Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za doradzenie i pomoc wszelaką dotyczącą Oleda LG B6J w wersji 65 calowej bo właśnie od wczoraj jestem jego posiadaczem. Samo pudło od TV robi wrażenie - kolos telewizor o grubości 2 zł masakra. Jednak to 10 cali faktycznie robi różnicę i dobrze p, że zdecydowałem się na 65. Samo wykonanie TV to bajka ale to co się staje po odpaleniu to już kosmos. Najbarsziej w oczy rzuca się czerń a właściwie nie rzuca bo jest czarny :D fantastycznie to wygląda i żaden Lcd nigdy tego nie osiągnie. Nasycenie kolorów to również pierwsza liga (oprócz białego bo trochę trąci mlekiem). A już w ogóle system webOS miażdży mojej byłej bravii androida, który ciął się nie miłosiernie i spowalniał, no brawo LG. Takie bajery jak pilot również wygrywają z innymi jakimi miałem doczynienia. HDR na tym tv wypala oczy a w nocy ciężko znaleźć ramki telewizora. Jestem zadowolony mega i mogę również polecać OLEDy.

Odnośnik do komentarza

Bo to jest taki syndrom. Miałem 50 to myślałem ze spory, zamieniłem na 55 różnica szybko przeszła a teraz 65 No bylak ale pomału się przyzwyczajam jednakże z racji nie osiągalnych cen (nawet przy sprzedaży 65) 75 calowych odpuszczam na dłuższy czas. Od Tv do kanapy dzieli mnie 2 metry z hakiem.

 

U Heisenberg U kupiłem za 13299 w rtvmax w Łodzi

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

75" czy 77" kosztują często 3x więcej niż 65" dlatego nie ma co myśleć o 65", że jest za mała. :)

Gdyby ceny większych telewizorów niż 65" były w miarę ludzkie, to jak najbardziej można dorzucić jeszcze kwotę, ale nie wydaje mi się, żeby na dziś dzień warto było do 75" dopłacać..no chyba, że ktoś nie musi się z pieniędzmi liczyć. :P

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo jeszcze jak z jakością tych TCLi. Na "testy" z takiej jednej polskiej strony nie patrz. Negatywne posty, opinie na tamtej stronie są usuwane, brak wolności słowa, wiele niedopowiedzeń i fałszywych informacji od redakcji to norma. Na amerykańskiej stronie rtings TCL wypadają bardzo dobrze. Problem taki, że na USA TCL rzuca całkowicie inne, lepsze modele niż na Europę i Polskę.

Odnośnik do komentarza

Uważajcie na stronę gdzie sprzedaje kiki lub locooloco, nie jest to uczciwy sprzedawca, zwyczajnie oszukuje. Oczywiście TV wysyła (często z ekspozycji jako nowe), nie kalibruje tylko wklepuje w każdy TV te same ustawienia i podaje nieprawdziwe dane parametrów TV. Ot wciska co ma akurat na stanie w sklepie.

Edytowane przez hennepin
Odnośnik do komentarza

Wszystkie kontrowersyjne wpisy na tamtym forum są przez Kikiego od razu usuwane, a 'kalibracja' tego osobnika to przeklejka ustawień z modelu testowanego przez niego, wszyscy mają takie same wartości, nawet kontrastu co do jednego (tj, niby 12929 :1), podczas gdy rtings nie zmierzył nigdy kontrastu natywnego w LCD LED większego niż 8000: 1.

 

Na HDTVPolska jest temat, możesz poczytać o temacie:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39750-tcl-seria-c70/?page=4#comment-416794

 

Tak, P60 na US to inny zupełnie model niż na EU, także nie ma co patrzeć na tamten test na rtings akurat w tam wypadku. Na AVSForums o tym dyskutowali też, szkoda, że tak TCL myli klientów.

Edytowane przez Qkulka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

 

Intensywnie myślę nad zakupem PS4 PRO. Z tego co wyczytałem na forum konieczny jest TV z 4k i HDR. Znalazłem kilka takich TV, co myślicie?  

 

Samsung UE55MU6472

Philips 49PUS6561/12

Samsung UE50MU6172

Sony KD-43XE8005 - wiem, trochę mała przekątna ekranu.

 

A może macie inny konkretny model, który możecie polecić? 

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez michal89a23
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...