Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Co ja tu czytam ustawianie pod siebie mija się z celem xD.
Bo co Vincent na YT mówi że paleta barw ma być WARM MAX i chooj?
Czy może mam wszystko zrobić blade trupio szare bo jakiś reżyser tak widział film?
Eh w sumie to mnie nic na tym forumku nie zdziwi.
Lubię jak jest paleta bliżej cold niż warm bo tak to wyglada swiat u mnie za oknem.
I nie nie przyzwyczaję się.
Ba czytałem nawet na reddit i to nie jest tak że to jest prawda objawiona i tak masz mieć.
Oczywiście fajnie wyjaśnia co włączyć co wyłączyć ale takie detale jak suwaczek ciut w górę czy w dół ustawiam pod siebie.

I tłumacze setny raz odpalam raczeta lubię podbić jasność i kolorki.
Odpalam tormented souls zjeżdżam w dół.
Tzn nie muszę już zjeżdżać bo mam już kilka presetow pod sdr/hdr .
Dopiszę że w trybie gry bo zaraz ktoś znów błyśnie że gram w rl z lagiem 100ms.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale to zupełnie co innego niż szara/niebieska czerń.

O jakości obrazu nie będę dyskutował, ale dla jednych dyskwalifikujące jest rozświetlanie obrazu, dla innych widoczny banding na Oledach. O tym możemy sobie pogadać następne 30 stron, tylko po co.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.11.2021 o 17:02, Moldar napisał:
12 minut temu, easye napisał:

No ale to zupełnie co innego niż szara/niebieska czerń.

O jakości obrazu nie będę dyskutował, ale dla jednych dyskwalifikujące jest rozświetlanie obrazu, dla innych widoczny banding na Oledach. O tym możemy sobie pogadać następne 30 stron, tylko po co.

 

Co nie zmienia faktu że i tak jeśli chodzi o hdr source to sto razy bardziej wole widok chociażby mojej b9 niż innych  topowych faldów , zwłaszcza w ciemności.Dla mnie koniec kropka.Pozdro

 

Odnośnik do komentarza

Istnieje, wystarczy odpalić mecz lub np. skoki narciarskie i jak typ leci kamera przesuwa na jednolitymi tle i to widać fhuj.
Jak nie widzisz to do okulisty.
Oczywiście kwesta jak duży jest banding.

Jakie źródło hdmi pod ps5 ustawiacie?
Konsola czy pc?
Pamietam że na starym tv lepiej na pc(z ps4) wyglądało min ostrość czcionka itd.
Tak zapamiętałem albo miałem pijackiej zwidy.



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:
Banding? Nie istnieje poza planszami testowymi.

Hahaha. Proszę Cię. Nawet na tv gdzie jest minimalny, są filmy i gry gdzie widać go od razu.

 

Miałem sytuację lub dwie kiedy pojawiał mi się banding, ale to były sporadyczne sytuacje. Telewizor mam ponad 2.5 roku i do tej pory sytuacje kiedy coś mi nie pasowało były naprawdę sporadyczne, a przez pozostałe 99% czasu mam obraz który po tak długim czasie wciąż powoduje u mnie banana na ustach jak odpalam jakiś dopasiony tytuł. Do tego audio, kąty widzenia i smukłość ekranu. Nie wiem co musiałbym dostać w zamian aby coś tu zmieniać.
 

42 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Istnieje, wystarczy odpalić mecz lub np. skoki narciarskie i jak typ leci kamera przesuwa na jednolitymi tle i to widać fhuj.
Jak nie widzisz to do okulisty.
Oczywiście kwesta jak duży jest banding.

 

Nie mam telewizji. Oglądam tylko aplikacje do steamingu i gram w gierki na konsoli. Nie widziałem nigdy bandingu w trakcie oglądania video NIGDY, chociaż na planszach testowych przy czerni ten banding się pojawia.

Odnośnik do komentarza

Ja mówiłem że będę testował plansze sransze to tamto a ustawiłem pod siebie i cieszy mnie fhooj co widzę.
Rdr2 grane i różnica względem 3 letniego led ogromna.
Jedyne co sprawdziłem to 5% grey ale to tv gra z 20h łącznie przez tydzień czasu to jeszcze nie ma o czym gadać nawet.
Zrobiłem tylko pamiątkowe foto podobno po 200h można coś tam powiedzieć.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Banding, historia podobna do Pipolino, na 77 calach niestety jak trafisz linie na środku ekranu to trudno nie zauważyć. Inna sprawa że w sumie chłop też przewrażliwiony mocno, nie wiem też na chuj za każdym razem to wymieniać jak może trafić równie dobrze matryce żyletę jak Paolo a po 12m banding podzieli mu ekran na 4 części.

 

No i do tego właśnie zmierzałem, że dla mnie mniej irytujące jest doświetlanie ekranu na faldach, chociaż kiedyś sam się z tego śmiałem.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, easye napisał:

Temat w pigułce, 10 osób z forum widzi branding na swoim oledzie, Paulo nie ma, więc problem nie występuje, jak z wypalenia mi xD.

 

Super, masz farta, a mój znajomy kupował ostatnio Oleda >70 cali i 3 zwracał. Dalej.

 

Właśnie to się chyba rozbija o wrażliwość. Widziałem zdjęcia matryc u forumowiczów i nie sądzę żeby moja była lepsza od innych. Muszę mieć wyjątkowe szczęście, że trafiłem na dobry egzemplarz, bo pierwszy raz banding na moim TV zobaczyłem przy planszach testowych i 5% gray czy tam black. W grze nie widzę tego praktycznie nigdy, ale tak dosłownie dwa razy na 2.5 roku użytkowania. Jeśli miałbym powiedzieć co mi nie pasi w moim B8 to color banding.  

Odnośnik do komentarza
No ja liczę na to ze mam git egzemplarz.
No i 48" a im mniejszy ekran tym lepsze unifirmity.
8978328f8bc2ed579f3480aa32b45817.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


Albo źle zrobiłeś foto, albo masz zafarb. Na 15% się nie sprawdza. Jak masz coś mocno widoczne na 15% to tv na śmieci się nadaje. 1% i 5%. Chociaż 1 to tylko dla odważnych i tylko po ciemku.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...