Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, mozi napisał:

Czy możecie polecić jakiś uchwyt do TV na ścianę? Do 65 cali jest luz i wybór ale już przy więcej jak 70 to tak średnio. Mam teraz uchwyt slim ale podpięcie czegokolwiek z tyłu potem to jest cała akcja. @kislawa ztcp masz 85 cali daj znaka jak to ogarnąłeś. 

Znalazłem jakiś jebutny uchwyt na allegro niby do 100kg i 90cali - kosztował chyba coś kolo 170zl, nie jest w żadnym wypadku slim - tv odstaje od ściany myśle z 15-17cm ale przynajmniej wygodnie można wsystsko podłączyć w razie czego. Sam tv waży około 50 i wisi na nim solidnie, chociaż ze względu na konstrukcje składana z dwóch części dam uchwyt delikatnie się odksztalcil na środku. Slima mam na dole i to był błąd ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ins napisał:

Miałem B6 i B7, teraz mam G1 i to przyciemnianie widziałem 2 razy w Sabrinie na Netflix. Chujowy serial, nie polecam.

B9,widoczne jedynie grając w gry typu diablo kaj nasrane interfejsu.Widoczne na zasadzie że naciskając na pilocie np volume + ekran Delikatnie!! się rozjaśnia. 

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie do sekty oledowej, filmy/seriale na jakim trybie oglądacie? Ja zmieniłem na standardowy, przy kinowym dla mnie obraz jest zbyt przyciemniony.

Pierwszy film jaki wleciał to 1917 na amazonie, w cenach gdy panuje noc, to wydawała się, że tv jest wyłączony, a widoczna jest tylko to co miało byc widoczne, robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, YETI napisał:

Takie pytanie do sekty oledowej, filmy/seriale na jakim trybie oglądacie? Ja zmieniłem na standardowy, przy kinowym dla mnie obraz jest zbyt przyciemniony.

Pierwszy film jaki wleciał to 1917 na amazonie, w cenach gdy panuje noc, to wydawała się, że tv jest wyłączony, a widoczna jest tylko to co miało byc widoczne, robi wrażenie.

Standart. 

Odnośnik do komentarza

Naszło mnie też na zmianę tv, ale u mnie na 90% XR90XJ, aktualnie mam też bravie 50" i chciałbym coś zmienić pod PS5. U znajomego widziałem C1 w dzień i niestety przy jaśniejszym pomieszczeniu traci ten efekt WOW ale telewizor u mnie bardziej uniwersalny. Dla mnie pod PS5 dla żonki pod seriale i dla dzieciaków wiadomo pod bajki.
Rozkminić muszę też rozmiar w grę wchodzą dwa rozmiary 55" i 65". Ten mniejszy i tak jest większy o jakieś 15 centymetrów na szerokość i ok 10 na wysokość od obecnego. 65 to już jest potwór w porównaniu od tego co mam bo ponad 35cm szerokości i ponad 20 wysokości, ale z 65 wiąże się lekka przeróbka bo muszę szafki nad telewizorem podnieść o jakieś 20cm bo teraz będę miał między szafką stojącą, a wiszącą 3 cm luzu jak powieszę telewizor, a co za tym idzie i uchwyt na telewizor.

 

Siedzę od ekranu jakieś 3m :)


Trzeba znaleźć jakąś fajną promkę, widziałem, że neonecie 65" była za 3999zł więc mega cena trzeba będzie poszukać i obserwować :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że jak teraz patrzę na swoją 50" to 65" trochę mnie przeraża. Myślę, że nawet na tych 55" będzie wow jednak mój telewizor ma już 5 lat i full hd i ogólnie technologia obrazu zmieniła się bardzo przez te kilka lat,ale faktycznie muszę to przemyśleć bo jak wyłożę 4 tysie na telewizor i za rok powiem żonie,  że jednak można było wziąć większy to mi powie do słuchu :kaz:

Odnośnik do komentarza
Takie pytanie do sekty oledowej, filmy/seriale na jakim trybie oglądacie? Ja zmieniłem na standardowy, przy kinowym dla mnie obraz jest zbyt przyciemniony.
Pierwszy film jaki wleciał to 1917 na amazonie, w cenach gdy panuje noc, to wydawała się, że tv jest wyłączony, a widoczna jest tylko to co miało byc widoczne, robi wrażenie.
ISF Expert
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

Czy ten Sony kd55x85jaep będzie lepszym wyborem od tych lg nanocell oraz samsungów Qled? 3.5k kosztuje, może jakąś promkę zrobią na przełomie roku i coś taniej będzie.

Lg i Samsung podobnie w sumie cenowo stoją

 

Nie wierze że wydałeś całe 200tyś $ z napadu, dołóż troszke i weś 55xj90 będziesz pan zadowolony pan

Odnośnik do komentarza
14 hours ago, mario10 said:

Też tak słyszałem ale jednak salon 20m2 więc telewizor też nie może stanowić jego centrum :)

Przecież salon tej wielkości starczy nawet na 100' projektor. 

65 cali wyda się duży tylko na samiutkim początku, a potem zaczniesz się zastanawiać jak mogłeś na mniejszym się męczyć.

Jednak cokolwiek wybierzesz, to życzę, byś na maksa się z zakupu cieszył. :drinks:

Edytowane przez C1REX
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, YETI napisał:

Takie pytanie do sekty oledowej, filmy/seriale na jakim trybie oglądacie? Ja zmieniłem na standardowy, przy kinowym dla mnie obraz jest zbyt przyciemniony.

Pierwszy film jaki wleciał to 1917 na amazonie, w cenach gdy panuje noc, to wydawała się, że tv jest wyłączony, a widoczna jest tylko to co miało byc widoczne, robi wrażenie.

 

Na pewno nie standard bo tam jest zła barwa obrazu. Do oglądania filmów muszą być ustawienia z expert (chodzi o barwę ekranu bo standard ma chyba zimną). UStaw sobie na expert (te dwie opcje na dole) a reszte parametrów (jasnośc, ostrośc, kolor itd) skopiuj sobie z ustawień standard. Kiedyś w LG właśnie wybierał jak na foto jeden z tych dwóch na dole. Nie wiem jak w LG jest teraz to nazwane ale tam bym szukał. 

 

tryby-obrazu-lg.jpg

 

 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fanek napisał:

 

Nie wierze że wydałeś całe 200tyś $ z napadu, dołóż troszke i weś 55xj90 będziesz pan zadowolony pan

3k budżet założyłem i tak już go naginam. Przesiadam się z hdready, więc pewnie zadowolony będę z czegokolwiek. 

Kasa z napadu? Banknoty znaczone wszystko poszło wpizdu 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, YETI napisał:

Takie pytanie do sekty oledowej, filmy/seriale na jakim trybie oglądacie? Ja zmieniłem na standardowy, przy kinowym dla mnie obraz jest zbyt przyciemniony.

Pierwszy film jaki wleciał to 1917 na amazonie, w cenach gdy panuje noc, to wydawała się, że tv jest wyłączony, a widoczna jest tylko to co miało byc widoczne, robi wrażenie.

"Standardowy Użytkownik" bez żadnych dynamicznych polepszaczy, sraczy, upłynniaczy czy innego shitu taki standard, który od lat używam dzięki planszy testowej i wzorców, obraz bez przepaleń, przekłamań itp W C1 czy podobnych też się sprawdzą w Soniaczu LED miałem podobne i używam do wszystkiego czy to do naziemnej, YouTube,Netflix i do grania jest podobnie tylko wiadomo "Tryb Gry" i osobno "Tryb HDR".

 

Dodam tylko że jestem pod wrażeniem nadawania testowych kanałów w naziemnej w standardzie HEVC m.in. TV Kultura, Polonia, Dokument czy Kobieta a to tylko 1080p :D od marca ruszy pełną parą, w końcu to wygląda tak jak powinno a jakość naprawdę robi wrażenie nawet przy takiej rozdzielczości.

dm4S5EG.jpeg

X0c1ZlE.jpeg

3kJRP3b.jpeg

Jcg7Lqp.jpeg

ANI628X.jpeg

 

Tryb HDR 

v25J7wQ.jpeg

A7VUgrJ.jpeg

Bda6bfK.jpeg

xZ3wgf0.jpeg

 

Tryb gry

OzZb9LE.jpeg

O8tcKv0.jpeg

 

Tryb gry HDR 

6xBf6J8.jpeg

YiNVj5l.jpeg

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Właśnie pobiera mi się kolejny update do Sony xh90, ciekawe co całkiem wyłączyli żeby VRR działał i czy w ogóle działa. Jeszcze nie próbowałem nawet uruchamiać tego trybu na XSX, poprzednia aktualizacja była spartolona.

Teraz też poczekam na jakieś konkretniejsze informacje. Sraczki na avsforum nawet nie chce czytać.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, C1REX napisał:

Przecież salon tej wielkości starczy nawet na 100' projektor. 

65 cali wyda się duży tylko na samiutkim początku, a potem zaczniesz się zastanawiać jak mogłeś na mniejszym się męczyć.

Jednak cokolwiek wybierzesz, to życzę, byś na maksa się z zakupu cieszył. :drinks:

Skłaniam się ku tej 65 jednak :) teraz tylko poczekać może się pojawi w jakiejś promocji i parę złotych się przy:cebula:  :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...