Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to ma aż takie znaczenie w przypadku oleda, który ma bardzo dobre kąty widzenia? Ja mam dość wysoko tv i w ogóle to nie przeszkadza. W przyszłym roku przeprowadzka i już pierdole wieszanie (a bardziej kucie w żelbetonie) i pójdzie normalnie na komodę, będzie łatwiejszy dostęp do wszystkich portów i nie będzie trzeba mieć 5m kabli.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Aleks said:

Ja słyszałem/czytałem kiedyś, że górna granica tv powinna być na linii wzroku, ale nie wiem czy to nie jakąś teoria z dupy. Dziś przy dużych rozmiarach może to być niewykonalne. Ja osobiście 55" mam postawione na 38 cm i wzrok mam +/- w 2/3 wysokości tv. I jest ok.

 

Zawsze miałem nisko, bo tak ma być i każdy to wie. W UK mam nad kominkiem, bo pokoje są bardzo nieustawne. Opór miałem ogromny, ale ciężko było o inną opcję i o dziwo oczy mi nie wyschły. Nawet wolę tak, bo wygodniej głowę mi oprzeć patrząc lekko w górę. 

Ale ja noobem jestem i mogę sobie pozwolić na dowolną opcję. :ninja:

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, creatinfreak napisał:

Czy to ma aż takie znaczenie w przypadku oleda, który ma bardzo dobre kąty widzenia?

To ustawienie tv (wysokość) ma bardziej znaczenie jeśli chodzi o nasze ciało. Pomijając skrajne przypadki (tv pod sufitem) to czy ten telewizor będzie na szafce 40 czy 80 cm nie robi wielkiej różnicy - jeśli czujemy się komfortowo. Ja osobiście nie wyobrażam sobie kilku godzin z zadartą głową. Może 10 lat temu. 

Edytowane przez Aleks
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, creatinfreak napisał:

Czy to ma aż takie znaczenie w przypadku oleda, który ma bardzo dobre kąty widzenia? Ja mam dość wysoko tv i w ogóle to nie przeszkadza. W przyszłym roku przeprowadzka i już pierdole wieszanie (a bardziej kucie w żelbetonie) i pójdzie normalnie na komodę, będzie łatwiejszy dostęp do wszystkich portów i nie będzie trzeba mieć 5m kabli.

Jak do nowego domu/mieszkania się przeprowadzasz to robiąc remont sobie wszystko przygotuj pod telewizor na ścianie, ja długo miałem stojący na komodzie, a teraz od kilku lat wszystko wisi, elektryk porobił mi fajne gniazdka za telewizorem i takie tunele do prowadzenia kabli :)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem wyjebany na fotelu i ładnie główka się opiera i nic mnie nie boli. W obecnym domu robiłem sobie gniazdka (10sztuk) i przepust na kable w żelbetonie. Z takiego szerokiego tunelu skończyło się na rurce pcv 35mm i ledwo tam przepuszczam 2 HDMI. Teraz postawie sobie na komodzie to przynajmniej będzie można konsolę za tv schować.

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś sposób aby oled od lg nie przyciemniał obrazu w filmach kiedy są ciemne sceny? Zauważyłem to kilka razy, że po jakimś czasie jak scena jest długa, obraz się po prostu przyciemnia przez co robi się mało przyjemnie kiedy prawie nic nie widać. W serialu See tak często się dzieje, jakby tv nie widział ruchu i uruchamiał przyciemnianie ekranu. Jak ruszę pilotem aby pojawił się kursor, to ekran się rozjaśni, ale nie jest to zbyt dobry sposób :)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:
12 godzin temu, Moldar napisał:
Tak CX

Niestety, nic z tym nie zrobisz.

to czemu ja tego nie mam? Serio nie przyciemnia mi nagminnie ale ja ustawiałem wszystko na starcie z ustawieniami polecanymi hdtv test oraz użytkowników reddita. Nie wiem co Moldar ma włączone ale coś musi mieć albo niech przeinstaluje oprogramowanie (ustawienia fabryczne i ponowne ściągnięcie aktualizacji). Oglądam apple tv, netflix, amazon prime , hbo go i anime z dysku zewnętrznego gram w gry na kilku konsolach i naprawdę nie jest to uciążliwe u mnie. Jedynie przyciemnia mi jak w grze pauzuje ekran (ale to ustawiłem sobie w xbox aby przyciemniało po minucie:P ). Także przykro mi @Moldarto nie jest normalne mam CX 65 cali 

Odnośnik do komentarza

To się nie dzieje nagminnie, a tylko w naprawdę ciemnych scenach, które trwają znacznie dłużej i nie ma jakiś źródeł swiatła ( nie wiem, tv może widzi, że obraz statyczny czy co ). Wtedy widzę, że napisy również mi się przyciemniają i ogólnie niewiele widać. 
 
Możesz podesłać jak możesz swoje ustawienia TV i sprawdzę na See w tym samym momencie co wcześniej.


Jeżeli ktoś ma apple tv+ to See 4 odcinek drugiego sezonu i od 32 minuty tak do 37-38, obraz wtedy jest już przyciemniony, jak się wyświetli interfejs to widać jak ekran się rozjaśnia.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Moldar napisał:

To się nie dzieje nagminnie, a tylko w naprawdę ciemnych scenach, które trwają znacznie dłużej i nie ma jakiś źródeł swiatła ( nie wiem, tv może widzi, że obraz statyczny czy co ). Wtedy widzę, że napisy również mi się przyciemniają i ogólnie niewiele widać. 
 
Możesz podesłać jak możesz swoje ustawienia TV i sprawdzę na See w tym samym momencie co wcześniej.


Jeżeli ktoś ma apple tv+ to See 4 odcinek drugiego sezonu i od 32 minuty tak do 37-38, obraz wtedy jest już przyciemniony, jak się wyświetli interfejs to widać jak ekran się rozjaśnia.

Aż tak się nie będę poświęcać aby see odpalać xD ale ustawienia mam w zakładce dodatkowe ustawienia tryb komfortowy dla oczu na off, wygaszacz ekranu - regulacja luminacji niska, przesunięcie obrazu na on , ustawienia zaawansowane wszystko na off od kontrastu dynamicznego po maksymalna jasność , opcje obrazu też wszystko na off co się da od redukcji szumów po tru motion. 

Odnośnik do komentarza
Aż tak się nie będę poświęcać aby see odpalać xD ale ustawienia mam w zakładce dodatkowe ustawienia tryb komfortowy dla oczu na off, wygaszacz ekranu - regulacja luminacji niska, przesunięcie obrazu na on , ustawienia zaawansowane wszystko na off od kontrastu dynamicznego po maksymalna jasność , opcje obrazu też wszystko na off co się da od redukcji szumów po tru motion. 
Ustawienia nic nie zmienią. Temat o tym na forum av ma dziesiątki stron. Tak jest i tyle. Po prostu nie trafiłeś takiej sceny albo nie skumałeś, że się ściemniło. To robi bardzo subtelnie.

Na b7 było to mega irytujące, bo były seriale że 3 razy na godzinę tak robił. W b9 było już lepiej z tym. BX podobnie. W C1 prawie tego nie ma.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...