Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

UHD i 42 cale? są w ogóle takie modele? do UHD to 50 cali minimum

To co z tymi osobami, które do monitorów 27"+ zalecają już 4K?

Przecież do TV też można blisko usiąść, wszystko rozchodzi się o odległość.

 

Inna sprawa, że po prostu większość dobrych modeli telewizorów 4K HDR zaczyna się od 49" w górę, także akurat tutaj to prawda, że w 40-43" to ciężki wybór.

 

Przy okazji zapytam, zdarza się komuś tutaj grać w 1080p na telewizorze 4K?

Głównie gram na PS4 Pro, ale korzystam z komputera podpiętego do Samsunga UE49KS7000 i moim zdaniem gry w 1080p na nim przy zachowaniu odpowiedniej odległości (takiej jak dla 1080p, a nie takiej jak dla 4K) wyglądają bardzo dobrze. 

 

Nie wiem czy jakoś nie dostrzegam tych wad co inni w sieci? Wiele wpisów w internecie sugeruje, że 1080p na telewizorach 4K w grach wygląda za przeproszeniem jak kupa. Ja tak tego nie odbieram.

 

Mam PC skierowany raczej pod FHD (i5-6600K + GTX 1060 6GB) i wydaje mi się, że na telewizorze lepiej wygląda w grach ustawienie 1080p Ultra 60FPS niż 4K Low-Medium 60FPS.

 

Gry 1080p na tych lepszych tv 4k wyglądają lepiej niż na najlepszych tv 1080p. Z grami 720p i 480p jest tak samo.

Za dużo bzdur się naczytałeś w sieci.

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zaopatrzyłem się w Samsunga UE49KS7000S. 

Nie powiem ze doznałem małego szoku po przesiadce ze starego LG 42LA640S gdy odpaliłem . Jakość obrazu nie porównywalna HDR na poziomie 1000, 4K, SUHD, Matryca Quantum Dot robi robotę, w dodatku naprawdę mały 22ms. Chyba najlepszy tv w moim życiu. Gdy odpaliłem film z YouTube w 4k z HDR itp pierdołami



zacząłem się zastanawiać co jeszcze można osiągnąć w poprawianiu jakości obrazu 
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem telewizora, tak do 2000-2200 zł do niewielkiego pokoju. TV pod PS4 i Netflixa, i znajomi mnie mocno namawiają na opcję 43 w tym stylu:

 

https://www.x-kom.pl/p/340139-telewizor-33-43-lg-43uh603v-smart-4k-1200hz-wifi-3xhdmi-hdr.html

 

https://www.x-kom.pl/p/308142-telewizor-33-43-samsung-ue43ku6000-smart-4k-1300hz-wifi-3xhdmi-usb-dvb-t-c.html

 

Jednak ja nie jestem przkeonany opcjom 43 cale i 4k. Forumek może coś doradzić? Pokój mam malutki, więc boję się że przy 50'+ oczy mogą szybko boleć. A może opcja 43 cale i FullHD?

 

Za jakiś czas dokupię sobie nowe Apple TV który będzie miał obsługę 4k, także już się szykuję pod 4.

Odnośnik do komentarza
Tak jak w kinie: jeśli siedzisz za blisko ekranu którego nie możesz objąć w pełni wzrokiem to powoduje to dyskomfort. Ja wymieniłbym moją 32" na 55" z miejsca, ale zastanawiam się czy taki rozmiar zdałby egzamin (siedzę ok. 2m od TV).

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zaopatrzyłem się w Samsunga UE49KS7000S. 

Nie powiem ze doznałem małego szoku po przesiadce ze starego LG 42LA640S gdy odpaliłem . Jakość obrazu nie porównywalna HDR na poziomie 1000, 4K, SUHD, Matryca Quantum Dot robi robotę, w dodatku naprawdę mały 22ms. Chyba najlepszy tv w moim życiu. Gdy odpaliłem film z YouTube w 4k z HDR itp pierdołami

https://www.youtube.com/watch?v=mkggXE5e2yk

zacząłem się zastanawiać co jeszcze można osiągnąć w poprawianiu jakości obrazu

 

Osiągnąć można wiele, patrz OLED :) też myślałem, że na moim poprzednim SoNy 4k/hdr widziałem już wszystko dopóki nie kupiłem konkretnego OLEDa :) teraz to jest jakość uffff
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Tak jak w kinie: jeśli siedzisz za blisko ekranu którego nie możesz objąć w pełni wzrokiem to powoduje to dyskomfort. Ja wymieniłbym moją 32" na 55" z miejsca, ale zastanawiam się czy taki rozmiar zdałby egzamin (siedzę ok. 2m od TV).

 

 

Zda. Nawet się nie zastanawiaj Paolo. Dodam, że jeżeli okoliczności pozwolą, śmiało możesz rozważyć większy rozmiar - nie musi to być od razu 65 cali, wszak są 58", 60" przekątne.

Początkowo odniesiesz wrażenie typu "kurde, ale ten telewizor jest duży", jednak ono szybko minie. Zapewniam. Sam bowiem tak miałem, gdy z CRT przeskoczyłem na 32", następnie na 40" i kolejne, coraz większe przekątne ekranu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

 

Strona nie istnieje..

Z mall ostatnio jaja są, robią mega promocje aby później anulować zamówienie. Czytałem na pepper że są w stanie upadłości

Odnośnik do komentarza

Pytanie trochę z innej beczki: czy ceny tv 4K z HDR zaczęły spadać od premiery XOS/PS4 Pro ? Kusi zaskoczenie na TV z HDR, bo domyślam się że to może być jak nowa generacja, ale fajnie by było się zmieścić w cenie 4 tysiaków za tv skoro tak naprawdę to tylko do gier.

 

Jeszcze jedno pytanie: Jak wyglądają na tv 4k gry na Switcha ? Jest słabo i lepiej mieć osobny tv Full HD do tej konsoli ?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie na Samsungu KS obraz na Switchu jest hmm dziwny (blantman na switchu też ma jakieś ijo). Kolory soczyste itp ale duży rozmiar oraz wysoka ostrość i kontrast ekranu mocno pokazują niedoskonałości graficzne Zeldy (poszarpane krawędzie, rozmazane tekstury podłoża na drugim planie, mega uproszczone tereny na dalszych planach), gdzie grając mobilnie w ogóle tego nie widać. Z ciekawości będę musiał kiedyś dok pod plazmę Panasa w sypialni podłączyć. Czuję, że to będzie idealne środowisko pod Switchowe gierki. Z drugiej strony mobilnie jakoś lepiej mi się gra Switchem więc nie mam z tym problemu.

Dodam że na PS4 czy Netflix UHD obraz z KS jest kozacki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...