Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie rozumiem tego płaczu o granie na oledzie w dzień. Fakt rzadko gram w dzień bo praca i inne obowiązki ale na urlopie sie zdarzało (i to w lato) i nie miałem problemu. Z tym że ja mam okna ZA telewizorem (z prawej strony okna i balkon) i rolety zasłaniam jak gram w dzień. Nie mam za to okien za plecami jak gram. Może tu tkwi sekret ale kto tak ustawia telewizor w salonie aby okna mieć za sobą. Ja od zawsze jeszcze przy lcd jak zmieniałem mieszkania tak planowałem salon aby okna był z boku lub od strony tv a nie za plecami. I tutaj by mi słońce przeszkadzało tak samo na lcd jak na oledzie. 

Odnośnik do komentarza

No ja tak ustawiłem tv, bo jest to jedyna opcja, żeby mieć dobrze ustawiony narożnik względem TV. Na szczęście okna są na wschodnią stronę i oglądając jakieś pierdoły w dzień na YT, czy grając nie widzę problemu. A jeśli zacznie mi to przeszkadzać w jakichś ciemnych grach, czy scenach filmu, to mogę zawsze zasłonić okna plisami zaciemniającymi 100%. Dodatkowo jak już oglądam film z reguły po zmroku w DV, to niektóre sceny na oledzie wydają się za jasne przy podświetleniu 100 (jak jest np. bardzo ciemna scena i latarką aktor świeci w kamerę), więc nie rozumiem bólu dupy niektórych osób o to, że te matryce świecą słabo. Kurde 65" i 2,5m odległości, nie wyobrażam sobie, żeby to miało mocniej świecić w moje gałki oczne. xD

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza
Bo ból dupska mają w większości teoretycy i oglądacze recenzji.
Nie no, bez przesady. Ja jestem tu głównym orędownikiem oled, ale jasność faktycznie jest problemowa. Ja mam norę do grania, 100% ciemności, ale u kuzyna który nie ma takiej możliwości już tak super nie jest. Do tego poziom odbić światła na tej matrycy to jest dramat. Jak u mnie odsłonie trochę rolety albo zapomnę drzwi zamknąć to światło z korytarza odbija wszystko aż miło.
Odnośnik do komentarza

Witam, od kilku dni zmagam się z kupnem monitora, chcę się przesiąść z 40 calowego TV na monitor ponieważ gram tylko w serie Call of duty gdzie podobno mniejszy ekran lepiej sobie radzi.

Upatrzyłem już sobie kilka monitorów ale one są w 2k i tu się rodzi pytanie czy to dobry pomysł kupna monitora 2k w momencie gdy PS5 tego nie wspiera, czy po prostu powinienem kupić monitor Full HD.

Jeśli ktoś ma jakieś monitory do polecenia to proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bartito napisał:

Witam, od kilku dni zmagam się z kupnem monitora, chcę się przesiąść z 40 calowego TV na monitor ponieważ gram tylko w serie Call of duty gdzie podobno mniejszy ekran lepiej sobie radzi.

Upatrzyłem już sobie kilka monitorów ale one są w 2k i tu się rodzi pytanie czy to dobry pomysł kupna monitora 2k w momencie gdy PS5 tego nie wspiera, czy po prostu powinienem kupić monitor Full HD.

Jeśli ktoś ma jakieś monitory do polecenia to proszę o pomoc. 

 

Ja polecam kupić monitor z matrycą TN i maksymalnie 28 cali. Ale jak do Coda to może 24 będzie optymalnie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.12.2021 o 10:12, Moldar napisał:

Gmeru jak już tutaj jesteś, jakieś rady na przyciemnianie ekranu w ciemnych scenach w filmach na LG CX, czy raczej pogrzebany temat :)? Pisałem o tym ciut wcześniej.

Raz słyszałem jak dwóch LG-kowców mówiło o tym i jeden polecał wyłączyć "dimming (?)" w menu serwisowym. Ale to tylko ze słyszenia - może się przyda. 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Bartito napisał:

Witam, od kilku dni zmagam się z kupnem monitora, chcę się przesiąść z 40 calowego TV na monitor ponieważ gram tylko w serie Call of duty gdzie podobno mniejszy ekran lepiej sobie radzi.

Upatrzyłem już sobie kilka monitorów ale one są w 2k i tu się rodzi pytanie czy to dobry pomysł kupna monitora 2k w momencie gdy PS5 tego nie wspiera, czy po prostu powinienem kupić monitor Full HD.

Jeśli ktoś ma jakieś monitory do polecenia to proszę o pomoc. 

Może Acer XV252QF ?

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, LiŚciu napisał:

Raz słyszałem jak dwóch LG-kowców mówiło o tym i jeden polecał wyłączyć "dimming (?)" w menu serwisowym. Ale to tylko ze słyszenia - może się przyda. 

Tylko zapomniałeś dodać że grozi to utratą gwarancji i eksploatacja takiej matrycy skraca się o kolejny... rok?:D A tak na serio to gówno warte są te Oledy włączyłem na chwilę Twich po 10 minutach od statycznych pierdół pojawił się piękny dimming idąc dalej granie w Diablo 2, Rainbow6, Monster Hunter...itd (statyczne elementy) odpada, oglądanie tv odpada to na dobrą sprawę do czego służy Oled ? :shieeet:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Oldboy napisał:

A tak na serio to gówno warte są te Oledy włączyłem na chwilę Twich po 10 minutach od statycznych pierdół pojawił się piękny dimming idąc dalej granie w Diablo 2, Rainbow6, Monster Hunter...itd (statyczne elementy) odpada, oglądanie tv odpada to na dobrą sprawę do czego służy Oled ? :shieeet:

Pierdolisz. Mam już 3 rok OLEDA i nie mam żadnych wypalen, dimmingu i żadnych tych przypadłości o których tu walicie bzdury. Jasność czasem taka ze oczy mruze, kolory idealne, czern oczywiście idealna. Bandingu praktycznie nie ma oprócz malusienkiego wybarwienia na poziomie 5% w dolnym rogu krore było od początku i widzę to tylko w menu ustawień Xboxa. W porównaniu do mlecznych matryc LED to niebo a ziemia. I nie pierolcie tu o Faldach i innych ledowych wynalazkach. Jak ktoś nie przyzydzi na Oleda to będzie zadowolony. TV tez jest oglądany sporo w dzień i te teorie tez można w buty włożyć ze w dzień się nie da. 
 

Tv ma już 3 lata i pewnie parametry typu inputlag już są przestarzałe ale do oglądania filmów, TV, YT i oczywiście grania idealny. Nie mam tez tych przyciemnien o których pisał moldar.  
 

Czytajac ten temat mam po prostu wrażenie ze LED kupuja Ci co się boja mitów lub maja mniejszy budżet. Negatywne opinie o Oledach maja ci co kupili jakiegoś budżetowego Oleda co spadł z ciężarówki. 
 

Ja za mojego dałem ponad 10 tysi i nie żałuje ani złotówki. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Może trochę kultury co? Bo do pierdolenia mogę też odnieść się do Twojego oled-owego zaślepienia.
CX65 nie kupiłem na wyprzedaży tak żeby Ciebie pocieszyć, nic jemu nie dolega nawet banding na 5 % jest czysty wręcz idealny prócz wspomniamy wad, które są standardowe dla tv Oled. Co do wspomnianego dimmingu nie oznacza że nie mogę oglądać w nasłonecznionym pokoju jak niektórzy tutaj narzekają bo akurat w takim posiadam i jasność jest na akceptowanym poziomie nawet latem w południe i śmieszą mnie sytuację kiedy niektórzy żydzą na podświetleniu tylko po to żeby przetrwała jak najdłużej. A najbardziej w Oled drażnią mnie automatycznie zabezpieczenia, które ograniczają jakość obrazu o których wcześniej mało kto informował czy to w recenzjach czy też przed zakupem. SDR też mógłby być lepszy bez ograniczeń na wyjściu HDMI bo akurat częściej się z niego korzysta niż z HDR chociaż po ostatnich aktualizacjach jest o niebo lepiej niż było ale i tak nie jest to poziom z górnej półki leda.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LiŚciu napisał:

Pierdolisz. Mam już 3 rok OLEDA

No i co z tego wynika? Ztcp oleda b6 kupiło parę osób ale dłużej uzytkowalem ja (dalej użytkuje) i easye. I nam obu się powypalała siw matryca. Pewnie in nowszy tym lepiej ale na tamten moment za b6 65 cali dałem tyle co dzisiaj kosztuje c1 77 cali więc po tanisci nie było. 

Ale dalej nie mogę patrzeć na nie oleda. Mimo wad. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, mozi napisał:

No i co z tego wynika? Ztcp oleda b6 kupiło parę osób ale dłużej uzytkowalem ja (dalej użytkuje) i easye. I nam obu się powypalała siw matryca. Pewnie in nowszy tym lepiej ale na tamten moment za b6 65 cali dałem tyle co dzisiaj kosztuje c1 77 cali więc po tanisci nie było. 

Ale dalej nie mogę patrzeć na nie oleda. Mimo wad. 

 

Bo mozi nie oled a oled to dwa różne światy. 

 

Nie wiem czy to ma znaczenie bo ponoć sporo osób mówi że matrcya ta sama tylko elektronika ma znaczenie i w elektronice są róznię pomiędzy modelami B, C czy G ale mam przykład znajomego który kupił b7 (pierwszy oleda z ludzi których znam) i przez pierwsze półtora roku reklamował matryce 5 razy (martwe piksele, przebarwienia i inne różne). Za 5 razem przyjechał znowu serwisant z nową matryca i powiedział że teraz już jest lepiej bo dostanie matryce od modelu C. Faktycznie od tamtego momentu już ani razu nie poszła reklamacja. 

Może być tak (ale to tylko moje domniemanie - info dla balona) że faktycznie droższe modele TV mają droższe i lepsze matryce i usterek jest mniej. 

 

Nie wiem też jak korzystacie ale u mnie jest mocno TV katowany. Jeszcze do tego doszedł lockdown w zeszłym roku, żona od półtora roku siedzi na home office i TV leci cały czas w tle. Dzieciaki też dużo oglądają no i ja. 

 

 

@Oldboy ja oograniczeń o których mówisz nie zauważyłem. Zwłaszcza że przesiadłem się na OLED z topowego wtedy LED i zdecydowanie OLED. 

 

 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Tak Liściu, różnica w procesorach ma ogromne znaczenie przy wypaleniach. Pogadalbym dłużej, ale różnice w matrycach też była przegadana setki razy i mogę napisać tylko tyle że twoje domniemanie nie ma niestety nic wspólnego z faktem rzeczywistym. 

Odnośnik do komentarza

Easye - z tymi wypaleniami i procesorami Ty tak na serio? Odnośnie różnić w matrycach to nie będe lurkował całego tematu ale odpowiedz jeśli masz zdanie - jest tak że w droższych modelach TV są inne lepsze matryce czy wszędzie jest taka sama matryca?

 

 

mozi - co jakiś czas puszczam z YT tak z ciekawości i nic nie ma. Może jest jakiś teścior który to extra wyłapie to daj linka czy cos:)

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, LiŚciu napisał:

 

@Oldboy ja oograniczeń o których mówisz nie zauważyłem. Zwłaszcza że przesiadłem się na OLED z topowego wtedy LED i zdecydowanie OLED. 

 

 

No to nie wiem gdzie masz oczy skoro tego nie widzisz i przejrzałem dokładnie recenzje Ritings.com i wyraźnie w każdym OLED to ograniczenie Automatic Brightness Limiting (ABL) występuje i w niektórych modelach jest nawet podkreślany jako agresywny. Ja wyczulony jestem na tego typu rzeczy i to widzę nawet przy delikatnych zmianach i tak w CX jest lepiej pod względem niż w nowszych modelach C1. Także w tv oled nie zobaczysz śnieżnobiałej jasnej bieli bo przez ABL zawsze pozostanie ograniczona.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...