Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Kyo napisał:

No ale zobacz w jakim temacie jesteś. Nikt tutaj nie poleca najlepszego TV do filmów czy oglądania telewizji. Tylko najlepsze TV do grania.

Edit: wydaje mi się że każdy kto tu jest obeznany wie że MF od Sony jest od kilku lat najlepszym upłynniaczem i nikt tego faktu nie podważa.

 

Też oglądałem w kinie tego Hobbita w 48kl/s = nigdy więcej, strasznie sztucznie wszystko wyglądało.

Tyle tylko, że w ogromnej większości TV służy nam zarówno do grania, jak i do oglądania telewizji czy filmów.  Niewiele jest chyba tutaj osób, które mają po kilka TV, każdy do innego zastosowania.

W moim przypadku nie wyobrażam sobie oglądania filmów bez włączonego trybu upłynniacza. Jak napisał kolega daras, wszystko wtedy dla mnie wygląda jak obraz z TV sprzed kilkunastu lat. Wydaje mi się jednak, że jest to bardzo indywidualna sprawa, spore znaczenie ma nasz wzrok i jego unikalne właściwości. Co dla mnie jest pożądaną płynnością, dla kogoś innego jest nieznośnym efektem teatralnym. Dlatego też z rezerwą podchodzę do stwierdzeń typu, że absolutnie jedynym i sensownym trybem oglądania jest predefiniowany tryb film. Dla mnie to ja sam decyduję o tym co i jak chcę oglądać, i z jakim obrazem mój wzrok czuje się komfortowo. Ilu oglądających, tyle najlepszych trybów oglądania, bo każdy z nas jest inny i inaczej ocenia co najlepiej wygląda na ekranie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Kyo napisał:

 

Edit: wydaje mi się że każdy kto tu jest obeznany wie że MF od Sony jest od kilku lat najlepszym upłynniaczem i nikt tego faktu nie podważa.

 

Było tak od 2009 do 2013.

W 2014 i 2015 samsung miał lepszy, ale tylko i wyłącznie przez to, że modele od Sony w tym czasie miały dość słabe procesory i nie nadążały z odświeżaniem matrycy.

Na dodatek jakiś pseudo inżynier od niebieskich wyrzucił tryb kliszy (wcześniej to się nazywało tryb filmu auto 1), który wspomagał MF. Na szczęście od 2016 wszystko wróciło na właściwe tory. Jakby nie to, to nawet ja bym się rozglądał za inną marką.

Odnośnik do komentarza

To głównie wina spadającego frame rate w grach. TV musi to nad produkować i wówczas pojawiają się artefakty. Duże znaczenie ma szybkość odświeżanie matrycy i jakoś samego motion flow w tv. Ostatnio porównałem sobie XE93 (13ms) vs ZD9 (29ms) w Uncharted 4 na Pro, oba na max płynności i faktycznie na tym pierwszym było tego mniej. 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, easye napisał:

Mnie zawsze irytują artefakty przy szybszych ruchach,  może jakby kiedyś z tym sobie poradzili to człowiek użyłby parę razy MotionFlow. 

 

Pomijając już fakt, że z upłynniaczem nie da się grać przez input lag, te artefakty to też dla mnie beka. Jak scena jest szybka i jest pełno różnic między klatkami, no to ni ch,uja telewizor nie wymyśli co tam między klatkami miało być, a w grach zdarza się to nad wyraz często przecież. Chyba, że się gra w jakiś symulator chodzenia czy inne szachy.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Ins napisał:

Temat wchodzi na właściwe tory i niestety muszę popsuć tą sielankę. Od dwóch dni sobie patrzę na podobny temat na gejonly i coś takiego przykuło moją uwagę:

 

 

Cytat

Sprawdzilem wulfen twoje ustawienia [...]i jest w miare spoko. Ogolnie czesciowo pokrywaja sie z moimi po profesjonalnej kalibracji.

Jak widać potrafię na oko ustawić kolory prawie jak przy profesjonalnej kalibracji przy której wykorzystuje się sprzęt za kilkadziesiąt tys zł, tylko moje są jeszcze lepsze ;)

Podsumowując moje ustawienia są podobne do profesjonalnej kalibracji tylko są ostrzejsze, płynniejsze, jaśniejsze i bez szarpania obrazu :)

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wulfen napisał:

 

Jak widać potrafię na oko ustawić kolory prawie jak przy profesjonalnej kalibracji przy której wykorzystuje się sprzęt za kilkadziesiąt tys zł, tylko moje są jeszcze lepsze ;)

Podsumowując moje ustawienia są podobne do profesjonalnej kalibracji tylko są ostrzejsze, płynniejsze, jaśniejsze i bez szarpania obrazu :)

 

Wystarczy się odrobinę pobawić aby uzyskać świetny obraz a nie z miejsca lecieć do np. Kopera aby mu ustawił i płacić po 500-1000zł za coś gorszego. Podniecając się jeszcze przy tym, że on to będzie mu robił.

 

 

Co do tego XF90 to poza większą kontrolą nad płynnością nie w nim nic co by się zbliżyło do ZD9, XE94, XE93.

 

 

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I oczy wulfena :)

 

4 godziny temu, wulfen napisał:

Podsumowując moje ustawienia są podobne do profesjonalnej kalibracji tylko są ostrzejsze, płynniejsze, jaśniejsze i bez szarpania obrazu :)

 

Super :) gratuluję :) 

Odnośnik do komentarza

Ej ale to nie są nie wiadomo jakie testy - raczej jak coś odpiszę to luźne przemyślenia. Tester ze mnie jak z kaczej dupy trąbka - kumpel mi ogarnia wszytko. Wczoraj usiadłem - a że ciemno już było to odpaliłem tylko Sony - chwilę Uncharted, chwilę inFamous i Elite Dangerous. Dzisiaj oba już na spokojnie.

 

P.S. Android TV xD O jezu... 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
7 godzin temu, Plugawy napisał:

Siostrzeniec chce kupić telewizor Full HD, ale ma mały pokoik, więc w grę wchodzi maks 40 cali, ale wolałby 32 cale. Budżet to 1000zł, ale im mniej tym lepiej. Telewizor będzie słuzył wylącznie do grania na PS3, w przyszłości może ps4. coś polecicie czy brać jakiegoś taniego LG?

ciężko polecić tv w tej cenie, chyba ze dorwiesz cos w jakims outlecie, ew d0 1000zl mozna juz kupic fajny monitor z tunerem 27cali

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...