Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No i dzisiaj spotkała mnie lipa z tymi Samsungami. Na swoim KS7000 zauważyłem ze dwa czarne piksele, przy ramce. Wyglada to jakby wlazł mi tam robak przecinek, albo o prostu ekran sie s(pipi)il.

Ale to nic, rodzicom dałem starego samsunga 3D z 2012 roku. Odpaliłem dzis tam i YouTube, miniNesa i wszystko było ok. Ale coś mnie podkusiło by odpalić płytę na 3D i... pojawił sie pasek u góry na pół ekranu. Myślałem, ze to jest na filmie. Wyłączam odtwarzacz (tez szajsung) i nagle coś pier.dolło z dźwiękiem, jakies szumy. Wyłączam i włączam tv, a tu widzę czarny pasek na pół szerokości.

Dobrze, ze u góry i tak nie widać, no ale i tak lipa. Najpierw im dałem tv, a teraz z(pipi)alem.

Następny TV to bedzie Sony. Samsung ma wykonanie gorsze niż u Manty.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No mój ks9000 też jest klejony. ostatnio odkryłem czyszcząc tv z tyłu przy złączeniu dwóch elementów stwardniały klej :pawel:  Aż strach dotykać. TV wisi i mam na niego gwarancje na 5 lat (z uszkodzeniami mechanicznymi) więc nawet jak spadnie to wymienią. No ale bez gwarancji dodatkowej to bym się bał Samsunga brać :D

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś jeszcze rzucić jakiś tv z mediamarktu? Zależy mi żeby w tym sklepie kupić. Raczej wezmę trn polecany

 

Panasonic TX-50DS630E

 

Ale dobrze mieć wybór :rayos:

 

 

Edit

 

Ktoś coś kupował kiedyś w partner agd rtv? Mają tam 3 stowki taniej niż w mm trn TV, nie wiem skąd taka różnica

 

Mam Panasa ale 55" i muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś lepszego. Ma widoczną "ramkę" ok 2 cm z każdej strony, sporo jaśniejszą niż środek. Ja wiem, że przy LEDach jest doświetlanie zawsze nie równe ale qva zastanawiałem się czy go nie zwrócić.

 

Czy jest jakaś baza obecnych TV z Input/Display lagiem? Nie mogę nic znaleźć dla nowych modeli :-(

Odnośnik do komentarza

 

Może mi ktoś jeszcze rzucić jakiś tv z mediamarktu? Zależy mi żeby w tym sklepie kupić. Raczej wezmę trn polecany

 

Panasonic TX-50DS630E

 

Ale dobrze mieć wybór :rayos:

 

 

Edit

 

Ktoś coś kupował kiedyś w partner agd rtv? Mają tam 3 stowki taniej niż w mm trn TV, nie wiem skąd taka różnica

Mam Panasa ale 55" i muszę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś lepszego. Ma widoczną "ramkę" ok 2 cm z każdej strony, sporo jaśniejszą niż środek. Ja wiem, że przy LEDach jest doświetlanie zawsze nie równe ale qva zastanawiałem się czy go nie zwrócić.

 

Czy jest jakaś baza obecnych TV z Input/Display lagiem? Nie mogę nic znaleźć dla nowych modeli :-(

np..

http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag

 

http://www.displaylag.com/display-database/

Odnośnik do komentarza

Przecież nigdy tak nie jest że tv który kosztuje obecnie 6k za np rok będzie po 3k. Oczywiście przez rok stanieje, ale nie o taki pułap. Po prostu za rok będą nowe modele, które będą po 6k i tyle. Oczywiście sprawa hdr jest jeszcze rozwojowa i pewnie ten efekt będzie jeszcze lepszy w nowszych tv i tyle.

 

Elektronika bardzo szybko tanieje. Przykładowo flagowce danych firm, które jeszcze pół roku temu kosztowały ponad dwadzieścia tys. obecnie można nabyć za ok 16 tys. zatem można mówić o spadku cen rzędu tysiąca zł. miesięcznie.

Natomiast wiele modeli kosztujących w kwietniu przykładowo ok. sześciu tys. obecnie kosztuje 4.400zł.

 

HDR raczkuje, fakt. Jednakże bariera jakości co rusz jest zwiększana. Raptem 4 miesiące temu wszyscy recenzenci zachwycali się w tym (i nie tylko) aspekcie modelem DX900, a niedawno ukazał się ZD9 od Sony, który podbił stawkę do 1600 nitów.

 

 

 

Eurogamer zrobił porównanie kilku telewizorów, między innymi ks7000 i dx750.

Załapało się nawet kilka tańszych modeli.

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-the-best-4k-screens-for-hdr-gaming

No zmowu ten ks7000 kozacko wypada.

 

O co chodzi z tymi typami hdr?

 

HDR Support

LG E6V UHD Premium

LG UH850V Yes

Panasonic DX750 Yes

Panasonic DX700 Yes

Samsung KS7000 UHD Premium

Samsung KS9500 UHD Premium

 

Dlaczego przy Panasach i tańszym LG jest YES a przy Oledzie LG i Samsungach UHD Premium?

 

 

Świetnie wypada, ponieważ to znakomity tv. Gdzie byś nie czytał, to niemal każdy kto testował dane modele, twierdzi, że tuż obok CX700 to telewizor oferujący w 2k16r. najlepszy stosunek jakość - cena.

Jednakże jego UHD premium jest dość umowne. By dostać taki certyfikat odbiornik musi pokryć w danym stopniu rozszerzoną paletę barw oraz osiągnąć jasność ponad tysiąca nitów (dla OLED te wartości są niższe).

Tylko, że topowi przedstawiciele w sposób stały mogą wygenerować taką jasność, a kilka modeli niższych półek (w tym KS7000) osiąga ok pół tysiąca kandeli, ale na planszy testowej są w stanie wygenerować te 4 cyfry, zatem znaczek jakości jest przyznany, choć oglądający tego i tak nie odczuje.

Odnośnik do komentarza

Pewnie masz rację tylko odnosiłem się do wcześniejszej wypowiedzi że z 6k cena poleci do 3k. Jeżeli chodzi o wyższe przedziały cenowe to musiałoby to być z 20k do 10k żeby zachować proporcjonalność. W każdym razie jeśli znajdziesz ten ks7000 za 3k to napisz:) za tyle chętnie kupię.

 

Te ceny spadną. Pamiętaj, że nadchodzi okres świąteczny. W Wielkiej Brytanii już jakiś czas temu obniżono ceny poszczególnych modeli - w przypadku klasy premium nawet o tysiąc funtów.

Tam tego KS można kupić za niewiele ponad 4tys. (w przeliczeniu na złotówki). U nas jest droższy o ok 1600zł. :dunno:  Ale nie od dzisiaj wiadomo, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Pewnie masz rację tylko odnosiłem się do wcześniejszej wypowiedzi że z 6k cena poleci do 3k. Jeżeli chodzi o wyższe przedziały cenowe to musiałoby to być z 20k do 10k żeby zachować proporcjonalność. W każdym razie jeśli znajdziesz ten ks7000 za 3k to napisz:) za tyle chętnie kupię.

Te ceny spadną. Pamiętaj, że nadchodzi okres świąteczny. W Wielkiej Brytanii już jakiś czas temu obniżono ceny poszczególnych modeli - w przypadku klasy premium nawet o tysiąc funtów.

Tam tego KS można kupić za niewiele ponad 4tys. (w przeliczeniu na złotówki). U nas jest droższy o ok 1600zł. :dunno: Ale nie od dzisiaj wiadomo, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący.

 

 

Akurat jeżeli chodzi o ostatnie zdanie to sprawa jest powszechnie wiadoma. Natomiast cena 4k jest już w tym przypadku kusząca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...