Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ale miałem wczoraj brainfuck.

Miałem brać TV Samsunga RU8000 w 82 calach. Świetne recenzje, 120Hz i super cena £1200. Opinia najlepszego budżetowego LCD do grania na PC.

 

Jednak sklep miał za dużo zamówień i nie mogłem zamówić z tectok.co.uk.

Inne sklepy nie mają już tego modelu, ale mają nowsze wersje. 

 

Okazuje się, że nowszy model TU8000 z 2020 ma tylko 60Hz i gorsze parametry. Model AU8000 z 2021 jest jeszcze słabszy i jeszcze droższy.

Ta sama historia jest z serią Q60. Z roku na rok słabiej i drożej. W tym roku to £2200 i prawie wtopiłem w TV 60Hz. Do głowy by mi nie przyszło, że nawet wyższym modelom zabrali 120Hz.

 

 

Ręce opadają. 

 

Teraz rozważam LG up8000 w 86 calach.

£1600 to sporo więcej niż planowałem. TV ma co prawda HDMI 2.1, 120Hz (tylko duża wersja ma 120) i Dolby Vision. Jednak recenzje słabe.  Tak samo jak mój zapał na nowy TV.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Schranz1985 said:

Caly samsung.
Od NU8000 coraz gorzej.
Chyba żeby promować qledy które i tak szału nie robią.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

No nie wiem, skoro qled Q60 też się cofnął w rozwoju i stracił 120Hz.

 

Jakaś padaka. 

 

Nie pamiętam czasów, kiedy sprzęt elektroniczny się pogarszał i drożał jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Panowie moj cx włączył automatyczne czyszczenie matrycy (te godzinne chyba). Problem w tym, ze wywaliło prąd na długi okres czasu. Chciałbym w sumie to włączyć manualnie skoro sam tv chciał to zrobić. Prąd odcięło niefartem po jakiś 5 min  
 
Jak to zrobić manualnie?
Odkładaj już hajs na nowego oleda xD.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Mam gwarę jeszcze, zastanawiam się czy nie zadzownic do serwisu xD został miesiąc 

2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

W opcjach masz. Ale ogólnie sam powinien to zrobić ponownie po włączeniu i wyłączeniu. Ogólnie niefart, bo pytanie czy nie zostanie Ci pasek na stałe. Chyba, że już włączyłeś i wszystko jest okej.

Wszystko jest ok, ogólnie to nie mam żadnych powidokow ani jakiegos bandingu widocznego (w sumie wyglada tak samo jak początku czyli obraz żyleta). Ale ja używam tv tylko do Gierek i netflixa

Odnośnik do komentarza

240 to przeżytek na pc 500hz wchodzi a ja idę w esport i gram na crossplayu z pc master racerami.
Nie ukrywam że jestem w plecy, dlatego bardzo liczę że 60hz 25ms vs 120hz 5ms na hdmi 2.1 to będzie impuls który sprawi że wejdę na nowy level rocketingu i wbije w koncu gcka w rl.
No ale dopiero 7k h nabite to raczkuje w tej gierce.
Tu jest niemal nieograniczone pole do progresu .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

W raz z nowym mieszkaniem pora na odświeżenie sprzętu, budżet 4k-4,3k

TV do filmów, oglądania sportu, no i czasem coś będzie grane (obecnie PS4 w przyszłości PS5/XBX).

 

Jako, że salon ma 4,6m, więc normalnie będę siedział od TV z odległości ~4m,. więc małe przekątne odpadają.

W tej cenie rozważam 2 opcje:

 

65' 120HZ ( 2 modele wpadły w oko Samsung QLED vs LG NanoCell).

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe65q77a-qled-uhd-hdr10-tv-2021

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-65nano88\

 

oraz jakaś 75, tylko, że w taki  budżecie mogę zgarnąć 60 HZ np (np. Samsung i LG)

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-ue75au8002k-uhd-hdr-10-tv-2021

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-75up75003lc-tv-4k-50hz-quad-core

 

Pytanie co będzie sensowniejsze? Z jeden strony 120hz vs 50, z drugiej.. czy ja wgl będe w stanie zobaczyć jakąkolwiek różnice przy oglądaniu tego z 4m..?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...