Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, easye napisał:

No ale potwierdzasz to co napisałem. Jak padają to stosunkowo szybko (np podczas gwarancji) albo raczej wcale.

Moje wszystkie TV które padły w pierwszych 2 latach do dzisiaj działają. Dlatego warto przy zmianie TV wykupić przedłużenie gwarancji, bo za 300 -400 zł masz 5 lat spokoju.

 

Przy oledach niby też jest taka opcja, ale nie obejmuje jedynej rzeczy na które technologia jest podatna - wypalen, więc jest bez sensu...

Wypaleń na temat których dyskutowaliśmy tu wielokrotnie i w tym temacie których wszystko zostało już chyba powiedziane:i_am_so_happy:Co do reszty no tak to właśnie jest, kot w worku bez względu na cenę czy też rodzaj zastosowane matrycy. 

Odnośnik do komentarza

Z doświadczenia w rodzinie najszybciej padały LG i to tak, że nie do odratowania. Mi Philips padl po 5latach, ale udało się go naprawic i działa do teraz u siostrzeńca. Tv rocznik 2013. Mój obecny ma 5 lat i nic na szczęście się nie stało jeszcze. Siostra miała thompsona i też coś tam się zesrało, ale w trakcie gwary. Brat miał Panasonica i Samsunga nic się nie działo, ale pewnie i tak to ruletka. 

Odnośnik do komentarza

Też dorzucę swoje 3 grosze co do  bezawaryjności LCD. Z tym, że wszystkie to #teamsamsung. Obecny, mielony od 6 lat. Poprzedni już z 10 lat na chodzie gdzie ostatnie 4 po 12 godzin dziennie jest włączony i przewijają się zdjęcia na nim. Hitem jest z kolei 18to latek, modelu nie pamiętam, z początków ery HD Ready. Podłączam do niego czasem PSXa bo ma wejście scart. Oprócz wypłowiałych kolorów wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze ponad rok na gwarancji, to tak też zrobię bliżej jej końca. Póki co cycuś ten C2 - biel biała, czerń czarna, smug nie ma, nie widzę w naturalnym odbiorze żadnych wypaleń czy dead pixeli, ale z lupą od dawna nie podchodziłem. Nie cackam się też jakoś z TV - kablówka z logosami stacji leci, w grach czasem zostawiam pauzę i nie wariuję od razu by wyłączać TV itp.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Plugawy napisał:

Z doświadczenia w rodzinie najszybciej padały LG i to tak, że nie do odratowania.

W moim poprzednim 4-5 letnim LG padło podświetlenie i cały obraz ma niebieską poświatę. Coś jak w poniższym, tylko ciut mniej jeśli chodzi o natężenie koloru. Można się bawić w rozbieranie i wymianę pasków LED, ale nie chciałoby mi się nawet.

 

 

Teraz mam LG NanoCell i chyba też spróbuję po nim czegoś od Samsunga. Póki co nie mam z nim problemów, ale mam go może rok.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, _Red_ napisał:

No to nie jest przecie czysta biała plansza testowa, tylko kanał SD z kablówki + foto cyknięte z chińskiego Redmi 9 przy jednej lampie w pokoju, to niemiarodajne. Czysto jest. A przynajmniej było jak robiłem początkowe badania po zakupie xD

To Ty brałeś swojego w sferisie, czy kto inny? Działa dobrze nadal?

A no może tak wyszło na zdjęciu. Nie ma w sferisie nic nie brałem, mam B9.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mushabelly napisał:

 

( na obecnych kablach S95B szaleje w trybie 120Hz przy podłączeniu do PC, raz jest ok, raz miga co chwilę )

Miewałem podobne problemy na różnych kablach, z roznymi kartami ze swoim Soniakiem. Niestety nie zawsze jest to wina kabla, przynajmniej kiedyś się dokopalem do posta gościa na Reditcie, który technicznie tłumaczył dlaczego sterowniki Nvidi i oprogramowanie telewizora (w tym przypadku Sony) może prowadzić do takich problemów.

 

Swoja droga terqz mam np. 15m kabel HDMI, z którym rzadko miewam problemy, działa 4k/120 z HDRem za 200 zł z promocji, jak go kupowałem to wszyscy mi mówili że nie ma prawa działać xD

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś czytałem różne opinie, że kabel HDMI z racji tego, że przesyła sygnał cyfrowy to albo działa, albo nie działa. Że nie ma tutaj szumów czy różnic w jakości, w porównaniu np. do VGA/SCART czy jak tam te chinche się nazywały na PS2.

No tylko właśnie na jakimś guwnokablu za 5 zł obraz ma mrugające różnokolorowe piksele (cyfrowe śnieżenie jakby) gdy podpinam laptopa do monitora. 

Odnośnik do komentarza
31 minutes ago, _Red_ said:

Kiedyś czytałem różne opinie, że kabel HDMI z racji tego, że przesyła sygnał cyfrowy to albo działa, albo nie działa. Że nie ma tutaj szumów czy różnic w jakości, w porównaniu np. do VGA/SCART czy jak tam te chinche się nazywały na PS2.

No tylko właśnie na jakimś guwnokablu za 5 zł obraz ma mrugające różnokolorowe piksele (cyfrowe śnieżenie jakby) gdy podpinam laptopa do monitora. 

 

Tak dokładnie to tak działa (W teorii) - albo sygnał jest, albo nie ma, nie zakłóci go telefon czy mikrofalówka. I tu wchodzi cała na biało jakość wykonania, jak kabel skręcały mongolskie dzieci z trzciny i błota to będzie się działo tak jak wyżej. Zwłaszcza w przypadku dłuższych kabli >5m mniej więcej jakość wykonania ma większe znaczenie, czy nie pękną gdzieś na zagięciu itd. Ja całe życie jadę na kablach za max 50zł i chyba żaden mi nie padł, oledzika borzego też mam podłączonego do konsoli jakimś kablem 4K ULTRA SPEED 120 21.37 za 49zł i działa jak marzenie.

Odnośnik do komentarza

Wiem że raczej rozmawia się tu o porządnych OLEDach, ale może ktoś doradziłby w wyborze do 4tys.

Zastanawiam się nad Samsungiem qe65q77b a LG 65qned813qa.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe65q77b-qled-uhd-120hz-hdr10-tv-2022

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-65qned813qa-tv-qned-uhd-4k.bhtml

Z TCL chyba się wyleczyłem ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...