Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kole88 w mu8002 masz 23ms. To jest super wynik w tv. Tym bardziej porównując do poprzedniego tv (42ms) odczujesz różnicę na plus ;)

Kobik albo siedzi 5m od 40cali. A tak serio to właśnie zależy od odległości, im bliżej tym bardziej widać różnice. Za to hdr i szeroki gamut zobaczysz z każdej odległości i to jest imo przeskok technologi wyświetlania obrazu, nie rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza

No i dziękuje, rozwialiście wątpliwości. W tym LG czas reakcji wlasnie jest podobno bardzo dobry, ale mimo wszystko raczej wybiorę Samsunga MU8002

Dobry wybór. Używam od kilku dni i jestem mega zadowolony. Obraz w Destiny 2 lasuje i dźwiga mi mózg, a to przecież gra bez wsparcia dla HDR-u! :obama: Aż boję się pomyśleć jak zaprezentują się na nim stosowne gry na KoX-ie :fsg:

Na plus: bardzo dobry czas reakcji matrycy w dedykowanym trybie Gra, zero jakichkolwiek zaciachów (Sony XE 9005 w dodatku do Kapiszonów lekko mulił, ale nie wiem czy był w tym momencie włączony tryb dla gier),możliwość odrębnego ustawienia stosownego trybu wyświetlania obrazu w zależności od źródła sygnału (np Satelita, PS4, Netflix) znakomity, płynniusieńki i błyskawiczny system operacyjny Tizen, kapitalny, minimalistyczny niewielkich rozmiarów, bardzo poręczny pilot. Ten od Sony przy nim to staroświecki grzmot, ale to kwestia biustu. Mi się pilot od TV Szajsunga podoba o wiele bardziej.

Minusów narazie nie zaobserwowałem. HDR zobaczyłem tylko i wyłącznie w Second Son i robi wrażenie, choć to stara gra i pewnie te nowsze jeszcze bardziej zmiażdżą cyce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wieczór,

 

Mój pierwszy post na tym forum, ale jakże ważny (przynajmniej dla mnie). Zmuszony byłem pozbyć się telewizora, z przyczyn osobistych. Lecz nie jest dla mnie problemem zakupić następny, oczywiście fundusz mam ograniczony. Jednak liczę na Waszą życzliwość i pomoc :)

Czy poleci ktoś jakiś dobry TV (40-43") do 3k? Szukam i szukam. I już głowa od tego boli, jak obraz dobry tak inputlag jest kiepski, lub na odwrót... Może ktoś z Was już posiada taki odbiornik w takich rozmiarach?

 

Z poważaniem.

jaseku

Odnośnik do komentarza

TV 40 cali do ok 2000-2300tys? Dla rodziców chcę wziąć, więc nie musi mieć super mini laga bo tata gra tylko w fifę xD Da sięteraz za to coś wyrwać? Nie jestem w temacie od kilku lat w sumie...

Tak jak już ktoś bardzo słusznie napisał. Do 40-tu cali włącznie  można wziąć dosłownie cokolwiek i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

 

Nadchodzi mh czas zmienić TV. Zrobiłem rozeznanie gdzie mogłem i mam swoje typy. Ale może ktoś podpowie coś sensownego.

 

55 cali 4k do 4000 tys.

 

Samsungi odpadają bo mają krytyczną wadę która je dyskwalifikuje w moim przypadku.

 

^_^

Jaką?

 

 

Z tego co patrzyłem żadne nowe modele nie mają wyjścia słuchawkowego. Mam podpięty w ten sposób dźwięk z tv do kompa. W ten sposób mam dźwięk z konsoli i z discorda jednocześnie na którym siedzę ze znajomymi. 

 

 

 

Nadchodzi mh czas zmienić TV. Zrobiłem rozeznanie gdzie mogłem i mam swoje typy. Ale może ktoś podpowie coś sensownego.

 

55 cali 4k do 4000 tys. 

 

Samsungi odpadają bo mają krytyczną wadę która je dyskwalifikuje w moim przypadku. 

 

^_^

 

 

Sensownego to nic nie ma w tej cenie.

 

 

Tak to niestety prawda kiedyś za 4k można było mieć dobre full hd. Ale dzisiaj dobre 4k zaczynają się od kwot których nigdy nie wydam, na głupi tv.

Odnośnik do komentarza

 

 

Nadchodzi mh czas zmienić TV. Zrobiłem rozeznanie gdzie mogłem i mam swoje typy. Ale może ktoś podpowie coś sensownego.

 

55 cali 4k do 4000 tys.

 

Samsungi odpadają bo mają krytyczną wadę która je dyskwalifikuje w moim przypadku.

 

^_^

Jaką?

 

 

Z tego co patrzyłem żadne nowe modele nie mają wyjścia słuchawkowego. Mam podpięty w ten sposób dźwięk z tv do kompa. W ten sposób mam dźwięk z konsoli i z discorda jednocześnie na którym siedzę ze znajomymi. 

 

 

 

Nadchodzi mh czas zmienić TV. Zrobiłem rozeznanie gdzie mogłem i mam swoje typy. Ale może ktoś podpowie coś sensownego.

 

55 cali 4k do 4000 tys. 

 

Samsungi odpadają bo mają krytyczną wadę która je dyskwalifikuje w moim przypadku. 

 

^_^

 

 

Sensownego to nic nie ma w tej cenie.

 

 

Tak to niestety prawda kiedyś za 4k można było mieć dobre full hd. Ale dzisiaj dobre 4k zaczynają się od kwot których nigdy nie wydam, na głupi tv.

 

 

No wydaje mi sie ze teraz dobry TV 4K 55" kupi sie za 5-6k golda. 

Odnośnik do komentarza

To dziwne bo myślałem że takie wyjście słuchawkowe jest w każdym tv. A co do cen to tegoroczne modele są droższe niż te z ubiegłego roku no ale sezon wyprzedaży się jeszcze nie zaczął. Generalnie jak zawsze radzę wstrzemięźliwoźć zakupową. No chyba że kogoś nieograniczony budżet.

Wybór też jakiś porażający nie jest bo może sony i jakieś qledy z tych średnich tv. Oledy traktuję jako już trochę lepsze tv.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Dobrym okresem do kupna TV poza oczywiście "wietrzeniem magazynów" i innymi promocjami jest okres wejścia nowych modeli, kiedy zeszłoroczne są jeszcze w sklepach. Często nowe modele, które zastępują starsze są takie same, albo gorsze i przejmują ich cenę, a starsze (często lepsze) mocno wtedy tanieją.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podobno tylko wyglądem, a co do LCD za podobną cenę - wszyscy raczej piszą, że jeśli LCD, to tylko sporo tańszy. Sam też się zaczynam zastanawiać.

Forumowi posiadacze OLEDów, nadal wszystko w porządku z waszymi TV? Bo przeglądając fora trochę się cykam tych problemów z żółtą bielą albo opóźnieniem dźwięku. O ile na papierze te B7/C7 to święty Graal, to jednak w praktyce też problemy się zdarzają, a przy takiej cenie już trochę trudno machnąć ręką na niedoskonałości.

 

Plus niby się zdarzają wypalone ekrany, co trochę odstrasza przy TV do gier. Chyba odpuszczę na razie.

https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/6zqou7/psa_oled_oled_oled_best_gaming_tv_money_can_buy/

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Skad sie bierze zolta biel w telewizorach, ktore do bialego koloru jako jedyne maja dodatkowo białe subpixele, a wszystkie pozostale w tym czasie nie emituja swiatla ? xD Pytam z czystej ciekawosci!

Troche tez nie chce sie wierzyc, ze chlopowi nie przyjęli 2 miesięcznego telewizora na serwis z wypalonym obrazem. zwlascza gdy mam przyklad z przed 4 tygodni znajomego, ktory sam reklamowal 1 hot pixela w G6 (nawet nie byl w srodkowej czesci ekranu...) i bez gadania zaproponowali wymiane na G7. Jedyny minus serwisu, to fakt, ze trwalo to zdecydowanie za dlugo.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie mocno przesadzasz - niezależnie co bys nie kupil znajdziesz w sieci post, kogos, kto ma problemy ze wzgledu na wadliwa sztuke. Nie wyprodukowano jeszcze urządzenia elektronicznego calkowicie wolnego od wad... Ba - kupujac Lcdka znajdziesz takich wypowiedzi znacznie wiecej, bo sama technologia ma mase slabostek. Ja mam Oleda od kwietnia, swieci czesto dluzej niz 6-8h dziennie, moi znajomi maja dluzej te telewizory i jedyna wada o jakiej slyszalem to hot pixel znajomego, gdzie telewizor zostal wymieniony na nowy. Tym bardziej ciezko mi sie pozniej czyta posty jakiegos randoma, ktory ma ewidentnie uszkodzona sztuke telewizora i pisze, ze serwis go nie przyjal... 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No rzeczywiscie, ale przejrzalem temat na szybko i cala masa tam troli - bo chyba nie wierzysz ze tak wyglada obraz z Oleda C7

https://www.avforums.com/threads/2017-oled-yellow-red-tint.2119862/page-7

:dynia:

 

Tak to moze wygladac obraz na LCD, ale nie Oledzie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...