Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Ins napisał:
Chyba LG poprawiło tryb HDR Gra w oledach z serii 7. W UK pojawił się nowy update:
 
Cytat

I just upgraded to 5.80.10 and immediately launched Forza Horizon 4 still tuned at 4.000 nits, and I NEVER saw the Winter season so bright in HDR Game (non-PC) mode before.
I immediately started to switch back and forth HDR Game and calibrated HDR Technicolor Expert (with Active HDR) and I was literally stunned by their similarity. They're 99% the same now.

To get further confirmation I also tried using the new HDR Game with: webOS YouTube HDR videos, 4K/HDR Blu-Rays and other 4.000 nits mastered HDR games (as Battlefield 1) and cannot be placebo, HDR Game is now almost identical to HDR Technicolor + Active HDR. (Planet Earth 2 4K/HDR Blu-Ray was so MUCH dimmer before with HDR Game compared to Technicolor).

As soon as I can I will update the first post accordingly to reflect this major improvement, and removing any other option, now superseeded.
Plus, I will also include the BT.1886 suggestion for SDR (both for SDR Technicolor and SDR Game) as it's actually a bit better for dark/dim environment, along with minor Color Temp adjustments.

Wow LG, better late than never.
This shit is awesome!

 

Update jest już do zassania. Zaraz sam sprawdzę jak to faktycznie wygląda.




Jest dostępny z poziomu tv czy na pendriva trzeba wgrać?

 

dobra dotarlem do domu i nie ma tego update przez tv,  szkoda, no nic w weekend wgram z pendrive'a

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

No ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy, tzn. jak odpaliłem FH4 i jak zaczęło słonko zimową porą świecić to miałem wrażenie, że jest lepiej ale zapewne to tylko placebo. Grę nie odpalałem od miesiąca i zapomniałem jak świetnie się prezentuje nawet na tzw. przyciemnionym HDR Gra :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Żona ostatnimi czasy wpadła na pomysł by do małego pokoju kupić sobie TV. Na początku myślałem, że rozsądnie zgodzi się na jakieś 40" ale chce ambitnie wsadzić tam 50. Więc wpadłem na pomysł by przełożyć tam obecnie używanego Panasonika plazma, a w to miejsce kupić coś większego... Tak 65, a najlepiej 75 cali (bo 65" mam już podpiętą do konsol gdzie indziej). I teraz pytanie:

 

Budżet ok. 8000zł - da się za te pieniądze kupić przyzwoity TV 75" UHD do oglądania telewizji i czasami X360 córki?

 

Patrzyłem po sklepach za telewizorami w tej cenie i rozmiarze i jest spory rozrzut - można kupić nieco taniej, można kupić sporo drożej. A ja nie chciałbym wejść na minę kupując tandetę.

Odnośnik do komentarza

Czy jest sens kupować budżetowy telewizor 4k taki jak samsung nu7100 lub nu7400 albo jakiś odpowiednik tych modeli od LG z matrycą VA? Pytam, bo potrzebuje kupić coś pod co na stałe mógłbym podłączyć Xbox one X. Podłączyłem go pod TV FullHD, włączyłem supersampling i byłem zadowolony z obrazu jaki uzyskałem i zastanawiam się czy nie lepiej wyposażyć się w coś z FullHD i dozbierać kasę przez kolejny rok/dwa na coś lepszego i bardziej perspektywicznego?

 

Jeśli FullHD, który miałby być głównie do XOX to lepiej wybrać TV czy monitor? Jakiś konkretny model, który możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Tomek P. napisał:

Powiedzcie mi czy tv Samsunga nu8000 i 8042 mają matrycę 100 czy 120hz? Byłem dzisiaj w neonecie i sprzedawca upierał się przy 100hz a 120hz mają dopiero q7

 

Sprzedawcy. :reggie:

Wciskali ojcu TCL, a w tej cenie ma wlasnie NU8, który sobie sprawi. 

Odnośnik do komentarza

Wiecie może czym różnią się modele Samsunga serii nu7100, bo widziałem że są 7122, 7172 i 7192? Ktoś sprawdzał czy model 43'' z serii nu7400 ma tak jak podaje displayspecifications.com matryce IPS? Ktoś w ogóle posiada jakieś konkretne specyfikacje dla serii 7400, bo mi się jedynie udało znaleźć, że ma lepszą podstawkę, BT, trochę większy PQI i podobno model nu7472 ma lepsze kolory, bo zastanawiam się czy różnica jest na tyle duża w stosunku do serii nu7100 żeby opłacało się dopłacić.

 

Powiedzcie czy telewizory Philipsa z matrycą VA to dobra alternatywa, dla powyższych modeli Samsunga jeśli chodzi o wykorzystanie TV do konsoli? Ambilight wygląda fajnie, ale ciężko znaleźć informacje odnośnie input lag i w internecie jest sporo złych opinii odnośnie awaryjności i serwisu Philipsa.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PaRen napisał:

Wiecie może czym różnią się modele Samsunga serii nu7100, bo widziałem że są 7122, 7172 i 7192? Ktoś sprawdzał czy model 43'' z serii nu7400 ma tak jak podaje displayspecifications.com matryce IPS? Ktoś w ogóle posiada jakieś konkretne specyfikacje dla serii 7400, bo mi się jedynie udało znaleźć, że ma lepszą podstawkę, BT, trochę większy PQI i podobno model nu7472 ma lepsze kolory, bo zastanawiam się czy różnica jest na tyle duża w stosunku do serii nu7100 żeby opłacało się dopłacić.

 

Powiedzcie czy telewizory Philipsa z matrycą VA to dobra alternatywa, dla powyższych modeli Samsunga jeśli chodzi o wykorzystanie TV do konsoli? Ambilight wygląda fajnie, ale ciężko znaleźć informacje odnośnie input lag i w internecie jest sporo złych opinii odnośnie awaryjności i serwisu Philipsa.

 

43 NU7472 ma na 100% matrycę VA. Do tego 7472 obsługuje szeroką paletę barw, czego serie 7100 nie mają. I efekt HDR można już zaobserwować i faktycznie widać różnicę (poszedłem do sklepu z materiałem demo nagranym 4k HDR i sprawdzałem sobie różne telewizory).

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Z zagranicznych opinii wynika, że model oznaczony 01/ue43nu7472 ma zawsze matrycę VA i takie Samsung powysyłał do sklepów jako egzemplarz wystawowy, model 02/ue437472 to loteria raz VA a raz IPS, natomiast modele 03/7472 i 04/7472 to podobno zawsze IPS. Wydaje mi się że na pudełkach Samsung nie nakleja tej naklejki z oznaczeniem modelu, która znajduje się na tyle telewizora więc żeby to sprawdzić trzeba otworzyć karton albo wprowadzić kamerę poprzez otwór służący jako uchwyt z boku kartonu, o ile producenci TV jeszcze używają takich kartonów :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...