Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Ja bym wziął C do sypialni.
G pewnie spoko do jasnego salonu ale do sypialni to C już pewnie będziesz ściemniał jasność jeśli oglądasz wieczorami po ciemku tak jak ja.





 

Tylko, że w dzień to raczej będzie gralnia/ogladalnia NBA. W nocy/wieczorem gram relatywnie mało. Staram się wtedy regenerować :)

Odnośnik do komentarza

@MaZZeo a co zdecydowało, że wziąłeś tego 90c zamiast jakiegoś oled LG? 
 

Bo widzę w testach, żę np ten 95b, to ma jakieś tam wady względem LG (np brak wsparcia DV), ale też przewagi np ponoć efekt HDR. 

@LiŚciu no ja mam właśnie jako alternatywę do LG najwyższy model Szajsa 95b 

 

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-qd-oled-samsung-s95b-opinie-cena/amp/

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LiŚciu napisał:

BTW w Samsungu oznaczenia są tak że 90C jest słabszy od 90B? W sensie na odwrót od LG gdze kolejna litera alfabetu jest wyższym modelem?

Nie wiem, ale tamten jest 95, więc wyższa liczba. Z tego co się orientuję to szajsowy high end.

Odnośnik do komentarza

Jak nacie ustawione stabilizator czerni? Przykładowo w Forzie jeżdżąc w nocy gdy mam na 10 to jest tak. Takie białe poświaty po bokach. Czy nie lepiej ustawić na zero? Ogólnie zalecane było 10 albo 3. Z 0 się nie spotkałem ale wydaje mi się najlepiej na 0. Czarno jak trzeba jest.

20240226_084033.jpg

20240226_084008.jpg

 

Chociaż chyba 5-6 wydaje mi się idealnie po orzetestowaniu kilku gier. 10 to wyprane kolory. 

Odnośnik do komentarza

Gwarantuje ci, że to co jest na dolnym zdjęciu to na pewno nie jest to co autor miał na myśli, ale koniec końców to już kwestia Twoich preferencji. Jak chcesz mieć obraz, który ci się podoba to daj jak ci najbardziej odpowiada, jak chcesz mieć obraz, który najbliżej oddaje to co twórcy gry widzieli na swoich monitorach projektując grę i jest zgodne z tym jak chcieli, żeby gra wyglądała, to zostaw na 10.

 

Edytowane przez Dahaka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, balon napisał:

Nie wiem, ale tamten jest 95, więc wyższa liczba. Z tego co się orientuję to szajsowy high end.

95b to pierwszy model szajsa z 2022 jeśłi chodzi o qd-OLEDY. Był tylko jeden i miał oznaczenie 95 B

 

Rok później - 2023 Samsung Wypuszcza 2 modele qd Oleda: S95C i S90C

 

Oba występują w opcjach 55, 65 i 77 cali.

 

Różnice? 95C ma lepsze głośniki i jest lekko jaśniejszy. I pewnie jakieś kwestie w dizajnie. Sama jakość obrazu na obu jest jednakowa. Jeśłi różnica w $ nie jest spora brałbym 95C aczkolwiek oba sa na tyle jasne że pewnie cięzko będzie wychwycić różnice.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Jakim napisał:

Różnice? 95C ma lepsze głośniki i jest lekko jaśniejszy. I pewnie jakieś kwestie w dizajnie. Sama jakość obrazu na obu jest jednakowa. Jeśłi różnica w $ nie jest spora brałbym 95C aczkolwiek oba sa na tyle jasne że pewnie cięzko będzie wychwycić różnice.

Przepraszam mój błąd ofc 95C.

 

Co do różnic to w testach, które czytałem to różnica jest dość duża względem 90c (ok 300 nitów). W ogóle jakieś kosmos liczby po 1400 nitów ten HDR…

 

90c

IMG_0069.thumb.jpeg.0d96a05a3971cfe4c7bf40a942ea63c4.jpeg

 

95c

IMG_0070.jpeg

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj tylko ze większośc filmów jest i jeszcze pewnie długo będzie masterowana w peaku 1000 nitów także oprócz garstki gier obsługujących wyższy standart i jakiś demek pokazowych te różnice nie będą aż tak duże. Mimo wszystko S95C jest bardzo fajnym modelem samsunga.

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Sam stałem rok temu przed podobnym dylematem. I tak przeskok z b9 na g2 mogę określić jako znaczący.Na pewno warto doplacic i wymienić jeśli myślimy nad zwiększeniem rozmiaru.To na pewno bo wiadomo że rozmiar zawsze robi największą różnice. Czy te najnowsze oledy są dużo jaśniejsze? Jeśli chodzi o hdr to na pewno i to robi dużą robotę.Tak pozatym z roku na rok jakieś drobne zmiany jeśli chodzi o obróbkę obrazu tj czystość przedewszystkim w contencie o niższej jakości. Aaa i chłopaki którzy korzystają z dtm na lg oledach jeśli chodzi o GAMING. Pare postów powyżej pytane było jak ustawić stabilizatory czerni itd. W modelach 2022+ sprawdźcie sobie grę we filmmaker mode jeśli chodzi o najnowsze konsole.Ten sam input lag dzięki ALLM a różnica w jasności jak i kolorach wyraźna. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak.Jakby była naprawdę dobra promka na G2 i Cię ciśnie to bierz.Ale może warto jednak poczekać na promki na G3 bo różnica jednak jest jeśli chodzi o jasnosc a jak wspominałeś pomimo że tv w sypialce to będziesz też dużo użytkował za dnia. G3 lepiej też radzi sobie właśnie  jeśli chodzi o odbicia światła na matrycy.Tu lap jeszcze porównanie od Vincenta: 

 

Edytowane przez Rash
  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dobra w swoim stylu. Po 4 dniach od pojawienia się pomysłu, właśnie zamówiłem nowy TV :) Poczytałem trochę testów, opinii ludzi i wybór padł na


 

Spoiler

 

https://hdtvpolska.com/nowe-telewizory-qd-oled-samsung-s95c-55-65-cali-test-recenzja-eisa-2023-cena-gdzie-kupic-media-expert/amp/
 

a więc po kultowym KS7000 (teraz syn go ma w pokoju i nadal pięknie działa) :) wracam do Szajsa 

 

Trafiłem na trochę  głosów/opinii, że to obecnie naj TV na rynku z tych „ogólnie dostępnych”. Parametry (w tym HDR - ponoć top branży) powalają, VRR, 4 x hdmi 2.1, niski imput lag. No dobrze to wygląda. W piątek ma być. Deczko podjarka jak dziecko. Uwielbiam te uczucie :banderas:

 

Teraz wiadome pytanie. Czy ktoś ma ten TV, poleci jakieś dobre ustawienia lub swoje autorskie przemyślenia? 
Na coś zwrócić uwagę na początku? 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Łap ustawienia od Classiego.Pozatym śledz wątek  na   https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/page-1006 Polecam wyłączyć auto aktualizacje i przed każdą nową doczytać czy czegoś nie zdupcyli.Uważaj przy użytkowaniu rowniez na powłokę antyrefleksyjną bo w poprzednim roku z s95b działy się niektórym cyrki podczas czyszczenia.Daj znać jak poustawiasz wszystko!!! Na pewno będziesz miał mega radochę z tego modelu bo to rzeczywiście top one!! 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No w piątek napewno dużo zabawy przede mną. Liczę na efekt wow po Sony HX9006 i to jeszcze w wersji 75…

 


 

Co do ustawień, piszą też  na hdtv aby to wyłączyć:

Ostatnim sugerowanym ustawieniem jest wyłączenie filtra wygładzającego obraz. Przez niego będziemy tracić szczegóły obrazu:

  • Obraz -> Ustawienia wyrazistości obrazu -> Redukcja szumu -> Wyłącz

 

@MaZZeo może ty masz jakieś tipy po wymęczeniu 90?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...