Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:
9 godzin temu, funditto napisał:
Akurat to, że ludzie oglądają filmy ze streamu zamiast z płyt to tak jak ci co grają na poprzedniej generacji zamiast nowej w cross geny. Jak ktoś woli taniej i nie widzi potrzeby mieć najlepszej jakości to można i też się będzie dobrze bawić 

Akurat streaming w dobrej jakości jak np na Apple TV, ciężko odróżnić od płyty. Kiedyś miałem kolekcje Star Wars, niby bitrate dużo wyższy i w ogóle, ale no sorry, tego nie widać. Jak ktoś ma szybki net i na netflix odpala mu najwyższą jakość to szkoda siana na płyty. Nie każdy wie, ale to, że film odpala się w 4K na netflix, nie znaczy, że leci w najwyższej jakości. Są 3 tryby jakości zależne od prędkości neta i różnica jest spora.

 

Ja mam mocnego neta, a i tak wieczorami widzę jakieś artefakty na czerni czasem podczas filmów (jakość spada).

Odnośnik do komentarza

4k UHD to ponad 300GB danych na godzinę. 5.3GB na minutę. Tyle, co często cały film że streamingu. 

Widać wyraźnie kompresję, ale nie ma co też robić tragedii, że nie da się oglądać. 

Kupiłem sobie kilka filmów 4K UHD i się nacieszyłem. Blu Ray w 1080p mi starczy, a i streaming jest dla mnie w zupełności OK. Tyle, że najpierw ściągam na dysk.

Odnośnik do komentarza
4k UHD to ponad 300GB danych na godzinę. 5.3GB na minutę. Tyle, co często cały film że streamingu. 
Widać wyraźnie kompresję, ale nie ma co też robić tragedii, że nie da się oglądać. 
Kupiłem sobie kilka filmów 4K UHD i się nacieszyłem. Blu Ray w 1080p mi starczy, a i streaming jest dla mnie w zupełności OK. Tyle, że najpierw ściągam na dysk.
Skąd Ty bierzesz ciągle tą swoją wiedzę to ja nie wiem... Film na płycie ma max 100GB. Bo tyle ma płyta. Więc skąd Twoje 300gb na godzinę, to wiesz tylko Ty...
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, PiPoLiNiO said:
15 minutes ago, C1REX said:
4k UHD to ponad 300GB danych na godzinę. 5.3GB na minutę. Tyle, co często cały film że streamingu. 
Widać wyraźnie kompresję, ale nie ma co też robić tragedii, że nie da się oglądać. 
Kupiłem sobie kilka filmów 4K UHD i się nacieszyłem. Blu Ray w 1080p mi starczy, a i streaming jest dla mnie w zupełności OK. Tyle, że najpierw ściągam na dysk.

Skąd Ty bierzesz ciągle tą swoją wiedzę to ja nie wiem... Film na płycie ma max 100GB. Bo tyle ma płyta. Więc skąd Twoje 300gb na godzinę, to wiesz tylko Ty...

Pomyliłem z nieskompresowanym plikiem. My bad. 

Nie zmienia to jednak faktu, że plik na płycie jest sporo większy od streamingu, czy nawet ściągnięciu na dysk. Filmy i seriale na takim Apple TV mają wyraźnie widoczną kompresję na czarnym tle. 

Odnośnik do komentarza




Pomyliłem z nieskompresowanym plikiem. My bad. 
Nie zmienia to jednak faktu, że plik na płycie jest sporo większy od streamingu, czy nawet ściągnięciu na dysk. Filmy i seriale na takim Apple TV mają wyraźnie widoczną kompresję na czarnym tle. 


Mam nieodparte wrażenie że dalej teoretyzujesz... Oglądam sporo filmów na Apple TV i w ciemnych scenach wszystko jest okej. Bo domyślam się, że pisząc "czarne tło", właśnie ciemne sceny miałeś na myśli... Bo czarne tła u mnie na oled są czarne i tyle.

Apple ma bitrate 40mb/s, netflix 16. Więc tu to już w ogóle net musi być tip top.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chłopie skąd ty bierzesz te informacje to ja nie wiem, najpierw kalibracja, a teraz porównywanie nieskompresowanych plików do tego co oglądamy na płytach czy ze streamingu. Co ma do tego rozmiar pliku? Liczy się i tak bitrate, dlatego akurat ATV spokojnie dorównuje jakością niektórych UHD blueray (a już napewno jest znacznie lepsze od konkurencji). Swoją droga Netflix potrafi puszczać 4k z bitratem na poziomie 7mbs, gdzie na ATV spokojnie potrafi przebić 40. Jasne że filmy na płycie potrafią mieć i 100mb bitrate ale korzyści z tego zauważysz już tylko w bardzo wymagających scenach z olbrzymią ilością detalu na poprawnie skalibrowanym tv :D (to oczywiście żart) oglądając film w odpowiednich warunkach. Największą zaletą płyty jest jednak bezstratny dźwięk, bo tu w przypadku posiadania potężnego audio różnice widać gołym uchem ;).

 

 

Inna sprawa jest taka że często jakość wydań płytowych i tego co trafia na streaming jest po prostu chujowa.

 

PS. Nawet przy mocnym necie, dostawcy potrafią ograniczać transfer streamingu. 

 

PS2. Może to kwestia kalibracji ale mam słaby internet LTE na poziomie 30-40mb/s i nie mam kompresji na czarym tle oglądając materiały z atv.

Odnośnik do komentarza

Zwyczajnie zauważyłem bloki kompresji w Apple TV w serialu See. Widać to tylko na napisach i logach na idealnie czarnym tle. Być może złą wersję oglądałem. Nie wiem. Dla mnie jakość i tak jest zajebista i odpuściłem sobie płyty 4K UHD. Nie mam też Apple TV box i ściągam na PC i tu ściąga mi wersje 1080p. Około 1,5GB na odcinek serialu. Nie da się chyba nawet ściągać w 4K (tylko streaming), albo coś źle widzę. 

Być może to jest powód. Wersja do ściągnięcia jest gorsza od streamingu, co mnie trochę zaskakuje. Dobrze widzę, czy znowu coś przekręcam? :frog::dafuq:

 

I wrzucam realnie porównanie Apple TV 4K  vs płyta 4K UHD.

 

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, PiPoLiNiO said:
12 minutes ago, C1REX said:
Tak :frog:
Do głowy by mi nie przyszło, że wersja do ściągnięcia jest gorsza od streamingu. 
Aż rozważam kupienie Apple TV 4K. 

Ty chyba dalej nie kumasz. Nie chodzi już o samą jakość stream, ale o 1080p VS 4K. Co to w ogóle za porównanie.

Nie da się ściągać w 4K. Sądziłem, że 4K to pic na wodę upscaling z HD. 

Brak 4K to jedno, ale u mnie dość wyraźnie widać też kompresję. Takie duże bloki. 

Zwykłe płyty BlueRay w 1080p wyglądają dla mnie super. Akurat tych mam pełno, bo kupuję dzieciakom bajki. 

  • Haha 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Nie ma to jak się publicznie chwalić piractwem.... 
Poczekaj. Chcę obejrzeć film z Disney+ albo coś czego nie ma nigdzie na płycie ani stream, i co mam zrobić? Skoro Disney nie chce pieniędzy Polaków to są inne metody. Jedną z nich jest ta. Życie. Niestety takich filmów niedostępnych w pl legalnie jest bardzo dużo.
[mention=1235]easye[/mention] [mention=65235]PiPoLiNiO[/mention] - da się gdzieś ściągnąć See z Apple TV w 4K?
Akurat interesują mnie exy z Apple TV. Prawdopodobnie najlepszy streaming na świecie, ale brak 4K do ściągnięcia mnie zaskoczył. 
Sprawdź na stronie wyżej.
Odnośnik do komentarza
I dlatego uważasz że nie dość że oglądasz pirackie filmy to jeszcze warto się tym publicznie chwalić i promować skąd je ściągnąć? 
 
 
Zajmij się swoją moralnością typie. I zapoznaj się z art. 23 § 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Żyjemy w chorym kraju i wszystko odbywa się zgodnie z jego normami.

Więc jak już zaczniesz pisać o piractwie, to najpierw zapoznaj się się z definicją i przypisami prawnymi.
Odnośnik do komentarza
On 12/7/2021 at 7:45 PM, Ins said:

Jeszcze jakieś inteligentne pytania?

Tak. Dzięki. :dunno:

 

Czy w związku z tym co pisaliście o kalibracji, o tym, że każda matryca inna itd., to nic nie warte są podawane w recenzjach oceny zgodności kolorów telewizora przed kalibracją? Jak np. tu, gdzie porównują CX z C1 i gdzie ten pierwszy uzyskał dużo wyższą notę.

 

PS Ponawiam pytanie o mebel RTV. Na jakiej wysokości macie swoje 55", 65", 7... ? :thanks:

Edytowane przez rado
Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, rado said:

PS Ponawiam pytanie o mebel RTV. Na jakiej wysokości macie swoje 55", 65", 7... ? :thanks:

W sieci takie info się powtarza:

 

"As a rule, a 42” television should be mounted about 56 inches from floor to TV center, a 55” TV should be around 61 inches, a 65” TV should be around 65 inches' floor to center, and a 70” television should be mounted about 67 inches to the center of the screen."

 

Słyszałem też, by nie wieszać za wysoko i najlepiej mieć środek ekranu gdzieś na wysokości wzroku.

W UK jednak każdy niemal pokój ma kominek i większość ludzi wiesza bardzo wysoko nad kominkiem. Sam tak mam na ścianie lekko przechylony w dół do kanapy. 

55 cali to monitor i na biurko można dać :Coolface:

 

 

Rada od nooba co się nie zna. Specjalnie Ci odpowiadam, by zaraz ktoś tu zwyzywał od debili i dał fachową radę. :yao: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...