Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Soniacz napisał:

 

Nie no wiadomo, nie ma co się stresować ;) W sumie mało gram, max.2h dziennie, reszta to nc+ i netflix.

 

Ponawiam pytanko -  w jaki sposób podbić nasycenie kolorów ? Poprzez "kolor" efekt jest mało zadowalający...

Ponadto jak macie ustawiony "truemotion" ? Chodzi mi głownie o piłkę nożną i nc+.

 

Przesiadłem się z szajsunga, a tam kolory były bardzo nasycone, aż za bardzo...

 

BTW jak wygląda sprawa z tą kompensacją/odświeżaniem pikseli po 4h pracy ? Muszę coś ustawiać, żeby działała z automatu ?

W menu jest ta opcja, ale tam mogę tylko wystartować godzinne odświeżanie...

Jedyne słuszne ustawienie True Motion to

 

Judder 3

BLUR 10

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Joos napisał:

Szukam TV do gier, Dark Souls, Bloodborne, Sekiro.

 

Sony XF9005 ma 40ms input lag na 1080p, będą problemy z szybkimi bossami?

No 40ms to już jest całkiem sporo, czemu akurat ten model? Nie lepiej poszukać czegoś co ma wartości bliżej 19-20ms?

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, MaZZeo napisał:

Co do wypaleń i odświeżania ekranu - serwisant z LG mi powiedział żeby robić to za każdym razem jak ekran miał statyczny obraz dłużej niż 2-3 godziny xD chyba przesada

Sony zaleca raz w roku to robić (i tak jest ustawiony automat). Więcej razy = skrócenie żywotności matrycy.

 

Ogólnie mi się wydaję że większe jest sranie doopy niż to jest warte. Wyluzować, używać. Nikt o zdrowych zmysłach nie zostawia tv włączonego na jednym ekranie na kilka godzin. Ja jak przychodzę z pracy to zwykle gram sobie w 2-3 tytuły i wyłączam ekran. Czy to PC czy LCD czy OLED, wszystko jedno. Wyobrażam sobie tylko tych świrów co grają po 6h w CoDa non stop z tymi samymi statycznymi elementami interfejsu bo to wtedy RIP. No ale to tylko jakieś ciężkie przypadki. Na forumku myślę że jest to nieliczna grupa. Chyba. :kaz:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@MAJOCHEY_PL

 

Dzięki za odpowiedź, właśnie o taką wiadomość mi chodziło, nie ma mowy, żebym ponosił śmierci z powodu czynników innych niż Ja sam :rofl: W ramach ciekawostki, co to za boss?

 

@_Be_

 

Nie musi być konkretnie ten, ma służyć głównie do gier. 

 

Co powiecie Panowie na ten, dużo tańszy - Samsung UE43NU7452UXXH, podobno input lag 14ms, tylko nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia... :/

 

EDIT: 

 

A ten? UE55NU8072

Edytowane przez Joos
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Całkiem sporo jak na inne TV dostępne w sprzedaży, bo dwa razy większy. Ale no, na granicy akceptowalności jeszcze. Po prostu szkoda wydawać hajs na nowy TV w 2018, który ma taką nieimponującą charakterystykę w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MAJOCHEY_PL napisał:

Najszybszy boss w dark souls wyprowadza ciosy z prędkością ok 25 ms plus minus 5, więc będą. 

To zależy od gracza. Jedni są podatni na opóźnienia bardziej a inni mniej. Ja gram na maksymalnym upłynnieniu obrazu i w dodatku do BB bossowie padali ze pierwszym czy drugim razem. Był to około 100 level postaci.

Edytowane przez King Arthur
Odnośnik do komentarza

Chyba LG poprawiło tryb HDR Gra w oledach z serii 7. W UK pojawił się nowy update:
 

Cytat


I just upgraded to 5.80.10 and immediately launched Forza Horizon 4 still tuned at 4.000 nits, and I NEVER saw the Winter season so bright in HDR Game (non-PC) mode before.
I immediately started to switch back and forth HDR Game and calibrated HDR Technicolor Expert (with Active HDR) and I was literally stunned by their similarity. They're 99% the same now.

To get further confirmation I also tried using the new HDR Game with: webOS YouTube HDR videos, 4K/HDR Blu-Rays and other 4.000 nits mastered HDR games (as Battlefield 1) and cannot be placebo, HDR Game is now almost identical to HDR Technicolor + Active HDR. (Planet Earth 2 4K/HDR Blu-Ray was so MUCH dimmer before with HDR Game compared to Technicolor).

As soon as I can I will update the first post accordingly to reflect this major improvement, and removing any other option, now superseeded.
Plus, I will also include the BT.1886 suggestion for SDR (both for SDR Technicolor and SDR Game) as it's actually a bit better for dark/dim environment, along with minor Color Temp adjustments.

Wow LG, better late than never.
This shit is awesome!

 

Update jest już do zassania. Zaraz sam sprawdzę jak to faktycznie wygląda.

Edytowane przez Ins
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soniacz napisał:

Przy HDRze w grach oświetlenie OLED macie na 100 ?

 

Z tego co pamiętam, to jest to zalecane ustawienie, tak. Chociaż ja czasami mam nawet i do 80 zmniejszone jak siedzę wieczorem/w nocy, bywa mi za jasno.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, raven_raven napisał:

coooo, rozjaśnili HDR w trybie gry? Już i tak mi było całkiem OK, a teraz to już chyba w ogóle będzie trzeba kupić okulary przeciwsłoneczne xd

 

LG? Zawsze szanowałem.

No właśnie, czy nie przedobrzyli pytanie. Już  wcześniej było dosyć jasno i były momenty ''bolesnego rozbłysku''.

Generalnie ta biel i czerń w oledach /

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2018 o 13:25, Soniacz napisał:

Panowie dziś odbieram Oleda C8. Jakie polecacie ustawienia ? Chodzi mi głównie o zminimalizowanie ewentualnego wypalenia...
(....)
Poza tym jakiego trybu używacie do oglądania TV ?
(....)
Ponadto jak macie ustawiony "truemotion" ? Chodzi mi głownie o piłkę nożną i nc+.
(....)
Przy HDRze w grach oświetlenie OLED macie na 100 ? 
(....)


Pytaj śmiało, po to jest forum:hi: Wiesz w myśl zasady - nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Użytkownicy pomogą. :lapka:
Niemniej mam taką uwagę. Zanim je zadasz, spędź odpowiednią ilość czasu z tv. To zaawansowana elektronika za spore pieniądze. Ty je wydałeś, ty z niej korzystasz i tobie mają ustawienia odpowiadać. Bo wiesz, jak zaczniesz obcych ludzi pytać jak mają ustawione to, czy tamto, raczej każdy odpowie inaczej. I niby jak ma się to na twój komfort użytkowania przenieść :dunno:Jeden lubi tak zwany efekt teatru, inny ceni mniejszą płynność. Raven nie raz wspominał, że niektórzy miłośnikami "spawary" są (jasność dająca po oczach), inni juz niekoniecznie. Zatem popróbuj najpierw sam. Choć przyznam, że pytanie odnośnie nasycenia kolorów zaciekawiło mnie, ponieważ uważam je za wręcz wzorowe.

A, podstawowym pytaniem zawsze powinno być - czym wycieracie ekran :flag_of_truce:

 

 

W dniu 6.12.2018 o 14:28, Joos napisał:

Szukam TV do gier, Dark Souls, Bloodborne, Sekiro.

 

Sony XF9005 ma 40ms input lag na 1080p, będą problemy z szybkimi bossami?


Nie będzie żadnych. Przez kilkanaście miesięcy grałem na CX 700 (Panasonic), który ma podobne opóźnienie i nie miałem najmniejszych problemów z serią Souls, ani z bardziej wymagającymi grami. Sporo grałem w mordobicie - BlazBlue, SF, Tekkeniec, Killer Instinct, czyli szybkie gry, w których niezwykle istotny jest czas reakcji. Nie było problemu  z wykonywaniem złożonych kombosów oraz z osiągnięciem przykładowo 16 zwycięstw z rzędu grając przez siec.

Bloodborne platynowałem lata temu na 810e (Sharp), który także okolice 40 ms ma w trybie gra i nie czułem dyskomfortu. Mawia się, że te 40-44 ms jest swoistego rodzaju granicą powyżej której już różnie może być (z niekorzyścią dla grającego). Rzecz jasna im niższe opóźnienie, tym lepiej. Po 2016r. firmy schodziły z nim znacząco w swoich tv i obecnie 21 wydaje się standardem (nowe Samsungi oferują jeszcze niższe wartości), ale jak na oku masz ten model, to możesz go atakować śmiało, ewentualnie tak jak raven poradził zastanowić się nad nowszymi propozycjami, które mają aż dwukrotnie niższą tę wartość.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...