Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

On 9/17/2023 at 4:14 PM, kiseki said:

Też dorzucę swoje 3 grosze co do  bezawaryjności LCD. Z tym, że wszystkie to #teamsamsung. Obecny, mielony od 6 lat. Poprzedni już z 10 lat na chodzie gdzie ostatnie 4 po 12 godzin dziennie jest włączony i przewijają się zdjęcia na nim. Hitem jest z kolei 18to latek, modelu nie pamiętam, z początków ery HD Ready. Podłączam do niego czasem PSXa bo ma wejście scart. Oprócz wypłowiałych kolorów wszystko działa. 

Ja podobnie. Jeden monitor Samsunga działa od 17 lat, drugi od jakiś 12. Dwa telewizory Full HD z 2008, jeden sprzedany w 2017, drugi dwa lata temu, oba oczywiście sprzedane w pełni sprawne. Oba zastąpione modelami 4K i te nowe nie sprawiają problemów od odpowiednio 6 i 2 lat. Jedynie w 2017 oddałem pierwszy egzemplarz przez zepsuty piksel od razu po wyjęciu z pudła, ale ten drugi jest git. A, jeszcze TV babci, jakiś niski model Full HD, też oczywiście działa od nie wiem kiedy, minimum 10 lat. Wszystko Samsung. 
 

Teraz bym może coś kupił nowego, ale tak sobie myślę, że nie mam problemów z TV, a może wydam 1000 euro na lepszą czerń i się zacznie. Do tego design TV w ogóle nie poszedł do przodu, rozdzielczość ta sama, konsole znów mają problem nawet z 60 FPS, aplikacje wszystkie mam na tym z 2017 - tak równocześnie kusi nowy OLED, ale trudno zracjonalizować zakup. 

Odnośnik do komentarza

Oledzik borzy zmienia odbiór nawet oglądania filmów z Chuckiem Norrisem na cda.pl z jakiegoś ripu z kasety, ale fakt to jest wspaniałe, że wypierdalasz grube tysiące na nowego Oleda i po odpaleniu od razu sprawdzasz plansze testowe w poszukiwaniu martwych pikseli, artefaktów itd żeby wiedzieć, czy go od razu nie oddać :frog:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jakość obrazu robi na oledzie. Ale z drugiej strony pamiętam jak ekscytujący był zakup TV w 2008. HD było rewolucją, do tego TV przestał być grubym klocem, był to przeskok totalny. Potem w 2017 no spoko było zmienić, kupiłem coś większego, wypadało mieć to 4K i w ogóle, do tego wbudowane aplikacje pod streaming też wygodna rzecz. Teraz można zmienić, będzie lepsza czerń, lepsze kąty, skończy się mleko, itp., itd., ale też ostatecznie po prostu będzie to lepszy obraz, bez jakiś dodatkowych bonusów. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Jakim napisał:

Szkoda, że człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i po czasie naturalnym staje się jego wyjebany w kosmos obraz w salonie.

Nowy tv mam od niecałych 3 miesięcy i nie robi już w ogóle wrażenia. Bardzo szybko przywykłem.

Z DualSensem miałem podobnie, bardzo szybko stało się to naturalne.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Square napisał:

Nowy tv mam od niecałych 3 miesięcy i nie robi już w ogóle wrażenia. Bardzo szybko przywykłem.

Z DualSensem miałem podobnie, bardzo szybko stało się to naturalne.

W drugą stronę to już bardziej boli - wyobraź sobie granie na padzie bez tych ficzerów czy wibracji albo jakbyś miał się przesiąść na swój poprzedni model telewizora. Niby się też przyzwyczaisz ale wspomnienie dobrych czasów będzie długo uwierało. 

Odnośnik do komentarza

Obserwowałem ten wątek już od jakiegoś czasu, ale z poziomu gościa, a dziś zarejestrowałem się, żeby podziękować za zamieszczone tu wrażenia i opinie, a jednocześnie pochwalić się, że biorąc je pod uwagę, zdecydowałem się zostać posiadaczem LG C2 (u mnie akurat rozmiar 48, bo skosy na więcej nie pozwalają, ale i tak jest miazga). Przesiadłem się z 10-letniego Samsunga 32 cale LED no i jednym słowem jest kosmos.

W każdym razie mam dwa pytania, bo znalazłem tu w wątku informacje, że opcje adjust brightness logo powinno ustawić się na off, a z tego, co widziałem w paru filmikach przed zakupem i w instrukcji od LG opcja ta powinna niby zostać ustawiona na poziom high żeby zmniejszyć ryzyko wypalenia, czy to prawda? Do tego, czy miał ktoś może problem z zalogowaniem się do konta microsoft przez przeglądarkę? Konsola wylądowała w serwisie i chciałem sobie trochę pograć w chmurze, ale przy próbie zalogowania się na stronie microsoftu, wyskakuje mi cała czarna strona (zamiast strony z okienkiem logowania) z komunikatem „this page is not available". Próbowałem wyłączać wszelkie blockery okien pop-up i reklam w ustawieniach systemowej przeglądarki, ale niestety nic to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Spajkowy napisał:

Obserwowałem ten wątek już od jakiegoś czasu, ale z poziomu gościa, a dziś zarejestrowałem się, żeby podziękować za zamieszczone tu wrażenia i opinie, a jednocześnie pochwalić się, że biorąc je pod uwagę, zdecydowałem się zostać posiadaczem LG C2 (u mnie akurat rozmiar 48, bo skosy na więcej nie pozwalają, ale i tak jest miazga). Przesiadłem się z 10-letniego Samsunga 32 cale LED no i jednym słowem jest kosmos.

W każdym razie mam dwa pytania, bo znalazłem tu w wątku informacje, że opcje adjust brightness logo powinno ustawić się na off, a z tego, co widziałem w paru filmikach przed zakupem i w instrukcji od LG opcja ta powinna niby zostać ustawiona na poziom high żeby zmniejszyć ryzyko wypalenia, czy to prawda? Do tego, czy miał ktoś może problem z zalogowaniem się do konta microsoft przez przeglądarkę? Konsola wylądowała w serwisie i chciałem sobie trochę pograć w chmurze, ale przy próbie zalogowania się na stronie microsoftu, wyskakuje mi cała czarna strona (zamiast strony z okienkiem logowania) z komunikatem „this page is not available". Próbowałem wyłączać wszelkie blockery okien pop-up i reklam w ustawieniach systemowej przeglądarki, ale niestety nic to nie pomogło.

Witamy na pokładzie:good: W dużym porannym skrócie jeśli chodzi o logo to ja preferowałbym opcje low.Co do drugiego pytania to niestety nie pomogę.Może ktoś z chłopaków podzieli się doświadczeniami jeśli chodzi o chmurkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

A w gierkach? Bo ja albo gram albo coś ze streamingu więc logo Polsatu nie straszne.

 

W praktyce, nigdy nie zauważyłem, by np. logo drużyny w FIFA mi się ściemniało. 

 

W teorii:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings

Cytat

Adjust Logo Brightness automatically dims the area around a logo when it detects one on the screen. This can cause problems with some games if the TV detects a UI element as a logo and dims it, so we recommend setting it to 'Low'

 

Tutaj jest to kontrintuicyjne bo "auto brightness LOW" oznacza najmniejszy stopień przygaszania (czyli logosy zostają prawie nieruszone, oryginalnie jasne), a nie że będzie niska jasność.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...