Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Kyo napisał:

Ja tam załamuję ręce i nie rozmawiam z takimi osobami.

Jak jakieś faktycznie kłamstwa są wypisywane to proszę zgłaszać - będę wywalać ewentualnie przydała by się osoba która się najzwyczajniej w świecie zna i która by się podjęła moderowania tego działu - forum nie jest jakieś specjalistyczne bo o gierkach a to jest jeden z wielu działów. Ja się nie tyle co nie znam co nie jestem na bieżąco a i czasu mało żeby na okrągło na forum siedzieć. Dla mnie granie z MF to też trochę lol no ale już nie raz próbowałem dyskusji - tak samo z tymi zdjęciami wyżej - widziałem post w którym ktoś inny zastosował ustawienia i zielony kafelek fify się zrobił niebieski - no to o czym tak naprawdę dyskutować? :)

 

Za ustawienia bardzo dziękuję :lapka: FW będzie wgrany najnowszy.

 

Wiadomo, że nie jest to forum specjalistyczne ale jednak dużo graczy tutaj wchodzi i pyta o porade a tutaj radzą ludzie, ktorzy o tym nie mają pojecia w ogóle (nie żebym ja miał) bo tryby z jakimiś motionflow pod granie jest po prostu okrutnym pier.doleniem i nie rozumiem jak komuś może być wygodnie grać z takim lagiem i sądze, że takie osobniki są po prostu trollami i powinni mieć zablokowany dostęp do działu. 


Taki kruk kupił za cięzkie pieniądze TV ale nie próbował zakłamywać rzeczywistości, ja też swojej bravii nie mam zamiaru bronić - tryb gry na soniaczu wygląda słabo a inne tryby mają laga więc raczej bym nie polecał ale każdy ma rożną tolerancje na to, ale posty ludzi, którzy dzieki ustawieniom mają HDR i 4k i lepszą czerń od oleda mimo, że oleda nie mieli to też jest po prostu słaby flame i trolling. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kyokushinman napisał:

Jeszcze co do laga i reakcji na max wspomagaczach w Bravii. Takie bramki padają w pesie na super star.

 

 

Ja jednak wolę mieć to opóźnienie, niż sporą utratę płynności oraz czytelności grafiki. 

Bez motion flow by mi wszystko rwało i smużyło.

 

Czyli w gry, które mają 60 klatek też gracie z upłynniaczami ? W sumie racja. "120 klatek" na bravii to musi być nieziemskie doświadczenie xD

Odnośnik do komentarza

@ Ins

A po co niby mam to wyłączyć?

Tak naprawdę 60 fpsów w grach też nie jest idealne (blacharz co gra w 140 prawdę powie) i pomoc MF jest potrzebna.

 

@ Be

Gdzie ja niby napisałem, że:

lcd ma lepszą czerń od oled?

uzyskam hdr na tv bez hdr? Cały czas była mowa o pseudo hdr.

mam 4k w grach poniżej tej rozdziałki?

 

 

Cytat

tryby z jakimiś motionflow pod granie jest po prostu okrutnym pier.doleniem i nie rozumiem jak komuś może być wygodnie grać z takim lagiem i sądze, że takie osobniki są po prostu trollami i powinni mieć zablokowany dostęp do działu. 

BoBaN z GO który jest jednym z najlepszych graczy w wyścigach na wszelakich portalach jakoś sobie radzi i stanowczo jest za tym trybem. Kiedyś rywalizowaliśmy w driftach w driveclub i nikt nawet do naszych rekordów się nie zbliżył. Dzięki MF o wiele lepiej czuć było samochód podczas poślizgu itp.

Ja gram głównie w skillowe gry typu: PES, wszelakie bijatyki, Souls Like, Ninja gaiden i co? Jak widać nie narzekam.

 

Jakby tak pokazać i dać przetestować graczom. Z trybem MF i bez niego.

To wydaje mi się, że większość byłaby jednak za nim.

MF ma różne tryby. Nikt nie każe przecież grać od razu na jego max wartości. 

 

Cytat

Ten wrzuca filmik, że bramkę komputerem grając offline strzelił japrdl xD zagraj online wtedy pogadamy

Tam to masz dopiero lagi i jeden wielki random.

Ja gram z kumplami tylko offline i ewentualnie z com na super star.

Ja chcesz się zmierzyć zapraszam. W pesa gram prawie 20 lat także lekko nie będzie.

 

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przypomina mi się jak podobne osobniki broniły okropnego laga w sterowaniu w KZ2, twierdząc że dodaje to realizmu i jest boskie. Nie mam więcej pytań. Wypisując tonę bzdur sam sobie wystawiasz laurkę. Tak czy inaczej im więcej będziecie pisać takich rzeczy, tym częściej będziemy to prostować byle ktoś tylko nie dał się nabrać na majaczenie zaślepionych jednostek. No chyba, że ktoś lubi grać jak inwalida, wtedy może zasięgnąć waszej rady.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no - luz - po prostu chcę porównać a że mam taką możliwość z chęcią zobaczę czy bardziej mi będzie pasować idealna czerń i mega kontrast przy słabszym HDR czy HDR w Sony. To wygra, co zrobi na mnie większe wrażenie. Też zobaczę jak przy nasłonecznieniu będzie to wszystko wyglądać i grać :lapka:

Najchętniej to bym kupił oba no ale mnie nie stać :(  Już kiedyś porównywałem ale z topowymi modelami i rok temu dwa lata temu był wybrał OLED'a. W sony mnie kusi kilka innych rzeczy ale odstrasza ten android TV.

Odnośnik do komentarza

Moje są zbyt cenne i walące po oczach dla Was.

Wulfen ma bardziej odpowiednie.

Jak pojawi się na forum to możecie zapytać i go o to poprosić.

 

Aby jednak nie było to niech chociaż takie coś sobie ustawi.

 

 

 

To poniżej też jeszcze ujdzie.

 

 

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

 

Nie chce mi się.

To zbyt dużo pisania i tłumaczenia. Może kiedyś filmik zrobie z Ukanio na ten temat.

Samo to, że gram na trybie żywym i na max upłynnieniu będzie dla Was zabójstwem.

Wątpię aby ktokolwiek miał tak wyśrubowane ustawienia. Wszystko jest tam ustawione niemal idealnie pod moją osobę. Dobrze, że nie mam możliwości programowo ingerować w środek technologii tv bo zamiast grać to bym się tv bawił (chociaż z drugiej strony też szkoda Bravii 50W828 bo do ideału zabrakło w sumie tylko płynności).

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, _Be_ napisał:

po prostu okrutnym pier.doleniem i nie rozumiem jak komuś może być wygodnie grać z takim lagiem

Ja nie rozumiem jak można grać ze sraką na ekranie, rozmytym i szarpiącym obrazie jak np u ciebie. Przypomnę jeszcze raz jak wygląda obraz u ciebie i tobie podobnym

q8c-wylaczony-%E2%80%94-kopia.jpg

 

 

Cytat

i sądze, że takie osobniki są po prostu trollami i powinni mieć zablokowany dostęp do działu. 

Jak typowy komuch, który chce zamykać mordy ludziom o innych poglądach. Może od razu zbanować wszystkich którzy nie zgadzają się z jedynymi i słusznymi opiniami _Be_

 

Cytat

ale posty ludzi, którzy dzieki ustawieniom mają HDR i 4k i lepszą czerń od oleda mimo, że oleda nie mieli to też jest po prostu słaby flame i trolling. 

A kto tutaj mówił że na LCD ma lepszą czerń od oleda?

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gusta są różne, bardzo różne. Gość na filmiku ma color 75 i live color high :E. Dla mnie nie da się na to patrzeć. Z całkiem realnie wyglądających gier robi się kreskówka. Obraz totalnie nierealny, sztuczny z ograniczoną ilością kolorów - tak, paradoksalnie, bo wszystkie barwy są nasycone. Kolorów pastelowych, które normalnie występują często, przy takich ustawieniach brak ;p W HDR używam color 55-58, live color off. W SDR color 50, live color off.

 

Black adjust i adv. contrast kiedyś miałem na średnie, bo wiele scen wyglądało fajnie. Część gorzej, ale przymykałem na to oko. Dopóki nie zauważyłem, że tracę detale w ciemniejszych obszarach. Od tamtej pory mam off ;p. Upłynniacz w grach off, tylko do filmów używam.

 

Ilość konfiguracji tyle, co ludzi. Każdy ma inne preferencje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie.

Programiści też w jednej grze sobie kolor stonują (Order) w innym podkręcą (Killzone 3), jedną grę przekontrastują (Tom Clancy Future Soldier) a inną ściemnią do granic możliwości (Spinter Cell Black List) itd.

Później dostosuj dany tv do wszystkich gier, innych generacji bez konieczności zabawy w ustawienia. To wcale takie proste nie jest.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Kyokushinman napisał:

 

Nie chce mi się.

To zbyt dużo pisania i tłumaczenia.


No to jak ci się już zachce faktycznie komuś pomóc to wtedy coś napisz.

 

2 minuty temu, aphromo napisał:

Nie wszyscy podzielaja te opinie...

 

Nope. Chodzi cały czas o to, że namawiacie do kupowania Soniaszów i do grania z dużym input lagiem w tzw. torch mode, dodatkowo twierdząc że macie praktycznie oledową czerń na krawędziowcach.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
3 minuty temu, Ins napisał:

Nope. Chodzi cały czas o to, że namawiacie do kupowania Soniaszów i do grania z dużym input lagiem w tzw. torch mode, dodatkowo twierdząc że macie praktycznie oledową czerń na krawędziowcach.

Namawiamy ?

Oj szybko mi przypominasz czemu olalem ten temat.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ins napisał:


No to jak ci się już zachce faktycznie komuś pomóc to wtedy coś napisz.

 

 

Nope. Chodzi cały czas o to, że namawiacie do kupowania Soniaszów i do grania z dużym input lagiem w tzw. torch mode, dodatkowo twierdząc że macie praktycznie oledową czerń na krawędziowcach.

 

To nie jest namawianie w moim przypadku. Raczej doświadczenie z kontaktem z innymi markami.

Każda firma ma swoje zalety jak i wady a że tv Sony mają tych zalet najwięcej a najmniej wad to w rzeczy samej są najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Cytat

dodatkowo twierdząc że macie praktycznie oledową czerń na krawędziowcach.

Powiedziałem tylko że w wielu scenach czerń niemal dorównuje oledom i jest to prawda. To samo mówi wielu ekspertów którzy testują TV. Zacytuję Tomasza Chmielewskiego

" dzięki nowym algorytmom oraz udoskonalonemu modułowi podświetlenia Slim Backlight Drive + (SBD+) zapewnia wspaniale kontrastowy obraz, który w wielu scenach niemalże dorównuje OLED-owemu. "

 

"Warto zaznaczyć, że w ciemnych partiach obrazu 55XE9305 znacznie przewyższa OLED-y, bowiem w przeciwieństwie do nich nie gubi detali w cieniach i nie przejawia zniekształceń i szumów na styku czerni i bardzo ciemnych szarości."

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-55xe9305-test.html

 

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...