Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeszcze nic nie biorę. Ból dup ki mam straszny jak pomyślę, że mam wydać znowu hajs na tv. Czekam aż całkiem zaniknie mi środek obrazu. Każdego dnia pojawia się z 1-2 pasy z góry na dół centralnie przez środek ekranu. Jak już nic nie będę widział to coś wybiorę. Jakby nie to że jesień/zimna TV jest u mnie ostro w użyciu (NBA, gieki) to bym olał temat i przerzucił się na Lego Duplo...

Odnośnik do komentarza

To tak nie działa, nawet jeśli kwestia formatów HDR się unormuje przez te 2 lata, to po tym czasie wejdzie coś nowego i człowiek się będzie ponownie zastanawiać czy już kupić TV czy poczekać aż ta inna nowa kwestia się unormuje.

 

Z konsolami też widzę, że jest problem "kiedy kupić". Ktoś narzeka, że PS4 zwykłej się nie opłaca, bo już Pro jest na horyzoncie więc strach że PS4 będzie dostawać znacznie gorzej zoptymalizowane tytuły, a Pro to w zasadzie też się nie opłaca, bo Sony może zapowiedzieć PS5 za niedługo. Z tym, że jak zrobili półgenerację, to przy okazji PS5 pewnie po 1.5 roku też wyjdzie nowa konsola w stylu "PS5 NEO", więc lepiej poczekać.

 

Tak w kółko można ze wszystkim. :P

Edytowane przez Qkulka
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie do końca. W TV jest teraz szybsza ewolucja technologiczna niż w konsolach, kartach graficznych czy procesorach. 3 lata temu ludzie kupili nowe, drogie tv z 4k. Nie zdążyli się nacieszyć materiałami w tej jakości, a ich telewizory już są przestarzałe. Teraz chętniej na rynek wchodzą oledy, jaśniejsze matryce itd. Oczywiście jak ktoś ma kasę to kupuje teraz tv za 10k i za 3 lata kolejny w tej cenie. Jak ktoś teraz bierze tv za 3-5k na 5-6 lat, albo dłużej to ma nieciekawie ;p. Teraz w ciągu 2-3 lat może być więcej zmian w telewizorach, niż kilka lat temu w ciągu 7-8 lat. Po kilku latach znowu może być dłuższa stagnacja.

Edytowane przez bocieque
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No raczej nie, bo wyższej rozdzielczości już nie zobaczysz, co mieliby wymyślić? 8K niewidoczne dla ludzkiego oka? jasność w nowych telewizorach już jest taka, że oczy wypala. Na Oledach zaś przez czerń i nieskończony kontrast każda gra wygląda jak z HDR, do tego wiekszosc obecnych telewizorów wspiera wszystkie formaty, HDR 10 i te przyszłościowe jak DV. Skok z Full HD na 4K i szeroka paletę barw jest duży, ale w najbliższych latach nie wiem co mogliby jeszcze wymyślić. Podłączenie telewizorów przez display port? No i spójrz na rynek najdrozszych telewizorów w 2016r, mamy koniec 2017, a najwyższymi modelami LCD są wciąż zeszłoroczne.

Moim zdaniem znowu trochę upłynie czasu zanim zobaczymy taki skok jakości jak między Full HD a 4k z HDR.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra Panowie chyba wezmę tego Sony XE90 jednak czytam na niektórych forach/opiniach, że tak se sprawdza się przy oglądaniu sportu (płynność). Trochę się cykam bo trochę tego oglądam szczególnie NBA i żużel. Na KS7000 byłem bardzo zadowolony z płynności sportu (żadnych powidoków czy duszków). Tu nie będzie gorzej? Kobik ty oglądasz jakieś szybkie sporty na swoim TV?

Aha no i jako członek zakonu HDR xD to będzie naoczna różnica względem KS7000 czy tylko cyferki? Jak coś gram/oglądam materiały z HDR tylko wieczorem/w nocy.

Odnośnik do komentarza

Osteczna diecezja zapadła. Jednak zamówiłem dzisiaj Szajsunga MU8002. Jutro powinien być lub pojutrze. Wahałem się między nim a Sory XE9005 podobnie jak Ty balon. Wczoraj dzięki uprzejmości kumpla oglądałem i grałem w najnowszy dodatek do Kapiszonów na XE90 właśnie. Szczerze? Nie porwał mnie ten TV. Owszem...o input lagu nie może być mowy (ma na papierze gorszy niż Szajs), ale kolory siakieś takieś...wyprane, wyblakłe jakby. Wiem...pewnie można by się pobawić suwaczkami, na co kumpel pewnie za bardzo nie miał czasu, ale pierwsze wrażenie się liczy. Poza tym kolesie w Kretyniarni gdzie złożyłem zamówienie powiedzieli mi, że Andek potrafi im się solidnie podwiesić i przyczkać podczas puszczania muzy i filmików z jutuba. Nie mam powodu, żeby im nie wierzyć, bo jeden z nich to mój kumpel. Cena 5199 za tego MU8002. Jutro lub pojutrze powinienem mieć fizycznie w chałupie to dam znać co i jak. Jedynie co mi się w tym Szajsie nie podoba to podstawa telewizora. Tu Sony wygrywa bezapelacyjnie, bo jest o wiele solidniejsza i stabilniejsza. Z resztą napiszę coś jak wszystko przetestuję. Uznałem, że nie warto dawać tyle setek więcej za Sony i tyle.

Odnośnik do komentarza

Ten MU8002 wydaje się całkiem okej patrząc na parametry i 65" już w cenie od 7500zł

 

https://hdtvpolska.com/samsung-mu8002-test-ultra-hd-120hz-tizen/

 

 

Czezare jak pisze na wyblakłych kolorach w Uncharted, to pewnie chodziło o zle ustawiony HDR, przewijał się ten temat już kilka razy na forum, nawet Balon miał chyba z tym problem

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Nie nie Panowie, to na pewno nie to. Kumpel do swojego prostaka zmuszony został zakupić dłuższy kabel niż ten defaultowy. Wziął jakiś high speed cable z dodatkowym ekranowaniem i "likwidatorem" zakłóceń. Wydał na niego około dwie stówy, więc moje w sumie przeciętne wrażenia na pewno nie zostały wywołane złej jakości kablem, natomiast powtarzam...być może parę ruchów suwaczkami w lewo, prawo mogło by diametralnie odmienić doznania.

Odnośnik do komentarza

No cóż kupiłeś gorszy tv bez dwóch zdań, ale co kto lubi ;)

 

 

The Sony X900E performs better than the MU8000 in almost every aspect. It gets about as bright but has better local dimming and contrast. It can reproduce a wider range of colors, and motion is about as good as the Samsung. The MU8000 has slightly better input lag, which is good for gamers, but the X900E still does well enough for it to be a much better buy.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To cytat z rtings czy innej strony?

Trzeba pamiętać, że oni testują wersję UN, a więc ich testowany MU8000 to odpowiednik naszego MU7000.

 

Także właściwą recenzją/testem dla tego modelu naszego jest test MU9000:

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000

 

--

 

Żeby nie było tak kolorowo z Sony XE90, to z rtings właśnie cytat o tym, że mimo wszystko UEKS7000 (UNKS8000) był obrazowo jeszcze lepszy od XE90 tegorocznego.

 

"The Samsung KS8000 was our top recommended TV last year and, if you can still find it in stores, will be a slightly better choice over the X900E. Its blacks are deeper and even more uniform, and it's able to produce colors that are even more saturated."

 

--

 

@balon:

Chociaż mnie to akurat by bardzo ciekawiło jakbyś na Sony XE90 się zdecydował, z tego powodu, że miałeś wcześniej Samsunga z serii KS (dobrą sztukę), także na takie porównanie obu modeli z Twojej strony chętnie bym zerknął. :)

Edytowane przez Qkulka
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bez różnicy. Względem mu9000 jest podobnie.

 

"The Sony X900E has better picture quality for dark scenes due to the better local dimming feature, and better HDR performance due to the higher peak brightness and more vivid colors. In a bright room, the anti-reflection coating isn't quite as good as the Samsung but overall the X900E is still a better choice for most people."

 

Samsung w tym roku to zły wybór.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osteczna diecezja zapadła. Jednak zamówiłem dzisiaj Szajsunga MU8002. Jutro powinien być lub pojutrze. Wahałem się między nim a Sory XE9005 podobnie jak Ty balon. Wczoraj dzięki uprzejmości kumpla oglądałem i grałem w najnowszy dodatek do Kapiszonów na XE90 właśnie. Szczerze? Nie porwał mnie ten TV. Owszem...o input lagu nie może być mowy (ma na papierze gorszy niż Szajs), ale kolory siakieś takieś...wyprane, wyblakłe jakby. Wiem...pewnie można by się pobawić suwaczkami, na co kumpel pewnie za bardzo nie miał czasu, ale pierwsze wrażenie się liczy. Poza tym kolesie w Kretyniarni gdzie złożyłem zamówienie powiedzieli mi, że Andek potrafi im się solidnie podwiesić i przyczkać podczas puszczania muzy i filmików z jutuba. Nie mam powodu, żeby im nie wierzyć, bo jeden z nich to mój kumpel. Cena 5199 za tego MU8002. Jutro lub pojutrze powinienem mieć fizycznie w chałupie to dam znać co i jak. Jedynie co mi się w tym Szajsie nie podoba to podstawa telewizora. Tu Sony wygrywa bezapelacyjnie, bo jest o wiele solidniejsza i stabilniejsza. Z resztą napiszę coś jak wszystko przetestuję. Uznałem, że nie warto dawać tyle setek więcej za Sony i tyle.

Wziales 55''? Sam sie zastanawiam nad tym tv, 5100 obecnie chyba na allegro, bo 65" juz 7500 a w sumie obecnie mam 50" fhd i mi styka, wiec 55" wydaje sie byc w sam raz a cena az tak nie odstrasza. Daj znac jak juz troche potestujesz :) jestem ciekaw opinii.

Odnośnik do komentarza

 

Osteczna diecezja zapadła. Jednak zamówiłem dzisiaj Szajsunga MU8002. Jutro powinien być lub pojutrze. Wahałem się między nim a Sory XE9005 podobnie jak Ty balon. Wczoraj dzięki uprzejmości kumpla oglądałem i grałem w najnowszy dodatek do Kapiszonów na XE90 właśnie. Szczerze? Nie porwał mnie ten TV. Owszem...o input lagu nie może być mowy (ma na papierze gorszy niż Szajs), ale kolory siakieś takieś...wyprane, wyblakłe jakby. Wiem...pewnie można by się pobawić suwaczkami, na co kumpel pewnie za bardzo nie miał czasu, ale pierwsze wrażenie się liczy. Poza tym kolesie w Kretyniarni gdzie złożyłem zamówienie powiedzieli mi, że Andek potrafi im się solidnie podwiesić i przyczkać podczas puszczania muzy i filmików z jutuba. Nie mam powodu, żeby im nie wierzyć, bo jeden z nich to mój kumpel. Cena 5199 za tego MU8002. Jutro lub pojutrze powinienem mieć fizycznie w chałupie to dam znać co i jak. Jedynie co mi się w tym Szajsie nie podoba to podstawa telewizora. Tu Sony wygrywa bezapelacyjnie, bo jest o wiele solidniejsza i stabilniejsza. Z resztą napiszę coś jak wszystko przetestuję. Uznałem, że nie warto dawać tyle setek więcej za Sony i tyle.

Wziales 55''? Sam sie zastanawiam nad tym tv, 5100 obecnie chyba na allegro, bo 65" juz 7500 a w sumie obecnie mam 50" fhd i mi styka, wiec 55" wydaje sie byc w sam raz a cena az tak nie odstrasza. Daj znac jak juz troche potestujesz :) jestem ciekaw opinii.

 

Tak 55. Dam znać jak go trochę ogarnę.

Odnośnik do komentarza

chyba duzo osob tu ma samsunga ks7000/7500..ma ktos jakies sprawdzone fajne ustawienia pod gry i sport?? wiem ze w necie jest tego sporo wystarczy wpisac na yt odpowiednia fraze jednak chcialbym cos co juz jakis gracz sprawdzal u sb.  Co do samego tv to jestem zachwycony...wlacza i wylacza sie w ciagu pol sekundy, taki Horizon czy Infamus wygladaja jak gierki z nowej generacji. Szczerze to sie nie spodziewalem ze bedzie az tak roznica widoczna miedzy FHD a 4K i obrazem z szeroka paleta barw. 

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

@Koleś88 ja z 55 na 65 i mógłby być większy

Mam 65mu8002 i jestem zadowolony z zakupu. Wiadomo można kupić lepszy tv. Ale stosunek cena/jakość jest bardzo dobry. Do xe90 musiałbym dołożyć 1500 a to już np jakiś sensowny soundbar czy switch/prosiak/xox ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...