Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

I do tego to bolesne skakanie między 30 a upłynnionym 60fps kiedy silnik obróbki obrazów ma zbyt różniące się klatki (np. podczas szybkiego ruchu) i poddaje się na krótki moment. Wyśmienite doświadczenie. Dla każdego normalnego jest oczywiste, że ten tryb się nie nadaje do grania.

 

Do oglądania filmów/seriali jest nawet całkiem OK, oglądałem sobie tak kilka rzeczy i prócz właśnie tych momentów, gdzie TV nie był w stanie zinterpolować klatek to wrażenie było bardzo pozytywne. No ale szanujmy się, rozpatrywanie tej opcji do grania to musi być czysty trolling.

 

A w tym temacie jest przynajmniej kilku takich, którzy uważają to za najlepszą funkcję w telewizorach. I chyba im się wydaje, że tylko w ich Sony są takie opcje xd.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, raven_raven napisał:

 Spadków klatek w grach też nie widzisz, to już wiemy. Teraz pytanie retoryczne: widziałeś kiedyś freesync/gsync na oczy, teoretyku gawędziarzu?

a, nie widzisz spadków, bo "grasz" z jakimś motion flow i lagiem bliskim 100ms xDDD

ręce opadają

Są gry ze spadkami klatek jak np evil within który chodzi koszmarnie,

 

tylko tutaj żaden free sync niczego by nie zmienił. Jednak większość gier chodzi bardzo stabilnie np uncharted 4, horizon zero dawn, the last of us remastered (z jednocześnie włączonym  hdr i natywnym 4k niestety szarpie :( ), the order 1886-to kilka ostatnich w które grałem. Wszystkie z nich wyglądają jakby chodziły w stabilnych 60 klatkach.

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten The Evil Within to jest patologiczny przypadek który nie wiem po co miałbym analizować. W PUBG na pierwszym X1 też VRR by nic nie pomógł, i co z tego? Mówimy o grach, w których framerate jest powyżej absolutnego minimum tj. coś koło 20 fps i robi wszystko, tylko nie trzyma się 60 lub 30fps, a tych jest pełno. W których framepacing jest zje,bany, tych też nie brakuje. Tak samo gry z odblokowanym frameratem (a więc znowu pływającym gdzieś między 30 a 60fps frameratem) też odczułyby poprawę. Mało tego, tak jak już pisałem, ta technologia daje lepsze rezultaty przy framerate'cie gdzie wyraźnie da się rozróżnić poszczególne klatki (czyli 60fps i niżej) niż przy grach w 144Hz na monitorach jak to sugerowałeś, gdzie nawet zduplikowane klatki mają długość krótszą niż jedna klatka w 60fps.

To nie jest technologia tworząca klatki z du,py, więc nie wiem jak to miałoby uratować TEW. To jest technologia sprawiająca, że spadki poniżej natywnej częstotliwości odświeżania lub równego dzielnika tejże nie są tak odczuwalne, bo dzięki tej technologii nie ma czegoś takiego jak natywna częstotliwość odświeżania - wyświetlacz wyświetla klatkę kiedy ta tylko jest gotowa.

 

Po co w ogóle wypowiadasz się na temat technologii, której ani nie widziałeś ani nawet teoretycznie nie wiesz, co ty z tego człowieku masz? Będziesz bronić swojego tv czy konsolki przed technologiami, których nawet jeszcze nie ma i nawet nie może cię boleć dupa o to, że inne tv mają coś lepiej w tym względzie?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Taa lepiej grać z 1/3 podświetlania w hdr na trybie gra z pacią, skokową animacją, całkowitym brakiem ostrości w ruchu, zerową kolorystyką itd.

Najważniejsze aby bronić tylko i wyłącznie własnego ogromnego ego oraz lizać przychylnych ku sobie kolegów aby bronili i pomogli w dyskusji :yao:

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, to z HDRem i 4K bez 4K i HDR to beczka niemiłosierna. Z resztą, wulfen (i Ty poniekąd) pozytywnie i uczciwie oceni każdy telewizor pod warunkiem, że jest to Sony. Indoktrynacja marki jest mocna, więc nie dziw się że ludzie walczą z dezinformacją.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Kyokushinman napisał:

Najważniejsze aby bronić tylko i wyłącznie własnego ogromnego ego oraz lizać przychylnych ku sobie kolegów aby bronili i pomogli w dyskusji :yao:

 

Dlatego minusujesz każdą wypowiedź inną niż sonowych kolegów i plusujesz swoich ziomali? Teraz rozumiem.

 

21 minut temu, Kyokushinman napisał:

Taa lepiej grać z 1/3 podświetlania w hdr na trybie gra z pacią, skokową animacją, całkowitym brakiem ostrości w ruchu, zerową kolorystyką itd.

 

Nie no, przecież to oczywiste, że lepiej nie grać w trybie "gra" xD. Lepiej grać w w każdym innym, z wszystkimi opcjami włączonymi by uzyskać jak najwyższy input lag.

O czym ty w ogóle mówisz? Kto ma 1/3 podświetlenia? Co to w ogóle jest pacia? Kto ma całkowity brak ostrości, zerową kolorystykę? Czy ty w ogóle jesteś w naszej rzeczywistości czy już w innym wymiarze?

Zaczynam się bać tych ludzi. Wziąłeś tabletki dzisiaj z rana?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, raven_raven napisał:

 

Dlatego minusujesz każdą wypowiedź inną niż sonowych kolegów i plusujesz swoich ziomali? Teraz rozumiem.

 

 

Nie no, przecież to oczywiste, że lepiej nie grać w trybie "gra" xD. Lepiej grać w w każdym innym, z wszystkimi opcjami włączonymi by uzyskać jak najwyższy input lag.

O czym ty w ogóle mówisz? Kto ma 1/3 podświetlenia? Co to w ogóle jest pacia? Kto ma całkowity brak ostrości, zerową kolorystykę? Czy ty w ogóle jesteś w naszej rzeczywistości czy już w innym wymiarze?

Zaczynam się bać tych ludzi. Wziąłeś tabletki dzisiaj z rana?

Ja nie muszę tutaj nikogo plusować czy też minusować. A że daje to tylko i wyłącznie czy się z kimś zgadzam czy nie.

Lepsze to niż pisanie poematów jak ty i tracenie czasu.

 

@ Be

 

To jest z tv Ukanio.

On ma inny model oraz inne ustawienia. On lubi podkręconą kolorystykę.

W tym przypadku i tak aparat dzięki rozbłyskowi na offscreenie jeszcze bardziej to wzmocnił i wyszły zęby niebieskie.

W rzeczywistości takich rzeczy na jego tv nie ma. Zęby są bielsze na ekranie niż całoroczna kuracja wybielająca.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Kyokushinman napisał:

Lepsze to niż pisanie poematów jak ty i tracenie czasu.

 

No tak, kto by pomyślał, że na forum dyskusyjnym się, hm, dyskutuje. Co za chore poje,by tak robią, zupełnie jak ci co grają w trybie gry.

Odnośnik do komentarza

"trochę źle to ująłem" to byłby świetny kandydat na tytuł dla ciebie, gdyby nie to, że już jeden masz:hi: 

wystarczy, bo z jednym masz rację: wdawanie się w dyskusję z takimi urojeniami i bajkami na pewno jest stratą czasu

Odnośnik do komentarza

No sam widzisz i vice versa.

Albo lag albo sraka na ekranie.

Każdy ma wybór i może sobie obczaić co jest dla niego. Ja tutaj do niczego nikogo nie zmuszam.

 

Jeszcze co do laga i reakcji na max wspomagaczach w Bravii. Takie bramki padają w pesie na super star.

 

 

Ja jednak wolę mieć to opóźnienie, niż sporą utratę płynności oraz czytelności grafiki. 

Bez motion flow by mi wszystko rwało i smużyło.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam tylko prośbę (i uwagę) na przyszłość. Skończcie z tymi przycinkami ala kapy, jakieś sonowe oszołomy i inne takie. Plus od tej pory inwektywy nawet bezosobowe typu "ludzie chorzy na głowę" będą karane w tym temacie.

Tak, to jest forum dyskusyjne więc dyskutujcie a nie obrażacie i wyzywacie. A jak ktoś twierdzi że inaczej się nie da to radzę odpuścić.

 

 

Przy okazji mam pytanie do kruka - możesz napisać co i gdzie ustawiasz w swoim TV aby wyciągnąć większą jasność? Może być tutaj albo na PW - w weekend będę testować tego OLED'a i Soniaka (TV obok siebie). Chce zobaczyć jaka różnica będzie przy zupełnych ciemnościach.

Odnośnik do komentarza

Na GO się jakoś trzymam, baa mało tego jakby nie Ja, Juras czy Iras to to forum prawdopodobnie już dawno by wymarło. Na nikogo też nikt do mnie żadnych pretensji nie ma.

Mówisz o kłamstwach? Jakich? Przecież sami piszecie, że w trybie gra oled lg przyciemnia ekran itp.

 

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

OK, ja też mam pytanie: jaka w takim razie jest dozwolona forma nazywania magików, co mają HDR bez HDR, 4K bez 4K (wystarczą odpowiednie ustawienia), oledową czerń na LCD itd.? Pytam poważnie, bo najzwyczajniej w świecie są tutaj obiektywnie bzdury w tym temacie nie raz spod klawiatury pewnych osób i nie wiem jak to inaczej nazwać..

 

A teraz co do Twojego pytania, to pewnie, oto ustawienia. Najważniejszy jest "OLED Light", który decyduje o tym jak jasna jest cała matryca. 100/100 to najjaśniej jak się da oczywiście ;).

Potem* rozdzielamy to wszystko na dwa tryby: HDR w trybie gry i po prostu tryb gry. W tym drugim nie trzeba nic robić, kiedy jest HDR aktywny możesz jeszcze poszukać ustawienia "Dynamic Contrast" i dać sobie na Low albo Medium, co wyraźnie rozjaśni cały obraz bez zbytniego zaburzania efektu HDR. High to już lekka przesada. Prócz tego koniecznie jeszcze wejdź w ustawienia samej gry i tam też ustaw "brightness" i "hdr brightness" na odpowiednio wysokie wartości, bo to też jest ważne. Forza Motorsport 7 np. wymagała ode mnie podbicia tego odpowiednio wysoko, bo domyślne były zdecydowanie za ciemne. Większość nowych gier wspierających HDR powinna na to pozwalać.

To tyle z rzeczy, które ja ogarnąłem i które mają największy wpływ.

Jeśli chcesz przetestować największą możliwą jasność matrycy nie zwracając uwagi na lag to włącz sobie zaje,biście jasny tryb Vivid, lub mniej jarzący się, ale nadal bardzo jasny Standard. Dla mnie osobiście to są żarówy i nie byłbym w stanie na pełnej jasności ich oglądać, ale jako benchmark myślę są najlepsze. Do grania oczywiście się nie nadają, więc traktuj to jako ciekawostkę.

 

*od firmware'u 04.30.xx (nie pamiętam dokładnie). Sprawdź to koniecznie przed całą procedurą testowania, od tego momentu LG przyciemniło tryb HDR gry. Szybko to poznasz bez numerka nawet, po prostu przełącz się z trybu standard na tryb gry mając oba ustawione na ten sam "OLED Light". Jak ten drugi jest zauważalnie mniej jasny, to testujesz już odpowiednio nowy firmware z tą zmianą wprowadzoną.

btw @hennepin dobrze napisałeś, niepotrzebnie usuwałeś :). Dokładnie tak samo uważam.

Odnośnik do komentarza

Ja tam załamuję ręce i nie rozmawiam z takimi osobami.

Jak jakieś faktycznie kłamstwa są wypisywane to proszę zgłaszać - będę wywalać ewentualnie przydała by się osoba która się najzwyczajniej w świecie zna i która by się podjęła moderowania tego działu - forum nie jest jakieś specjalistyczne bo o gierkach a to jest jeden z wielu działów. Ja się nie tyle co nie znam co nie jestem na bieżąco a i czasu mało żeby na okrągło na forum siedzieć. Dla mnie granie z MF to też trochę lol no ale już nie raz próbowałem dyskusji - tak samo z tymi zdjęciami wyżej - widziałem post w którym ktoś inny zastosował ustawienia i zielony kafelek fify się zrobił niebieski - no to o czym tak naprawdę dyskutować? :)

 

Za ustawienia bardzo dziękuję :lapka: FW będzie wgrany najnowszy.

 

Odnośnik do komentarza

A, jeszcze jedno, tak dla pewności wspomnę: Dynamic Contrast będzie w podmenu, advanced picture options albo w tym drugim, nie pamiętam nazwy teraz. Nie pomyl ze zwykłym contrast wyrażanym w skali 0-100, to co innego ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...