Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dzień dzisiejszy posiadam w salonie telewizor LG OLED kupiony w 2018 roku LG OLED55B7V. Przed końcem gwarancji miał wymienioną matrycę na nową z powodu 8-9 bad pixeli. Wczoraj z czystej ciekawości sprawdziłem ile jest bad pixeli i się trochę przeraziłem... 30 na pewno i to w pewnych skupiskach. Głównie góra i dół matrycy. Dodatkowym problemem, który mnie trochę denerwuje to jak aplikacje (HBO, Disney) zamulają i korzystanie z nich jest bardzo uciążliwe. Jedynie YouTube i Netflix nie ma problemów z płynnością.

W drugim pokoju na górze (gamingowym ) posiadam drugiego LG OLED55CX3LA. Ostatnio żona zaproponowała to może w takim razie zanieś tego do salonu, a do pokoju kupisz sobie nowego oleda. Cały czas myślałem nad 65' tv do salonu lecz cena no trochę się różni od 55 nie ma co się oszukiwać. W salonie oglądamy tv w odległości 2,5m. Czy 65' ma sens w tym przypadku ? Czy jednak 55' wystarczy w zupełności ?

Jaki na dzień dzisiejszy polecicie oled LG 55 cali ? Zastosowanie to tv satelitarna, filmy, seriale, aplikacje i oczywiście gry. Dobry ogólnie pomysł ? CX3LA nie ma żadnych problemów z płynnością.

Za jaką kwotę mógłbym sprzedaż 55B7V ?

Doradźcie  . Dziękuję bardzo.

image.gif

Odnośnik do komentarza

A po co zakładasz nowy temat jak masz już dedykowany noob kupuję tv.
I co to za rozkmina jak jesteś zdecydowany na LG 55", ile jest modeli 15? 20?
Wyboru nie ma praktycznie żadnego bierzesz ten na który cię stać, droższe są trochę jaśniejsze.

Trafić kupca na 6 letniego oleda to już nawet nie chcę strzelać ile to warte.
On były dość ciemne(a po tylu latach zużycia matrycy jeszcze bardziej)nie mają hdmi 2.1 i vrr które jest standardem dziś.
Obstawiam że ktoś może z 1k da dla dziecka do oglądania bajek czy coś.

Tak z ciekawości jak ten TV po 6 latach?
Jakieś wypalenia? Banding? Inne wady?

  • This 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Schranz1985 napisał:

A po co zakładasz nowy temat jak masz już dedykowany noob kupuję tv.
I co to za rozkmina jak jesteś zdecydowany na LG 55", ile jest modeli 15? 20?
Wyboru nie ma praktycznie żadnego bierzesz ten na który cię stać, droższe są trochę jaśniejsze.

Trafić kupca na 6 letniego oleda to już nawet nie chcę strzelać ile to warte.
On były dość ciemne(a po tylu latach zużycia matrycy jeszcze bardziej)nie mają hdmi 2.1 i vrr które jest standardem dziś.
Obstawiam że ktoś może z 1k da dla dziecka do oglądania bajek czy coś.

Tak z ciekawości jak ten TV po 6 latach?
Jakieś wypalenia? Banding? Inne wady?

 

No właśnie trochę jest tych modeli LG i nie bardzo wiem czym się kierować...

 

A co do 6-letniego TV: brak wypaleń, bandingu. Jedynie trochę martwych pikseli na krawędziach. 

Odnośnik do komentarza

Nie no najniższa seria z 2022 to A (dla "niedzielnych" użytkowników raczej wystarczająca), wyżej B, która w sumie ma prawie wszystko co najważniejsze, następnie najpopularniejsza wśród graczy ze względu na stosunek cena/jakość i oferowanie chyba wszystkich obecnie potrzebnych technologii seria C, później G i Z (to już kosmos).

 

Pierwsza cyfra w numerze modelu odpowiada rocznikowi, więc C1 to 2021, C2 2022 i w końcu najnowsze C3 z obecnego roku (premiery są na wiosnę). Generalnie najbardziej opłaca się kupić model zeszłoroczny w momencie dużych obniżek cen/promocji na początku nowego roku, a później już okazyjnie (w tym roku cashbacki były chyba w marcu i w czerwcu). Może się też coś trafić na BF, sam obserwuję, ale jeśli się komuś nie spieszy, to zdecydowanie lepiej poczekać. Egzemplarze z serii C2 są już raczej słabo dostępne (w dużych sieciach niemal w ogóle), a jak już się trafi, to jest trochę podejrzany (leżak, powystawowy, zwrot etc.), a paradoksalnie wcale nie widzę, żeby były w jakichś korzystnych cenach.

 

No także szacujesz swój budżet, swoje potrzeby w kontekście różnic między modelami i kupujesz. Najsensowniej będzie po prostu polować na jakiegoś C3. Są sporo droższe i technologicznie ponoć nie ma wielkich różnic w stosunku do poprzednika (wróciła obsługa DTS, jest chyba jaśniejszy i coś tam jeszcze), no ale mimo wszystko to zawsze nowszy model i jak wspomniałem, C2 to teraz trochę loteria (przynajmniej wśród tych rozmiarów, za którymi się rozglądam).

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, oFi napisał:

Ktos ma tego Philipsa? Bo w rankingach zjada całą resztę na śniadanie:

 

https://www.ceneo.pl/137848759

Tzn w jakich rankingach? Peaki jasności na poziomie 600 nitów. Poza ambi nic specialnego. Cenowo rownierz na normalnym poziomie jeśli chodzi o oled. Osobiście wolałbym cokolwiek innego no chyba że ma ktoś parcie na ambi. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kotlet_schabowy napisał:

Nie no najniższa seria z 2022 to A (dla "niedzielnych" użytkowników raczej wystarczająca), wyżej B, która w sumie ma prawie wszystko co najważniejsze, następnie najpopularniejsza wśród graczy ze względu na stosunek cena/jakość i oferowanie chyba wszystkich obecnie potrzebnych technologii seria C, później G i Z (to już kosmos).

 

Pierwsza cyfra w numerze modelu odpowiada rocznikowi, więc C1 to 2021, C2 2022 i w końcu najnowsze C3 z obecnego roku (premiery są na wiosnę). Generalnie najbardziej opłaca się kupić model zeszłoroczny w momencie dużych obniżek cen/promocji na początku nowego roku, a później już okazyjnie (w tym roku cashbacki były chyba w marcu i w czerwcu). Może się też coś trafić na BF, sam obserwuję, ale jeśli się komuś nie spieszy, to zdecydowanie lepiej poczekać. Egzemplarze z serii C2 są już raczej słabo dostępne (w dużych sieciach niemal w ogóle), a jak już się trafi, to jest trochę podejrzany (leżak, powystawowy, zwrot etc.), a paradoksalnie wcale nie widzę, żeby były w jakichś korzystnych cenach.

 

No także szacujesz swój budżet, swoje potrzeby w kontekście różnic między modelami i kupujesz. Najsensowniej będzie po prostu polować na jakiegoś C3. Są sporo droższe i technologicznie ponoć nie ma wielkich różnic w stosunku do poprzednika (wróciła obsługa DTS, jest chyba jaśniejszy i coś tam jeszcze), no ale mimo wszystko to zawsze nowszy model i jak wspomniałem, C2 to teraz trochę loteria (przynajmniej wśród tych rozmiarów, za którymi się rozglądam).

 

Dziękuję za świetne wytłumaczenie.

 

Zastanawia mnie czemu w specyfikacjach C3 ma 100Hz, a C2 ma 120Hz... ?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rash napisał:

Tzn w jakich rankingach? Peaki jasności na poziomie 600 nitów. Poza ambi nic specialnego. Cenowo rownierz na normalnym poziomie jeśli chodzi o oled. Osobiście wolałbym cokolwiek innego no chyba że ma ktoś parcie na ambi. 

 

To ambilight robi robote ale jesli coś bez ambi bys polecił fajnego w takim przedziale cenowym to bym się nie pogniewal. 600 nitow to w sumie slabo, czytalem ze prawdziwy hdr zaczyna sie od tysiąca.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, oFi napisał:

 

To ambilight robi robote ale jesli coś bez ambi bys polecił fajnego w takim przedziale cenowym to bym się nie pogniewal. 600 nitow to w sumie slabo, czytalem ze prawdziwy hdr zaczyna sie od tysiąca.

Jak szukasz czegos  w kategorii 55 cali to w tych cenach polowałbym na coś z WRGB Oled czyli najpewniej LG albo możesz spróbować coś od Samsunga z qd-oled.Poczytaj sobie o różnicach w tych technologiach.Ten philips na pewno odpadałby dla mnie bo nie ma do zaoferowania nic ciekawego poza ambi. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Rash napisał:

Jak szukasz czegos  w kategorii 55 cali to w tych cenach polowałbym na coś z WRGB Oled czyli najpewniej LG albo możesz spróbować coś od Samsunga z qd-oled.Poczytaj sobie o różnicach w tych technologiach.Ten philips na pewno odpadałby dla mnie bo nie ma do zaoferowania nic ciekawego poza ambi. 

 

C3 to chyba mocny zawodnik?

 

https://www.lg.com/pl/telewizory/lg-oled55c32la?SPO=true&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7c0eb585-2c69-6e1b-f44c-f7be41b93305

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, smallv86 napisał:

Ja poluje na lg g3 77” badz “od biedy” c2/c3 83”

Mam nadzieje, ze tak szybko bogacze nie wykupia jak wjedzie promka bo te 65/55 cale to schodza jak pojebane :frog:


Kojarzysz jak w zeszłym roku wyglądały oferty na telewizory z tej półki? Też rozglądam się za G3 77, ale póki co absolutnie nic nie ma poza podpięciem pod ogólne promki w elektromarketach :nosacz2:

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...