Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to teraz szybkie pytanie... Samsung 49NU8002 czy Sony 49XF8596? Dałem się przekonać Wam na 49, ale ani cala więcej, bo na ścianę nie wejdzie :ragus:, 49 to ostateczny możliwy rozmiar do powieszenia. Dlaczego mnie zastanawia Sony? Bo ma ponoć matycę 120Hz, w Samsungu o rozmiarze 49 jest 60Hz (55 ma już 120Hz :(). Różnica w cenie 400zł.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Absolem napisał:

Od lat kupuję Samsungi i nie wiem o czym Ty piszesz, pewnie gdzieś się bzdur naczytałeś. 

XD mój poprzednia samsung wyzional ducha dwa razy. Na szczęście miałem tę rozszerzena gwarancję i o dziwo naprawili mi usterki. 

Dwa razy podświetlanie, wi fi do dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Absolem napisał:

To ile miałeś samsungów piekny kawalerze? 

4 telewizory z tego 2 się zepsuły po 3 latach od kupna, do tego parę sprzętów rtv agd, które się psuły. Dużo razy to opisywałem tu na forum, nie mam zamiaru więcej. W wakacje sam stałem przed wyborem TV i skutecznie od telewizorów Samsunga odstraszyły mnie tematy na forum HDTVPOLSKA, gdzie co któraś osoba ma problem. A to jej nie działa aplikacja, a to TV się czasem resetuje, a to pilot nie działa a to coś a to coś.

Odnośnik do komentarza

2x tv, 2x monitor, 2x telefon, soundbar z satelitami tylnymi i lodówka, wszystko samsunga. Z każdej rzeczy byłem/jestem zadowolony i z czystym sumieniem bym polecił. Można trafić bubla a można też mieć bezawaryjnu sprzęt i to tyczy się każdej firmy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Shagohad napisał:

Dobra, to teraz szybkie pytanie... Samsung 49NU8002 czy Sony 49XF8596? Dałem się przekonać Wam na 49, ale ani cala więcej, bo na ścianę nie wejdzie :ragus:, 49 to ostateczny możliwy rozmiar do powieszenia. Dlaczego mnie zastanawia Sony? Bo ma ponoć matycę 120Hz, w Samsungu o rozmiarze 49 jest 60Hz (55 ma już 120Hz :(). Różnica w cenie 400zł.

Żadnego z nich Sony to ips czyli beznadziejny kontrast a Samsung 60hz tzn. zapomnij o oglądaniu sportu czy gry na upłynniaczu. Najlepsza opcja to zeszłoroczny model Sony Xe85 który ma super upłynniacz oraz bardzo dobry kontrast i czerń. Jednak z jego dostępnością może być problem, ale warto poszukać bo deklasuje te modele z miejsca.

 

Edit. Tv jest dostępny, ale niestety wersji 49 calowej nie było. Tylko 55.

Edytowane przez King Arthur
Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnych szans na 55, nie zmieści się. 49 jest tak na styk, po każdej stronie 1cm luzu. Swoją drogą że i tak bym nie chciał tak dużego, na taki rozmiar już bym się nie dał przekonać. 49 mnie skusiło tylko dlatego, że ten 49NU8042/NU8082 nie występuje w 43 i że idealnie się zmieści w to miejsce na ścianie.

Odnośnik do komentarza

somsiadom się nie muszę chwalić mimo że mam 65KS9500... :)
po prostu potrzebuję do 2 pokoju, żeby w ciszy i spokoju :) jak żona w stanie błogosławionym zaanektuje tv :/ mieć jakąś opcję. trzeba się ratować...
Nie chce wydawać pierdylionów gotówki, po prostu mieć coś w miarę.

Co do 4K wiem że są zasady, które mają znaczenie przy odbiorze treści, jak odległość.

Przy monitorze będę siedział tak z pół metra, także źle nie będzie, rozumiem że 4K przy 28 calach jest chwytem marketingowym? bo ofert jest dużo, liczyłem że jakaś tam różnica będzie do FHD.


to co polecacie w takim razie? skoro 30 cali to mało?

Odnośnik do komentarza

5316677400_1326980696.jpgJa jednak po dłuższym namyśleniu prawie podjąłem decyzje o pozbyciu się 55” Oleda na korzyść 65” LCD ( Sony lub jakiś qled)

Za bardzo irytuje mnie wielkość tego TV( może dlatego , że mój pokój ma około 100m, sam nie wiem )

Chociaz za każdym razem jak odpalam coś w wysokiej rozdzielczości to szczękę zbieram z podłogi i jak sobiee pomyśle , że LCD jest szary i ma gorszy kontrast to mnie ch** strzela.

Jak sądzicie ? Generalnie jak usiądę przy PC lub na  innej kanapie to się robi z 3-4 metry odległości od TV.

Zostaje oglądanie z 1,8 na wprost :)

Wymienilibyscie ?

Może gdybym go powiesił trochę niżej , optycznie powiększyłby się ;D

Malibu siostra słuchała jak coś haha.

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj potestowalem polecany przez wszystkich NU8002 w domowych warunkach i o ile telewizor do swojej ceny jest całkiem ok (zdziwiłem sie ze nie ma zyroskopowego pilota) no i local diming czasami wyglada swietnie, czasami nie do konca pomaga i przy HDR przebijał miejscami lekki clouding, czasami czern byla na srednim poziomie tak w koncu miałem możliwość sprawdzenia ten moton flow w trybie gry, no i tak jak sie spodziewalem... W Destiny już ktoś pisal, ze sie grac nie da - nawet na najniższych ustawieniach, z wylacznym freesynciem,  ale włączyłem także nowego Assasina i przy maksymalnym upłynniaczu obraz przy obracaniu kamery mazał sie niemiłosiernie. Artefakty rzeczywiście nie byly az tak widoczne, ale calosc jak dla mnie prezentowala sie tak slabo, ze w życiu bym nie wybierał telewizora przez pryzmat MF w trybie gry...

NIe wiem dlaczego czasami przycinal sie dzwiek grajac online no i podobnie jak Panasonic Samsung nie wspiera DD, DTS, wiec polowa filmow z dysku do odtworzenia jedynie bez dzwieku. Dla mnie kolejny minus. Wiadomo, telewizor znacznie tanszy, ale jezeli kogos stac na dolozenie tych 2 tys zl, to niech jednak bierze OLEDA, jak chcecie płynnie pograc, to poczekajcie do nowych konsol albo złóżcie peceta. Amen.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale troszkę odejdę od tematu kłótni.

 

Jak to jest z tym upłynniaczem? Gdzie nie czytam recenzji, opinii to się pozytywnie wypowiadają. Mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć?

 

Pewnie i tak będzie trzeba samemu przetestować. Ojca na duży TV namawiam ale na razie nie chce :P.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...