Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

55” wybierałem między Oledem 55” a LCD65 np SamsungiemNU , wiec była walka nowa technologia z lepszym obrazem vs rozmiar ekranu :)

Za każdym razem gdy oglądam coś na tym TV , przekonuje mnie on tym , że to dobry wybór bo następuje ciągły opad szzczeny :) 

Jednak ten niedosyt i niepewność , że może 65LCD byłby fajniejszy pozostał :p 

Rozmiar ekranu tez przecież powoduje efekt wow :) 

Pierwszego dnia jak odebralem TV zaczynałem na 2,5m dzisiaj jestem już na 1,8 haha ;D

wiem , że większość z was tez mogłaby wziąć większego LCD a mimo to wybraliście mniejszego Oleda :)

 

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

@Belusia3d a ten TV to Ty masz 55 czy 65"? Ciężko mi uwierzyć że te druga opcja może być mała :P 

Oj wydaje Ci sie. Ja siedzę równo 3m od 65" i sopkojnie wszedłby bez bólu 75" lub większy. Tzn też nie jest tak że jest źle ale wiem na pewno że nie ma czegoś takiego jak z duży tv. No chyba że oglądasz z 1 m no ale to nie Japonia. 

Edit - tak jak moldar napisał - mam tv fhd w sypialnii zaraz przed łóżkiem właśnie 55" i te 2m z kawałkiem jest idealnie. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Zrobilem research i teraz mysle o tym Samsungu NU80xx 55" albo jednak o LG B8 55". Nie mam pojecia co wziac. Ten Samsung wydaje mi sie lepszy do gry ze wzgledu na jakies dodatkowe bajery, jakies uplynnianie ruchu czy cos. Czytalem tez gdzies ze OLEDy nie wyrabiaja z ruchem i zaczynaja smuzyc? Kilka stron wczesniej tez jeden uzytkownik sie bardzo pozytywnie wypowiadal o tych Samsungach.

 

Pojade w wekeend do sklepu poobczajac, ale pewnie nigdzie nie beda mieli podlaczonej konsoli pod tv.

 

65" nie zmieszcze.

 

Nie wiem tez czy kupowac PS4 Pro (jak mam PS4) czy Xbox One X, zeby wycisnac jak najwiecej z nowych widoczkow, ale to juz inna dyskusja.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mushabelly napisał:

Mam podobny dylemat ale z większymi rozmiarami. 65 OLED albo 82 Samsung. Teraz wszystko zależy od dobrej promocji. Co nie kupię będzie dobrze. 

Musha ile to już wybierasz telewizor? Będzie dwa lata? 

Odnośnik do komentarza

Samsunga 55NU8052 posiadam i mogę szczerze polecić. Na PS4 Pro gry prezentują się znakomicie. Jednak nie jest to klasa OLEDa, pod kątem możliwości wyświetlania. Z tym że NU8052 kosztuje około 3.5k, a B8 około 5.5-6k. Dlatego nie powinno się ich porównywać, bo jak kogoś stać na B8 to wiadomo że warto dołożyć, jeśli szukamy czegoś że średniej półki cenowej to 8 seria Samsunga nie ma konkurencji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, L3nka_Sky napisał:

Samsunga 55NU8052 posiadam i mogę szczerze polecić. Na PS4 Pro gry prezentują się znakomicie. Jednak nie jest to klasa OLEDa, pod kątem możliwości wyświetlania. Z tym że NU8052 kosztuje około 3.5k, a B8 około 5.5-6k. Dlatego nie powinno się ich porównywać, bo jak kogoś stać na B8 to wiadomo że warto dołożyć, jeśli szukamy czegoś że średniej półki cenowej to 8 seria Samsunga nie ma konkurencji.

Ja mam cały czas dylemat, kasę mam na B8 ale cały czas zastanawiam się, czy faktycznie skok jakościowy jest wart tych 2 - 2,5 tys.

Odnośnik do komentarza

Nie czekalem dluzej jak tylko pojawily sie gierki w HDR. To zupelnie inna jakosc. Przy obecnych aktualizacjach Sony XE900E i ustawieniach, jakosc obrazu kosi, plus gierki na koksa czy exy na Ps4pro to samo piekno. 16 miesięcy od zakupu zlecialy jak z bicza i juz dawno pypcio zadowolony. Zwróciło się z nawiazką. 

Dlaczego nie Oled? No stalem przy tych dwoch tv w sklepie i niestety portfel musial zdecydować. O 4 kafle Oled liczył więcej. A kierownik odjał nawet 1K wiec juz bylo 5 tysi roznicy. A to juz duzo, to nie 500zl :ragus:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja polecam wszystkim którzy maja oleda i xboxa by przetestowali Forze. Ja odpaliłem grę z hdrem i byłem zadowolony, ale jakoś nie do końca pewien czy to jest to. Ale potem porównałem jak to wyglada bez hdru i ooooo kurrrwa :ragus: różnica kolosalna, brak hdru = obraz jak przez mgle. HDR to jest podróż w jedna stronę, nie wrócisz nigdy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...