Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jednak biorę raz jeszcze KS7000. Znalazłem używkę na gwarancji od osoby prywatnej. TV kupiony w 10.2016. Tym razem trochę większy bo 60 cali. Udało mi się zbić do 4350. Myślę, że to dobra cena.

Dobra, a co warto sprawdzić w używce w tym modelu? Na bank obudowę z tyłu i martwe pixele (wg właściciela nic takiego nie występuje). Może można jakoś sprawdzić ile h TV pracował? W poprzedniej Bravi miałem taką opcję, tu nie mam pojęcia.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

zdarzały się też kable od tv do huba które przerywały. Ja bym po uruchomieniu poruszał tą skrzyneczką do której hdmi podłączasz.  Dodatkowo podobno byłu modele gdzie bardzo mocno widoczna była poświata w dolnej części ekranu. Sprawdź na jakimś filmie z pasami.

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem w sobotę właśnie 55MU7042, bo mój poprzedni 3 letni fullhd się rozklekotał. Ogólnie jest spora różnica gdy się wejdzie w świat HDR i 4K, netflix, granie xbox one s i ps4 to jednak poziom wyżej niż to co miałem do tej pory. Szybki system tinzen, masa aplikacji, szybkość działania, elegancki wygląd i piękny cirmnosrebrny pilot. Ogólnie nie wyobrażam sobie kupować uzywanego TV, szczególnie jak wspominany tu zeszłoroczny Samsung.

Edytowane przez Rafael0089
Odnośnik do komentarza

Jest lepszy dlatego polowałem nawet na używkę niż nową serię. Udało mi się zejść do 4 tys za 60 cali. Jeszcze rok fabrycznej gwarancji. Zero martwych pixeli i uwaga nie odkleja się jeszcze obudowa. Ze względu że to drugi TV w przeciągu 10 miesięcy to każdy tysiąc się liczył dlatego odpuściłem Sony 9005.

No i leżą mi te TV szczególnie za ten kozacki tryb gry i śmigającego jak iOS Tizena.

 

Ps 5 cali więcej, a jest różnicaaaaa.

Odnośnik do komentarza

Dobra jednak biorę raz jeszcze KS7000. Znalazłem używkę na gwarancji od osoby prywatnej. TV kupiony w 10.2016. Tym razem trochę większy bo 60 cali. Udało mi się zbić do 4350. Myślę, że to dobra cena.

Dobra, a co warto sprawdzić w używce w tym modelu? Na bank obudowę z tyłu i martwe pixele (wg właściciela nic takiego nie występuje). Może można jakoś sprawdzić ile h TV pracował? W poprzedniej Bravi miałem taką opcję, tu nie mam pojęcia.

 

Nie bierz wersji 60 cali!! To jest matryca Sharpa, z wyraźnie gorszym kontrastem, słabiutkim HDR, różnica jest  naprawdę widoczna na  korzyść wersji z matrycami Samsunga jaką wcześniej miałeś.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-samsung-60ks7000-test.html

Odnośnik do komentarza

Ktos ma lub planuje zakup LG z serii SJ850V? Ostatnio mialem okazje go zobaczyc i "sprawdzic" na targach i wydawał sie naprawde kozacki. Zwłaszcza, ze 55' jest juz za 5100 bodajze na allegro.

 

Widze ze w tej cenie to naprawde dobry TV patrzac po recenzjach, tylko martwi dosc przecietna jasnosc HDR'u, gdybym teraz kupował obrazek do 5k to zastanawiałbym czy ten LG czy Samsung MU8002 bo pomimo wszystko soft bardziej mi odpowiada własnie w Szajsungu no i HDR o klase lepszy

Odnośnik do komentarza

 

Dobra jednak biorę raz jeszcze KS7000. Znalazłem używkę na gwarancji od osoby prywatnej. TV kupiony w 10.2016. Tym razem trochę większy bo 60 cali. Udało mi się zbić do 4350. Myślę, że to dobra cena.

Dobra, a co warto sprawdzić w używce w tym modelu? Na bank obudowę z tyłu i martwe pixele (wg właściciela nic takiego nie występuje). Może można jakoś sprawdzić ile h TV pracował? W poprzedniej Bravi miałem taką opcję, tu nie mam pojęcia.

Nie bierz wersji 60 cali!! To jest matryca Sharpa, z wyraźnie gorszym kontrastem, słabiutkim HDR, różnica jest naprawdę widoczna na korzyść wersji z matrycami Samsunga jaką wcześniej miałeś.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/telewizor-samsung-60ks7000-test.html

Za późno:( ale szczerze nie widzę w ogóle różnicy w obrazie. Z drugiej strony to dziwne wiele kilka osób ma tu ten TV w wersji 60cali i nigdy nie było o tym mowy.

 

Mało tego obraz wydaje mi się lepszy w takim Uncharted pewno dlatego, że jednak miałem ciut za daleko do tych 55 cali i poporostu nie widziałem różnicy pomiędzy 1080p i "4K". No nic byleby miały nie roz (pipi)ił i będzie good. Za 5 lat wymienię na coś innego. Ten pójdzie do sypialni, a junior dostanie plazmę Panasa (z sypialni) pod "retro" konsolę czyli PS3 :)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

 

Ktos ma lub planuje zakup LG z serii SJ850V? Ostatnio mialem okazje go zobaczyc i "sprawdzic" na targach i wydawał sie naprawde kozacki. Zwłaszcza, ze 55' jest juz za 5100 bodajze na allegro.

Widze ze w tej cenie to naprawde dobry TV patrzac po recenzjach, tylko martwi dosc przecietna jasnosc HDR'u, gdybym teraz kupował obrazek do 5k to zastanawiałbym czy ten LG czy Samsung MU8002 bo pomimo wszystko soft bardziej mi odpowiada własnie w Szajsungu no i HDR o klase lepszy

 

Przecież ten LG jest na matrycy IPS więc nie ma tam mowy o dobrym HDR i czerni też nie będzie miał. Omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...