Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Ins napisał:

Kobik naćpany ok. Za krótko to w ogóle interesujesz się tematem by tu pisać. 

 

Mój Panasonic GT60 w SDR niszczył i wysrywał XE9005. No ale guwno nie ?

 

 

Plazmy zdecydowanie prościej było wypalić. Wiem z doświadczenia. Udało mi się to po miesiącu użytkowania. Najgorsze w tym strasznym, okropnym i w ogóle deal breaker wypaleniu był fakt, że wiedziałem o jego istnieniu. Nie było to dostrzegalne przy użytkowaniu. Dopiero jak odpalałem PS4 to było widać jedynie delikatny ślad na jednolitym niebieskim tle. Wrzucałem zresztą tutaj zdęcia gdzieś tak koło 2013 roku.

 

 

Mojej narzeczonej udalo się wypalic Ipsa Lcd Philipsa :whyyy: i bylo wlasnie tak jak piszesz. Slad lekko widoczny na niebieskim tle. Przypuszczam, ze zostawila apke player wlaczona na kilka godzin, bo kwadratowe ramki idealnie pod nia pasowaly xd ona nawet nie zauwazyla wypalenia, ale moje oko przeszkolone przez forumek zobaczylo defekt zaraz po odpaleniu tv.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W przypadku OLEDów LG wygląda to tak:

 

Gdy telewizor jest włączony przez minimalnie 4 godziny, włącza się tryb kompensacji po wyłączeniu odbiornika. Można to zauważyć. Na teoretycznie wyłączonym telewizorze nagle pojawia się jasna linia, która leci od góry do dołu. Jest to tryb tzw. czyszczenia statycznych obrazów, oglądanych przykładowo za dnia. W plazmach trzeba było to robić ręcznie. Jest też druga opcja, z której korzystam raz albo dwa razy w miesiącu czyli ręczne czyszczenie. Ten tryb trwa zdecydowania dłużej bo o ile dobrze pamiętam zajmuje to 3/4 godziny (włączam na noc). Jest bardziej skuteczny ale lepiej z nim nie przesadzać bo serwis LG różnie interpretuje używanie tej opcji.

Tak czy inaczej lepiej nie wyłączać z prądu OLED'a bo automatyczny tryb się nie włączy. Dlatego właśnie w marketach można bez problemu znaleźć OLEDy z wypaleniami.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...