Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Fanek napisał:

Schranz chłopie coś ty zrobił, miałeś brać falda i coś przynajmniej 55", wypali... to małe takie Schranz oh myyy :rolleyes:

 

SCHRANZ !

 

i kto Cię teraz franek będzie wspierał w krucjacie antyOLEDowej? :( 

Odnośnik do komentarza

Dość fajny filmik mi wpadł. 

Porównanie dobrego LEDa i OLEDA w GameMode. 

 

OLED w GameMode praktycznie nic nie traci na jakości obrazu. 

Dobry LED w GameMode zmienia się w taniego LCD bez kontrastu i z rozlanym mlekiem. 

 

 

 

 

Tak więc do PC można zaoszczędzić i brać najtańsze modele od LG lub Samsunga. 

 

 

BTW: Jest chociaż jedna osoba na forumku co sobie wypaliła OLEDa? 

Odnośnik do komentarza

Panowie, pomóżcie.

W tym miechu kupuję nowy TV i waham się pomiędzy LG C1 55 cali a Sony X90J 65 cali. 

 

Generalnie zależy mi najbardziej na jakości obrazu. 

Sony za podobną kwotę oferuje 65 cali, ale z kolei nie mogę przeżyć tych nóżek - podstawka w LG dużo bardziej mi się podoba.

 

Od TV siedzę jakieś 2,2-2,4 m, więc ten 55 calowy LG nie powinien być za mały.

 

Jakieś sugestie? :)

Odnośnik do komentarza

@Zajcik

Różnica pomiędzy 55, a 65 cali jest spora, a 2,5m to nie aż tak blisko.

 

Jeśli TV ma być głównie do gier, to sprawa jest prosta. OLED. 

 

Jeśli TV ma być dla wszystkich i do wszystkiego, to już tak prosto nie jest. LEDy dużo tracą w grach, ale np. do wspólnego oglądania TV w dzień, to większy LED by lepiej się sprawdził moim zdaniem. 

 

Odnośnik do komentarza

Wiem, że sam sobie odpowiedziałem trochę na pytanie, ale czekałem na odpowiedzi w stylu "65 cali zawsze lepsze niż monitor 55" :rayos:

 

 

EDIT: 

  

7 minut temu, C1REX napisał:

@Zajcik

Różnica pomiędzy 55, a 65 cali jest spora, a 2,5m to nie aż tak blisko.

 

Jeśli TV ma być głównie do gier, to sprawa jest prosta. OLED. 

 

Jeśli TV ma być dla wszystkich i do wszystkiego, to już tak prosto nie jest. LEDy dużo tracą w grach, ale np. do wspólnego oglądania TV w dzień, to większy LED by lepiej się sprawdził moim zdaniem. 

 

Pytanie po prostu brzmi, czy 55 cali się obroni przy takiej odległości? Generalnie zatrzymałem się na TV full HD z 2014 r., wtedy standardem były sporo mniejsze przekątne. 

Jak wchodzę do elektromarketów, to mam wrażenie, że 55 cali to jakaś nisza i w sklepach wydają się malutkie, wszystkie pochowane po kątach, a na wystawkach same 65 i wyżej. Nie chcę popełnić błędu z rozmiarem, ale określiłem sobie budżet i jeśli chodzi o OLED to będzie to max 55 cali.  :dunno:

Edytowane przez Zajcik
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Zajcik said:

Wiem, że sam sobie odpowiedziałem trochę na pytanie, ale czekałem na odpowiedzi w stylu "65 cali zawsze lepsze niż monitor 55" :rayos:

 

W moim przypadku tak jest, ale ja chcę podłączyć do PC, grać blisko, ale oglądać filmy już z 4,5 metra.

Za cenę 65cali OLEDa mogę mieć 85 cali LEDa.

 

No i nie chcę nawet myśleć o wypadającej się matrycy, jej oszczędzaniu i skracaniu czasu w kibelku, bo grę zapauzowałem bez wyłączania TV. 

 

Jakość obrazu jest ważna, ale wielkość też. Ludzie chodzą przecież do kina oglądać filmy na projektorze - rozmazanym gównie bez czerni. 

 

Odnośnik do komentarza

2,4m to trochę mało na komfortowe granie na 55 calach. Miałem 65 cali na 1,8 od kanapy i było spoko, po przeprowadzce 65 oled jest na 4 metrach i dal mnie to niegrywalne. Finalnie  do grania mam 85' 2,8m od kanapy i to jest dobra wielkość. 65 cali a 55 to jednak dosyć duża różnica w powierzchni ekranu i o ile oled król, to nie wiem czy bym się pakował w 55, z drugiej jednak strony kwestia jak duży tv miałeś wcześniej. Natomiast w przypadku tv nie ma za dużych, co ci po jakości samego panelu jeśli jej nie będziesz widział ;) 

 

Odpowiedz tez sobie na pytania, w jakim umieszczeniu używasz tv (jak masz super jasny i nasłogiecznony salon oled nie jest super wyborem, czy oglądasz tvn24 :D, czy oglądasz głownie w kompletniej ciemności tu oled sprawdzi się jednak dużo lepiej itp itd)

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że telewizor będę kupował do salonu, 2 tygodnie temu wprowadziliśmy się do nowego domu  i generalnie określiłem sobie takie 5k na zakup telewizora. Nie lubię rat i nie chcę się pakować w żadne kredyty, więc na pewno wezmę za gotówkę.

 

Salon w domu mam duży, połączony z kuchnią i jadalnią, ale zrobiłem sobie taką strefę z kanapą i szafką RTV, żeby był klimacik i wychodzi takie 2,5 m od ekranu. 

 

Ciągle zastanawiam się, czy te 55 to nie będzie za mało. 


TV w ogóle nie oglądam, tylko meczyki reprezentacji (Szczęsny out :nosacz:).  Czasem w weekend obejrzymy jakiś film wieczorem jak dziecko śpi. 

Głównie biorę go pod gry, ale wiadomo, że żona czasem sobie zapoda jakieś M jak miłość ( :dunno:)

Odnośnik do komentarza

To ciężki wybór ;) niby oled lepiej pod twoje wymagania, ale 55 cali to trochę mało ;). Zmień prace, weź kredyt :D i kup większy, albo nie wiem może poluj na jakieś promocje, jak widać tu da się ciekawe ceny ustrzelić. Ja bym szybciej żałował za małego tv niż tego ze to nie oled. Mam i oled i lc i mimo że mocno doceniam jakość oleda to nie wybrałbym  mniejszego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kislawa napisał:

To ciężki wybór ;) niby oled lepiej pod twoje wymagania, ale 55 cali to trochę mało ;). Zmień prace, weź kredyt :D i kup większy, albo nie wiem może poluj na jakieś promocje, jak widać tu da się ciekawe ceny ustrzelić. Ja bym szybciej żałował za małego tv niż tego ze to nie oled. Mam i oled i lc i mimo że mocno doceniam jakość oleda to nie wybrałbym  mniejszego.

Ja bym mógł więcej na to wywalić, ale nie chcę, dla mnie takie 5k za TV to jest max, więcej to dla mnie przesada, tym bardziej, że to raczej nie jest sprzęt na lata.

 

Już byłem zdecydowany na to C1 55, ale jak byłem ostatnio w sklepie to ten TV wydawał mi się jakiś mały i już zgłupiałem, ale w sklepie zawsze odbiór jest inny. 

 

2 minuty temu, areka napisał:

Ja mam ok. 2-2.5 metra do TV. Wziąłem 55' C1. Mi w zupełności wystarcza jego wielkość. Z tym, że ja się przerzuciłem z monitorków gejmingowych, więc pewnie moja opinia może nie być miarodajna xd Ale taka wielkość na dzień dzisiejszy w zupełności mi wystarcza. 

Masz ten telewizor w salonie, czy w pokoju? Ja też przesiadam się z monitorka, bo wcześniej mieszkałem u rodziców i u siebie w pokoju jakoś wolałem pykać blisko na monitorze. 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem i to będzie indywidualna kwestia, podejrzewam ze dla większości ludzi 2,5m i 55 cali to będzie bardzo satysfakcjonujące rozwiązanie, szczególniególnine ze jak mówisz nie kupujesz tego na lata ;). W sklepie wszystko małe bo sam sklep wielki i pewnie do około same 65 i więcej. Na monitorze i tv jednak gra się inaczej ja np jak grałem w salonie to sobie fotel ustawiałem znacznie bliżej tv :D i to tez jest jakieś rozwiazanie. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, areka napisał:

Ja go mam w mojej norze gracza - pokoju. Ale cóż to za różnica? Najbardziej istotna jest chyba odległość w jakiej się siedzi przed TV. Ja na początku musiałem wręcz wodzić głową za obrazem przy 55 calach. Tylko jak mówię - moje odczucia pewnie są mało obiektywne, bo wcześniej grałem na 24 calowym monitorze xd

Pytałem, bo w dużym salonie z dużej odległości (mimo bliskiej odległości kanapy) taki TV może wyglądać jak tablet przyklejony do ściany, a tego też chciałbym uniknąć. Salon ma 40 m2, ale jak siadam na kanapie to mam te 2,5 metra do telewizora.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...