Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest jaśniejszy. Przecież testy pokazują podobne wartości. Jeszcze niektórzy widzą test 55 vs 65 i o tym nie wiedzą i twierdzą, że się rożnią. Ehhh

C1 ma te same matryce co G1. Szczytowa jasność jest zablokowana firmware.

A co do realnej korzyści to jedna bardzo istotna. Dodany tryb cinematic w upłynniaczu w 1. Po X latach nie ma artefaktów i zacięć.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

C1 ma te same matryce co G1. Szczytowa jasność jest zablokowana firmware.

 

Nie wszystkie C1 mają te same matrycę co w G1. Wszystko zależy z jakiej fabryki, nie wiem jak te nasze z Mławy. No ale sztuki z tą samą matrycą faktycznie mają zablokowaną wyższą jasność firmwarem.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Dodany tryb cinematic w upłynniaczu w 1. Po X latach nie ma artefaktów i zacięć.

Gdzie jest ta opcja w polskim menu? U mnie obraz tnie zawsze, jedyna rada to wyregulować upłynniacz ręcznie żeby nie było efektu teatru, wtedy obraz jest płynny, ale jest trochę powyżej tych 24 fps.

Odnośnik do komentarza

4k120 działa ale tv wyświetla tylko polowe rozdzielczości w poziomie, vrr działa ale tv działa wtedy tylko w trybie 60hz i z wyłączonym lokalnym wygaszaniem. Wiec jeśli chodzi o ficzury z hdmi 2.1 jedyne co działa stosunkowo ok to eArc. Reszta jest mocno niedorobiona. Hgig działa tylko dla ps5 i też nie jakoś zajebiscie :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Z ledami to jest sztuka wyboru coś za coś.
SONY nie ma vrr i pewnie mieć nie będzie albo w jakiejś postaci rodem z parodii jak ostatni update.
LG ma panele IPS
Samsungi ostatecznie chyba wygrywają w tej serii neo qled, bo największa ich bolączka to tylko 1 port hdmi 2.1 i brak dolby vision, ale to drugie wyrównuje hdr10+ ktorego nie ma konkurencja.
Jest tam jeszcze duża masa chińskiego gówna.

Sam na black friday muszę zdecydować czy oled c1 czy neo qled qn91a, bo cenowo są podobne.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, YETI napisał:

Cenowo C1 wypada lepiej.

 

Obecnie jest promocja na 55C1 w MM.

https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-lg-oled-c1-55-2021-media-markt-452369

 

Nie no ja bym wchodził tylko w OLEDa ale Ty pytałeś o LCD jako alternatywa  ;)

3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:
4 godziny temu, Lord Protector napisał:
No jak LCD to chyba ten QN95A microled będzie najlepszym wyborem. 

To nie jest microled. Microled długo jeszcze nie kupimy w sklepie.

 

Racja miałem na myśli mini leda ;)

Odnośnik do komentarza

Czy to jest dobry TV? Bo coś mało wołają jak za 75 cali. Nie zależy mi na gamingowych ficzerach. Przyda się dobry upłynniacz do filmów tylko no i znośna czerń, kontrast i kolory. Mam już jednego oleda 55 cali, więc nie oczekuję tutaj cudów, ale oleda chcę zabrać na piętro, żeby baba mi go nie wypalała Przyjaciółkami i Netflixem xD Te 75 cali docelowo w salonie, żeby bez żenady obejrzeć film na kinie domowym i żeby nie było jakiejś mega gigantycznej przepaści między tym soniaczem a oledem.


https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/sony-bravia-xr75x90ju-75-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-with-google-assistant-10223293-pdt.html?istCompanyId=bec25c7e-cbcd-460d-81d5-a25372d2e3d7&istFeedId=4d7eb93e-055f-499d-8ee5-1cdcc50d67d1&istItemId=pxwirxqmx&istBid=tztx&srcid=198&cmpid=ppc~gg~0045+(Shopping+Ads)+Large+Screen+Television+-+Brand+Sony+2021~0045+(PLA)+Large+Screen+Television+-+Sony+Adgroup~Exact&mctag=gg_goog_7904&kwid=GOOGLE&device=c&ds_kids=92700064174259039&tgtid=0045+(Shopping+Ads)+Large+Screen+Television+-+Brand+Sony+2021&gclid=Cj0KCQjw5oiMBhDtARIsAJi0qk1Oy-dGpR5YRNp6k-nyeWVkdwF26hq5N1FbYOpgVkZmS5OYbU2V-y0aAlZMEALw_wcB&gclsrc=aw.ds 

Odnośnik do komentarza

Tectok.co.uk zawiesił na jakiś czas przyjmowanie nowych zamówień. 

No i zamiast £1200 za 82' samsunga q60, którego miałem gotowego w koszyku, będę pewnie musiał wydać £2200 za nowszego 85' q60 w curry'sie. 

 

Blisko 2x wyższa cena, ale nie chce mi się czekać. Chuj wie co będzie z dostępnością i ceną sprzętów przed samymi świętami. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...