bo znalazłem w Auchanie model 42PN450B za około 1500 zł i nie wiem czy nie będę go musiał serwisować po kilku miesiącach? Możecie polecić coś tak do około 1500 zł  40-calowego? Wiem, że nie będzie wodotrysków ale muszę w końcu kupić jakiś telewizor, jestem kompletnie zielony w tym temacie i generalnie mało mnie to obchodzi, ważne żeby grał i nie rozleciał się w krótkim czasie, będzie służył tylko do oglądania, nie gram na konsoli. W MM i Saturnie rzucili ostatnio całą serię tanich telewizorów, możecie polecić chociaż jakąś firmę

Odnośnik do komentarza

W najblizszym czasie bede chcial zmienic telewizor, ktorego przeznaczeniem beda gierki, filmy w full hd i nc+ hd. Podstawowym wymogiem jest bardzo niski input lag, poniewaz gram glownie przez siec, a tam kazde dodatkowe opoznienie dziala przeciwko mnie. Z reszty bajerow to chcialbym, aby jakos obrazu byla przyzwoita i reprezentowala poziom przynajmniej taki, jaki oferuje moj Sharp LC-32LE320E, oraz najlepiej z trzema wejsciami hdmi. Milym dodatkiem bylaby obsluga 3d, bo zawsze chcialem sprobowac tego efektu w warunkach domowych. Rozmiar to maksymalnie 42 cale, bo bede siedzial w odleglosci okolo 1,5m od telewizora i przy wiekszych rozmiarach bede mial problem z otworzeniem drzwi w pokoju. Do wydania mam okolo 2000 zlotych. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...