Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No i się doczekaliśmy. Jednak OLED'y i FALD'y nie mają sensu. Jedynym rozwiązaniem jest XE9305, najlepszy telewizor wrzechświata.

 

Dawaj więcej tych specjalistów, bo jeden koleś + 3 amatorów w tym temacie to trochę śmiech. Dodatkowo nie wiem czy wiesz, ale to o czym pisze koleś jest już dawno naprawione w OLED'ach.

 

3 minuty temu, aphromo napisał:

Swietnie, tak trzymaj Wulfen !

 

xD 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ins napisał:

Dawaj więcej tych specjalistów, bo jeden koleś + 3 amatorów w tym temacie to trochę śmiech. Dodatkowo nie wiem czy wiesz, ale to o czym pisze koleś jest już dawno naprawione w OLED'ach.

Może jak  recenzje ekspertów cię nie przekonują to chociaż liczby?

 

Kontrast w filmach:

średni: 46 000:1

max: 103 000:1

Przy takim kontraście minimalne świecenie czerni możesz zobaczyć tylko w absolutnej ciemności.
 

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, wulfen napisał:

Kontrast w filmach:

 

Możemy raz na zawsze ustalić, że ponieważ PSX Extreme jest gazetą dla graczy, forum jest forum dyskusyjnym dla graczy a ten temat nazywa się "Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS4/XONE", to filmy nikogo tutaj nie obchodzą?

 

Kiedy mi odpowiesz wreszcie na pytania?

Widziałeś OLED-a dłużej niż 3 minuty w sklepie?

Widziałeś kiedykolwiek freesync/gsync w działaniu?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, raven_raven napisał:

 

Możemy raz na zawsze ustalić, że ponieważ PSX Extreme jest gazetą dla graczy, forum jest forum dyskusyjnym dla graczy a ten temat nazywa się "Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS4/XONE", to filmy nikogo tutaj nie obchodzą?

:rofl::rofl: Przecież nie ma znaczenia czy pomiar kontrastu odbywał się w grze czy w filmie, czy na zdjęciach.

 Po prostu były testowane pewne klatki z filmów i taki kontrast wyszedł. W grach przy podobnych scenach wyszedłby podobny kontrast.

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
51 minut temu, wulfen napisał:

W ks7000 powstają pionowe pasy przez cały ekran i bardzo duże strefy podświetlania,

07-Samsung-43KS7500.jpg

 

w xe93  wygaszanie działa znacznie lepiej. Nie jest to poziom ZD9 ale przewyższa wszystkie inne TV krawędziowe.

 

XD to już na moim projektorze jest ładniejsza czerń

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, balon napisał:

Jakiś chyba wadliwy egzemplarz. Nigdy nie widziałem na żadnym ze swoich dwóch KSów takich akcji, a oglądam 90% w nocy i dużo materiałów z HDR. Nie jest idealnie ale bez przesady.

Nie wadliwy egzemplarz tylko kwestia ekspozycji/czułości aparatu, który na długim czasie lub wysokiej czułości uwydatnia na zdjęciu takie rzeczy, przez co świecenie czerni widać mocniej niż w rzeczywistości.

 

Aparat foto czyli największy KŁAMCA przy testach wyświetlaczy: telewizorów, monitorów czy projektorów
https://hdtvpolska.com/aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testac/

Edytowane przez wulfen
Odnośnik do komentarza

Sam wrzuciłeś zdjęcie pod kątem w odpowiedzi na filmik nagrany na wprost xD

 

SDR ? OLED

HDR ? Na pewno nie krawędziowiec, bo mimo tego, że XE9305 ma najlepszy system i ilość stref w edge-lit tv to i tak przez rozjaśnianie ekranu efekt nie jest już tak dobry, a jakość obrazu w okół rozjaśnionych stref już nie jest taka jak powinna.

 

@Kyo Jeżeli będziesz mieć możliwość odpalenia Infamousa nocną porą gdzie w mieście jest sporo neonów, lub pogrania w Gearsy 4 po sieci to zobaczysz o czym mówię od razu.

 

PS. Te mapki z multi do Gearsów to chyba najlepszy dla mnie pokaz HDR'u na konsolach. Takie Canals i Clocktower rozwalają na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Sam wrzuciłeś zdjęcie pod kątem w odpowiedzi na filmik nagrany na wprost xD

filmik i zdjęcia mogą  pokazać tylko jak duże są strefy podświetlania, nie pokaże jak wygląda czerń w rzeczywistości.

 

Wstawiłem zdjęcie by pokazać że ks7000 podświetla większe strefy w porównaniu do xe93. Tylko o to chodziło.

 

Cytat

HDR ? Na pewno nie krawędziowiec, bo mimo tego, że XE9305 ma najlepszy system i ilość stref w edge-lit tv to i tak przez rozjaśnianie ekranu efekt nie jest już tak dobry, a jakość obrazu w okół rozjaśnionych stref już nie jest taka jak powinna.

W HDR tak, "wycieki" światła  są niestety widoczne i mówiłem to kilka razy.

 

Odnośnik do komentarza

No proszę, mamy święta chyba i pierwszy raz zgodzę się z wulfenem. Aparat wyostrza problem zdecydowanie,. Jeśli zrobię zdjęcie backlight bleeda ze swojego monitora to będzie to wyglądać jakby pół monitora było białe, gdzie w rzeczywistości tylko w jednym najbardziej intensywnym miejscu to widać. Tylko, no właśnie, to wyostrza problem. Co znaczy, że rzeczywiście on tam jest, tylko mniej intensywny. Trzeba brać na to poprawkę jak się ogląda takie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, wulfen napisał:

Wstawiłem zdjęcie by pokazać że ks7000 podświetla większe strefy w porównaniu do xe93. Tylko o to chodziło.

 

W HDR tak, "wycieki" światła  są niestety widoczne i mówiłem to kilka razy.

 

No a mi chodziło o tą oledową czerń, czyli wszędzie perfekcyjnie, a nie tylko w SDR na wprost ekranu, przy zapalonym świetle i w miejscach gdzie nie ma zbyt jasnych elementów.

 

Jako, że jedyną przewagą XE9305 jest jasność w HDR to chyba nie na miejscu jest polecanie go zamiast OLED'a skoro występuje light bleed i jakość obrazu na tym cierpi.

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

tryby z jakimiś motionflow pod granie jest po prostu okrutnym pier.doleniem i nie rozumiem jak komuś może być wygodnie grać z takim lagiem i sądze, że takie osobniki są po prostu trollami i powinni mieć zablokowany dostęp do działu. 

Bo takie idiotyzmy gadają ludzie którzy włączali upłynniacz w tv FullHD i nie miał on aż takiego wpływu na laga (sam testowałem kilka takich tv). Teraz w tv 4K, włączenie upłynnienia ruchu powoduje takiego laga że nie da się grać. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Kyokushinman napisał:

Moje są zbyt cenne i walące po oczach dla Was.

Wulfen ma bardziej odpowiednie.

Jak pojawi się na forum to możecie zapytać i go o to poprosić.

 

Aby jednak nie było to niech chociaż takie coś sobie ustawi.

 

 

 

To poniżej też jeszcze ujdzie.

 

 

 

Masz na myśli "profesjonalne" ustawienia wulfena wykonane metodą "na oko", które są inne dla każdej gry? Niezły żart :D

A te ustawienia które teraz wrzuciłeś z YT, to na jakiej podstawie oceniłeś że są dobre? Też metodą na oko, oglądając efekt tych ustawień na ekranie monitorka?

W takiej sytuacji nawet nie pytam jak to (ocena obrazu widziana na monitorze i to na podstawie obrazu z YT) się ma choćby do takich mądrości...

Cytat

Aparat foto czyli największy KŁAMCA przy testach wyświetlaczy: telewizorów, monitorów czy projektorów

https://hdtvpolska.com/aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testac/

 

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, PIOTR8642 napisał:

 

Masz na myśli "profesjonalne" ustawienia wulfena wykonane metodą "na oko", które są inne dla każdej gry? Niezły żart :D

A te ustawienia które teraz wrzuciłeś z YT, to na jakiej podstawie oceniłeś że są dobre? Też metodą na oko, oglądając efekt tych ustawień na ekranie monitorka?

W takiej sytuacji nawet nie pytam jak to (ocena obrazu widziana na monitorze i to na podstawie obrazu z YT) się ma choćby do takich mądrości...

 

O naczelny blacharz nawet tutaj zawitał.

Wpierw wróć się kilka stron wcześniej i doinformuj na jakiej podstawie.

GO też możesz odwiedzić tam więcej jest o mnie.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja dodam od siebie, że póki OLEDy będą miały słabą max jasność obrazu, zawsze będą przegrywały z FALDami pod kątem grania w HDR.

Jeśli chodzi o filmy w SDR to wiadomo OLEDy masakrują.

A jeśli chodzi o filmy w HDR to powiedzmy remis OLED=FALD.

Tak więc na dziś dzień najlepszy TV do grania to FALD, najlepszy do filmów OLED :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...