Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić nowy TV do mieszkania. Granie, oglądanie tv. Nie jestem miłośnikiem elektroniki, nie jaram się tym - jestem pod tym względem Januszem. Nie wymieniam często telewizora. Natomiast staram się nie kupować badziewia. Zawsze miałem Sony, więc niech będzie Sony. Szybko podejmuję każdą decyzję. 

 

Sony xh90, czy następca - Sony x90j? Dla takich laików jak ja warto dopłacać do tego lepszego? Różnica w cenie to ok. 1300zl. Ten pierwszy mam niedaleko w markecie jako powystawowy, bo w zasadzie oficjalnie już go w sklepach nie ma. Jest w nielicznych, jako powystawowy/z ekspozycji. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję pomocy z wybraniem telewizora dla teściów. Budżet do 2500 złotych i maks. 50 cali. Nie potrzebują nie wiadomo jakich wodotrysków, bo przesiadają się z baaardzo leciwej 40-tki (albo nawet mniejszej przekątnej), ale nie chciałbym im wybrać jakiegoś paździerza. Przydadzą się dobre kąty widzenia, bo nie siedzą prostopadle do ekranu. Główne przeznaczenie to programy telewizyjne, VOD, sport. No i fajnie jakby podstawa była centralna, a nie boczne nóżki – mają wąską szafkę, której raczej nie zamierzają wymieniać, więc ten drugi wariant po prostu by się nie zmieścił. Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio byłem w jakimś elektromarkecie po pierdoły i oglądałem C1 na żywo, wiadomo jakiś materiał był na tym puszczony takie rozmiar dla mnie czyli 55".
No obraz miażdży jak to wygląda to poezja, jeśli podobnie wygląda obraz wyświetlany z PS5 to piękna sprawa. Ale co mnie zaniepokoiło to połysk tej matrycy, przecież ona się świeci jak lustro. Rozumiem, że jak ktoś ma osobne pomieszczenie do grania to spoko bo nie ma źródeł światła, ale ciekaw jestem jak w praktyce wygląda korzystanie z tak błyszczącej matrycy w pokoju dziennym, bo nawet w sklepie refleksy się odbijały na telewizorze z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, mario10 napisał:

Ostatnio byłem w jakimś elektromarkecie po pierdoły i oglądałem C1 na żywo, wiadomo jakiś materiał był na tym puszczony takie rozmiar dla mnie czyli 55".
No obraz miażdży jak to wygląda to poezja, jeśli podobnie wygląda obraz wyświetlany z PS5 to piękna sprawa. Ale co mnie zaniepokoiło to połysk tej matrycy, przecież ona się świeci jak lustro. Rozumiem, że jak ktoś ma osobne pomieszczenie do grania to spoko bo nie ma źródeł światła, ale ciekaw jestem jak w praktyce wygląda korzystanie z tak błyszczącej matrycy w pokoju dziennym, bo nawet w sklepie refleksy się odbijały na telewizorze z każdej strony.

Bo OLEDY są albo do nocnych seansów, albo grania. Ja mam osobny pokój do grania a i tak dopiero w nocy nic nie odbija jak się ciemno. W dzień zawsze jakieś światło się przebije. Jednak jeśli miałby służyć do korzystania w rodzinnym salonie, to raczej OLED by u mnie odpadł przez wzgląda na tę matrycę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ja mam "salon rodzinny" :bad:, raz na jakiś czas mam wolną chatę w dzień. ostatnio przy tym intensywnym słońcu grałem od rana w residenta 3, to widziałem tylko włosy Carlosa xd, kompletne lustro (c1). jeżeli chodzi o filmy, seriale to jest spoko ale granie w dzień to masakra. chociaż kilka dni temu założyłem rolety dzień i noc, wszystko rozwiązuje. teraz w dzień można zrobić ciemnie, inna sprawa, że 80% czasu i tak gram wieczorami, nocami więc nie robi za bardzo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ostatnio byłem w jakimś elektromarkecie po pierdoły i oglądałem C1 na żywo, wiadomo jakiś materiał był na tym puszczony takie rozmiar dla mnie czyli 55".
No obraz miażdży jak to wygląda to poezja, jeśli podobnie wygląda obraz wyświetlany z PS5 to piękna sprawa. Ale co mnie zaniepokoiło to połysk tej matrycy, przecież ona się świeci jak lustro. Rozumiem, że jak ktoś ma osobne pomieszczenie do grania to spoko bo nie ma źródeł światła, ale ciekaw jestem jak w praktyce wygląda korzystanie z tak błyszczącej matrycy w pokoju dziennym, bo nawet w sklepie refleksy się odbijały na telewizorze z każdej strony.
Roleta/żaluzje na okno i po problemie.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 hours ago, mario10 said:

No tak tylko w moim przypadku ten telewizor jest dla całej rodziny czyli żona też na nim coś ogląda, dzieciaki korzystają w trakcie dnia, a i ja jak znajdę chwilę przez dzień coś oglądnę choć rzadko dlatego zastanawiam się czy oled będzie dobrym wyborem jak uniwersalny telewizor i granie dla mnie :)

Jeśli ma być dla całej rodziny, do wszystkiego i za normalne pieniądze, to czasem LCD wychodzi lepiej. 

Za te same pieniądze, co 55 cali OLED możesz mieć 75-85' LEDa od LG lub Samsunga. 

Wielkość ma większe znaczenie, niż wielu czułoby się komfortowo przyznać. Do tego masz dużo jaśniejszą matrycę do HDR10 i nie boli Ci serce, że się piksele wypalają na jakiś serialach i bajkach. 

 

Takie jest przynajmniej moje zdanie, bo sam ostatnio zdecydowałem się kupić 85' QLEDa na pół ściany, zamiast OLEDa wielkości dużego monitora. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale są jeszcze kąty. Rodzice ostatnio zmienili starszego Samsunga, który musiał mieć matrycę IPS, na nowego na matrycy VA. Nowy oczywiście ogólnie jest lepszy pod każdym względem, ale jednak trzeba siedzieć w miarę na wprost od ekranu żeby nie mieć wypranych kolorów, podczas gdy przy starym można było dosiąść się na fotelu z boku i obraz pozostawał w zasadzie taki sam. Więc do takiego familijnego oglądania, OLED będzie miał też zaletę lepszych katów, o której jakoś się tu zapomina (bo akurat dla gracza siedzącego zwykle idealnie na środku, ten parametr nie robi różnicy).

 

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/viewing-angle

Odnośnik do komentarza

Wybór TV to sztuka kompromisów. 

 

- Albo bierzesz OLEDa za premium kasę

- Albo większy LED za tą samą kasę

- Albo 50-55 LED za pół ceny. 

 

OLED ma lepszą czerń i nie rozmywa tak ruchu jak LED. 

LED jest tańszy/większy, jaśniejszy, lepszy do oglądania w dzień i się nie zużywa. 

 

W tej chwili nie ma wersji idealnej. 

Edytowane przez C1REX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie u mnie problem jest taki, że generalnie jak sprzęt działa to uważam, że nie trzeba go zmieniać, ale jednak warto wykorzystać możliwości nowej generacji i korzystać z tego 4k, 120Hz, hdr itd. wydaje mi się zdroworozsądkowe podejście, i chyba by bolało jak bym kupił telewizor za 5k i wkurzałby mnie świecącą matrycą, Ale zgadzam się, że na kompromis zawsze trzeba jakiś iść. Nie tv idealnych.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...