Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co lepiej do PS4 pro i XoneX, monitor 4K 28 cali z matrycą TN? 1155 zł ( tak wiem za mały do 4k :) )
Czy 28 cali fullhd na matrycy VA zakrzywiony o promieniu 1800mm - 739 zł.
Wszystko Samsung, są jeszcze LG na IPS, i Dell.

Na którym monitorze będzie lepszy obraz, czy rozdzielczość będzie miała znaczenie? Czy rodzaj matrycy wraz z kontrastem itd?

Lub
Czy poleci ktoś sprawdzony monitor 27,28 cali dla "graczy" do 1 tyś?

Muszę kupić max jutro.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, marbel007 napisał:

Na moim LG55 B7pojawia się info o aktualizacji oprogramowania. Ktoś coś? Coś naprawia, psuje?

Cytat z Resetera:

 

Cytat

Got the update. I can confirm that HDR Game Mode on console with Dynamic Contrast set to Medium is indeed about the same as HDR Technicolor with Active HDR. But P40 seems to be under the impression that HDR Technicolor with Active HDR on while being fed a console signal is an accurate picture, but it's not. The issue with console HDR being dim has nothing to do with Game Mode itself, the issue is with games on consoles in HDR not outputting metadata. LG aggressively maps down HDR signals without metadata. So yes, HDR Game Mode is still dim, as is Technicolor. Nothing has changed, unfortunately. You still need something like an HD Fury Linker to inject metadata to an HDR console signal to restore brightness.

 

Jest poprawa trybu HDR Gra, ale nadal mogłoby być lepiej. Ja ostatnio wróciłem całkowicie do tego trybu po przetestowaniu super jasnego HDR Standard PC. Co mi po takiej jasności skoro mnóstwo detali, ale to naprawdę  mnóstwo, jest traconych w jasnych elementach obrazu.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zaktualizowałem wczoraj swojego B7. Telewizor się uruchomił ponownie z "zawieszonym" pikselem/ diodą. Jak zwał tak zwał. W każdym razie nad dolna ramka świecil na biało jak poyebany. Widać go na każdym kolorze.  Naybardziej w(pipi)ia jak oglądam film z czarnymi pasami :/

Po kilku h z RDR2 i Netflixem przypomniałem sobie o tym odświeżaniu matrycy. Nigdy tego nie robiłem wcześniej. Uruchomiłem i poszedłem spać. Pomogło. Rano pixel  się odwiesil. Dziękuję Pan WebOS. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem oglądać 1ep Dynasties (UHD) od BBC i zauważyłem, że czerń jest bardzo jasna na planszach gdzie pojawia się tytuł (na początku i końcu). Tak samo było w PEII czy BPII w reszta filmów czerń jest głęboka taka jaka ma być. LG B6, soft 4.31 czyli ten bez skopanej czerni a jasność ustawiona na 50.

Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.12.2018 o 19:12, chris85 napisał:

Zaktualizowałem wczoraj swojego B7. Telewizor się uruchomił ponownie z "zawieszonym" pikselem/ diodą. Jak zwał tak zwał. W każdym razie nad dolna ramka świecil na biało jak poyebany. Widać go na każdym kolorze.  Naybardziej w(pipi)ia jak oglądam film z czarnymi pasami :/

Po kilku h z RDR2 i Netflixem przypomniałem sobie o tym odświeżaniu matrycy. Nigdy tego nie robiłem wcześniej. Uruchomiłem i poszedłem spać. Pomogło. Rano pixel  się odwiesil. Dziękuję Pan WebOS. 

Jak to się robi bo mam to samo xd

Odnośnik do komentarza

Wiem, że strasznie ogólnikowe pytanie, ale takie niezbędne minimum żeby można było być usatysfakcjonowanym jeżeli chodzi o kupno telewizora do PS4 Pro, powiedzmy przedział 42-50 cali to? Cenowo za telewizor powiedzmy do 3 tysi, aczkolwiek wiadomo, im mniej tym lepiej. Jest w ogóle sens brać coś mniejszego niż 49? Jest to sensowne zmieścić się w takiej kwocie? Generalnie w przeciągu pół roku planuję kupić zestaw PS4 Pro + telewizor i szukam odpowiedzi czy mam jeść tylko suchy chleb, czy też może wędlinkę uda się dorzucić od święta.

 

Poczytałem trochę temat, internety też, ale teraz tyle tego, że z właściwie zerową wiedzą ciężko się wbić.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Robak napisał:

Wiem, że strasznie ogólnikowe pytanie, ale takie niezbędne minimum żeby można było być usatysfakcjonowanym jeżeli chodzi o kupno telewizora do PS4 Pro, powiedzmy przedział 42-50 cali to? Cenowo za telewizor powiedzmy do 3 tysi, aczkolwiek wiadomo, im mniej tym lepiej. Jest w ogóle sens brać coś mniejszego niż 49? Jest to sensowne zmieścić się w takiej kwocie? Generalnie w przeciągu pół roku planuję kupić zestaw PS4 Pro + telewizor i szukam odpowiedzi czy mam jeść tylko suchy chleb, czy też może wędlinkę uda się dorzucić od święta.

 

Poczytałem trochę temat, internety też, ale teraz tyle tego, że z właściwie zerową wiedzą ciężko się wbić.

 

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego 43NU7472, bardzo fajnie się sprawdza, więc polecam spojrzeć na 50NU7472, sporo poniżej 3tys. Póżniej to dopiero 49NU8072, ale to sporo powyżej tych 3k. Innych firm nie brałbym pod uwagę w tym budżecie, bo nic sensownego nie reprezentują.

 

ps. Za pół roku 49NU8072 na bank spadnie cena do tych 3tys, więc celuj w ten model. 

Edytowane przez Shagohad
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Joos napisał:

Najlepsze telewizory Full HD o przekątnej 32 cale pod konsolę PS4 Pro???

Ale to stwierdzenie, pytanie bo nie wiadomo o co chodzi w sumie? Jeśli szukasz teraz telewizora FHD, który jest dobry i sprawdzony to raczej przygotuj się na szukanie używki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...