Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sprite napisał:

To coś źle czytałeś te fora xD Fajnie, że Tb nic się nie zjebało, ale jest grupa ludzi którym tv się resetuje/wyłącza po 20 min. Więc update NIE jest prawilny.

Słuchaj, przy każdej jednej aktualizacji znajdzie się grupa ludzi którym to wi fi się co chwilę zrywa, dźwięk się traci przez eARC i tak długo by wymieniać. Czy świadczy to o tym że dana aktualizacja jest z jebana? 

Odnośnik do komentarza

W takim wypadku pozostaje nam wogole nie aktualizować  żadnych zabawek bo jak prześledzimy sobie każdą jedną aktualizacje to w każdej mamy do czynienia z przypadkami gdzie pewnej grupie ludzi  coś się dzieje. Dla mnie w przypadku telewizorów i ich aktualizacji ważne jest żeby przy okazji aktualek nie dochodziło do skrajnych wyjebek typu zdupcona gamma w dolby itp. O rzeczach które odpierdzielal np samsung gdzie potrafili zjebać doszczętnie swoje topowe modele qled czy też zeszłoroczny model qd-oled to już wogóle wyższy level tego co takie aktualizacje potrafią namieszać. 

Odnośnik do komentarza

Mi też się nic nie dzieje z tv po aktualizacji.

Jednak HGIG w grach wygląda mi wszystko lepiej. Filmaker też wyłączyłem i dałem zwykły optimazer. Filmaker do wszystkiego nie pasuje nawet gdy zejdę z do 30 ciepło. W takim CoD za ciemno i za zolto. Wole jednak, zeby bialy byl bialy,Ale filmy na płycie w tym trybie to kosmos.

Już chyba ustawiłem go ostatecznie. 

Wydawało mi się, że obraz z B8 jest jeszcze świetny i mógłby posłużyć długo jeszcze, ale to co da się osiągnąć na C3 to jest niesamowite, plus ficzery pod granie. Aż nie patrze w żadnym sklepie na G3, bo pewnie jeszcze lepiej i by człowiek od razu wymienial/ dokładał.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, medzik1992 napisał:

Nie udało się zakupić niestety żadnego OLEDA LG na Black Friday... kiedy można się spodziewać obniżek cen i kiedy będzie najlepszy okres na zakup TV ? Ciśnienia nie mam bo posiadam dwa oledy w domu ale chciałem już wymienić B7 w salonie ;)

Święta a potem rzeczywiście okres nowo roczny. Polecam śledzić też pepperka  bo okresowo będą na pewno wpadać jakieś promki. 

Odnośnik do komentarza

Pytanie do tych, co mają te kilkadziesiąt wypaleń w oledach przez okres trwania gwarancji - możecie sprawdzić ilość przepracowanych godzin w menu serwisowym? No i jak Wy korzystacie z takiego TV? Na okręta jest odpalana ino jakaś fifa, po czym TV jest wyłączany i tak cały czas? 

 

Pytam z czystej ciekawości i bez żadnych złośliwości itp. 

Czytając ten temat aż sam wczoraj odpaliłem test na YT z myślą, że mój TV to już pewno szrot (powali zbliża się koniec gwary), ale nie doszukałem się ani jednego wypalenia czy też uszkodzonego piksela. Z telewizora korzystam tak jak z każdego innego, którego do tej pory posiadałem z jedynym wyjątkiem w postaci ustawienia w kompie krótszego czasu bezczynności do załączenia wygaszacza ekranu. 

 

Telewizor miewał też dość hardcoreowe sesje gdzie była odpalana tylko i wyłącznie forza przez jakieś 2 tyg... tam cały czas w obrotomierzu jest czerwone pole, które teoretycznie powinno pozostawić jakiś ślad na matrycy, zważywszy, że ja mam wyłączone TPC, GSR, pixel shift i ogólnie TV jest rozkręcony na max możliwe podświetlenie. 

Odnośnik do komentarza

2 tyg to hardcorowa sesja?
A co powiesz na 2 LATA RL dzień w dzień po 4h w tyg i 5+ w weekend?
I nie nie mam wypaleń, ale to na dziś, co będzie za następne 2 lata nikt nie wie .
TPC wyłączone w serwisowym, często zostawiam konsolę w menu(tv przyciemnia no ale nadal) po kilkadziesiąt min i siedzę w tel na wyrze.
No nie ma wzoru na wypalenia .

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Schranz1985 napisał:

2 tyg to hardcorowa sesja?

 

Dokładnie tak. Podobną ilość czasu bez przerw na coś innego grałem też ostatnio w Starfielda i się w końcu porzygałem. 

 

Za dawnych czasów gdy wychodziły jeszcze grywalne piłki kopane typu PES potrafiłem w to grać latami, no ale na litość boską nie cały czas. Odpaliłem se taką gałę na kilka meczyków, po czym grałem w coś innego. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...