Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się dokopac do informacji dlaczego w nowych Oledach od LG zrezygnowali z USB 3.0? Mega dziwna decyzja, przecież niektóre Remuxy maja bitrate 50 mb/s. Nowe procesory, a filmy będą się zacinac jak na poprzednim Panasonicu.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jestes ignorantem, wiec nie bede z toba dyskutowal.
Napisalem juz wczesniej ze chociazby input lag ma o wiele lepszy, po wiecej zapraszam do porownania na stronce rtings, bo nie tylko.

Po 2 co do plazm to byla mowa o wypaleniach ktore sa realnym problemem i kazdy kto kupuje oleda musi sie liczyc z tym ze kiedys moze go to trafic.
Mam kolege ktory przez to zrezygnowal z kupna oleda bo boi sie ze grajac tysiace h w gt sports za 2/3 lata moga te wypalenia sie pojawic.
I ja go rozumiem.
Fajnie ze pasjonaci tego forum wyznaja zasade liczy sie tylko tu i teraz ale uwierz mi ze jestescie w mniejszosci.
Bo wiekszosc ludzi z forum ppe wchodzi w ten temat chcac kupic dobry tv w przyzwoitej cenie pod prosiaka czy xa.
I pewne akternatywy sa, ale nikt tu o tym nie pisze bo jedyny sluszny tv to lg c7 .



Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

acha - to ja jestem ignorantem xD No nie chciałem psuć zakupu, ale to Ty wparowujesz do tematu, bo kupiles telewizor za 1800 zl i twierdzisz ze w ogole nie opłaca sie dopłacać do droższych modeli - bo to "burżujstwo", rzucając tak mocnymi argumentami jak "to tylko telewizor" i teraz niższym IL. No nie wiem, dla mnie telewizor ma o wiele więcej składowych, które wpływają na obraz, rozumiem, że ktoś nie musi mieć takich samych wymagań, dlatego jakbyś wszedł i napisał normalna opinie bez tych wszystkich epitetów, opisał wrażenia z testów nisko budżetowego telewizora to byłoby w porządku! :lapka:

 

EDIT: telewizor 65 cali do 4 - 4.5 tys zł próbuje cały czas znaleźć dla tescia, poki co znalazlem takie modele:

SAMSUNG UE65MU6102K
TCL U65C7006
SHARP LC-65CUG8062E
LG 65UJ6307

 

Ktos sie orientuje co warto polecic?

 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.04.2018 o 14:38, Schranz1985 napisał:

A ja mam tv p605 IMPORTOWANY z usa...
Nie znajdziesz tego modelu w zadnym sklepie w PL.

 

Tak z ciekawwości, jak jest z gwarancją u TCLa ? W polsce obejmuje też modele z rynku amerykańskiego? Dowiadywałeś sie może na infolinii itp?

Bo tu jest tylko takie info...

http://www.tcl.eu/pl/dzial-obslugi-klienta/faq

Cytat

Telewizory dystrybuowane bezpośrednio przez TCL są objęte dwuletnią, krajową gwarancją fabryczną.

Uwaga na import z innych krajów, telewizor może podlegać innym zasadom gwarancji.

 

Dobra, sam zadzwoniłem na infolinie TCLa. Oni dają gwarancje w Polsce tylko na produkty przeznaczone na rynek polski, więc nawet tv zakupiony w Niemczech nie miałby gwarancji u nas. 

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza

No tak bo przeciez tv za 1.8k to badziew, nie moze byc dobry.

W kazdym przedziale cenowym sa tv lepsze i gorsze.

Nigdzie nie napisalem ze to najlepszy tv na swiecie a jedynie najlepszy budzetowy model.

Poczytaj troche to bedziesz wiedzial ze ten marny tv za tysioncosiemset somsiad przebija wiele samsungow 2x drozszych z krawedziowym podswietleniem.

 

Chodzilo mi o stosunek cena/jakosc bo w usa tcl kosztuje 600$ a x90 1000$.

Taka jest roznica cenowa miedzy tymi tv i pisalem wyraznie ze te 400$ warto dolozyc.

U nas przedstawia sie to 2k vs 7k ... Bo 7k kosztuje 55'' 9305 .

No kierwa cos tu nie halo.

Niektórzy mysla ze jak kupuja tv za 7k to uj wie co tam dostana, a to bardzo porzadny full LED, poprostu, nic wiecej.

 

I uwierz mi nie jestem fanem tcl to co oferuja na eu to badziew ale ten jeden konkretny model(p605/607) robiony dla bestbuy pozamiatal konkurencje w tym przedziale cenowym.

Pokaz mi tv nawet za 3k z pelnym hdr10 podswietleniem full led dolby vision i fald120 .

I wiesz co? to nie tylko cyferki i slogany ale to gra i buczy tak jak trzeba a nawet lepiej

 

 

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

@Schranz1985

 

Wpadłeś do tematu i zacząłeś się pluć do w sumie nie wiem kogo.. Wrzucasz innym w usta stwierdzenia, których nie wypowiedzieli, a potem obrażony odpowiadasz na to co sobie ubzdurałeś xD

 

Ktoś napisał, że tanie telewizory to badziew ?

Ludzie nie pomagają kupić innym jak najlepszy telewizor w założonym budżecie ?

 

No to powiedz mi o co Ci chodzi bo tak na dobrą sprawę wojujesz sam ze sobą.

 

PS.

31 minut temu, PIOTR8642 napisał:

Dobra, sam zadzwoniłem na infolinie TCLa. Oni dają gwarancje w Polsce tylko na produkty przeznaczone na rynek polski, więc nawet tv zakupiony w Niemczech nie miałby gwarancji u nas. 

 

Czyli kupił telewizor bez gwarancji producenta, ale chyba sklep chyba wystawia 2 letnią gwarę tak czy inaczej nie ? 


Nieważne. Widzę, że import. Czyli kupił telewizor w ogóle bez gwary, a straszył co to będzie z oledem za 5 lat jak dwuletnia się skończy. Ok.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jprdl miałem pyknąć w yakuzę ale sprostuję jedną sprawę.

Po pierwsze już na starcie jak napisałem że kupiłem p605 to ktoś mi wyskoczył że ten tv to tylko w usa i kupiłem jakieś (pipi) z gorszymi bebechami które on widział wiele razy w sklepach .

Za chwilę Easyeye wyskakuje 

"Widze ze temat wracana wlasciwe tory, LCD za 2k niczym sie nie rozni od najnowszych modeli Sony, do ktorych nie warto dokladac, podobnie jak do Oledow, bo gdzies na forum pisza, ze termin przydatnosci jak Jogurt - to juz lepiej odbanujcie Kukuryku! xD"

 

Gdzie ja napisałem że tv za 2k jest lepszy od flagowców sony?Napisałem że w pewnych aspektach jest lepszy jak np IL(i to znacznie)

Ze 3 razy pisałem że x90 to świetny TV i gdyby w PL była różnica miedzy tcl a sony jak w stanach czyli 400$ to bym poważnie się  zastanawiał .

Jednak dysproporcja cenowa jest o wiele większa i napisałem że moim zdaniem nie warto dokładać .

 

Następny temat OLEDY - tu jest grupa którzy bronią tych TV niczym krzyża .

Na wstępie zaznaczę że jest to świetna technologia ale nie bez wad.

 

Jak Chriss85 wstawił filmik o wypaleniach to nagle obrońcy kręcą bekę 

 

"no mi do smiechu jest jak ludzie gadaja takie zabobony xd "

"Najczęściej o wypaleniach piszą ludzie, którzy Oledy widzieli w sklepie" 

 

JPRDL, brak mi słów .

Najczęściej o wypaleniach piszą ludzie których to dotknęło i takich tematów potwierdzonych foto/wideo jest bardzo duzo na necie .

Temat wypaleń istnieje i jest realny i nie perdolcie głupot bo każdy kto decyduje się na taki zakup musi być świadomy że temat wypaleń istnieje (co nie znaczy że go dotknie, ale ryzyko jest)

Mam wrzucać fotki filmiki z YT tematy z forów AV ?No nie chcę mi się nawet bo jest tego TONA w necie, chyba że wpisanie oled burn in w google/yt przerasta co niektórych speców z tego forum o GIERKACH.

https://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html

Ale ja gram rok i nic nie mam, a ja gram 100h i tez nic nie mam ..... 

Mój teść ma xxx lat i temu inne bzdety JPRDL facepalm.

OK przekonaliście mnie temat wypaleń to bajka :)

 

Gwara? W PL może z łaski póki co uznają wypalenie bo by potracili klientów w błyskawicznym tempie ale...

"LG specyficznie ma zaznaczone w UK USA i Niemczech w gwarancji że wypalenia nie są nią objęte. W  żaden sposób. Jedynie sklepy oferują w Swoich najdroższych wariantach dodatkowej gwarancji reklamację z powodu wypalenia. W owych krajach na początku roku LG wymieniało wypalone panele ale już dawno tego nie robi czego dowodem są dziesiątki sfrustrowanych klientów którym LG kazało spadać i informowało że nie ma szans na to. Ludzie walczyli,interweniowali ale nie wiele to daje."

 

W PL też tak będzie, kwestia czasu wypalenia są wpisane w tą technologię  tak jak banding/clouding w lcd .

 

"Chciałbym tez zobaczyć gdzie ktoś tutaj deprecjonuje tańsze sprzęty albo ich użytkowników"

"No nie chciałem psuć zakupu, ale to Ty wparowujesz do tematu, bo kupiles telewizor za 1800 zl"

 

Nie chce mi się tu wszczynać wojenek niczym  z tematu DARK SOULS, i tak już dość czasu straciłem na znafców AV z forum o gierkach :)

Kto by tu jaki temat nie wrzucił o wypaleniach to i tak zaraz ktoś napisze że gra miesiąc/rok/1000h i wypalenia to bajka :D

Easyeye jesteś mistrzem też jestem z Wawy i każdego srednio rozgarniętego gościa w tym mieście  stać na kupno oleda za max 2 wypłaty więc nie perdol o tym że ktos widział je tylko w sklepie .

Dziekuję pozdrawiam, więcej czasu nie zamierzam tracić wolę pyknąć w gierkę .

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.04.2018 o 22:43, Jakim napisał:

Niestety best budget 4k tv Under 1000$ tylko w usa

 

W dniu 23.04.2018 o 22:46, Schranz1985 napisał:

A to ciekawe, bo jutro odbieram :)


Ściana tekstu z tłumaczeniem ale sam rozpocząłeś ten shitposting. Skąd Jakim miał wiedzieć, że chodzi Ci o import bez gwary ? Każdy by założył po tym co napisałeś, że kupiłeś wykastrowaną EU wersje. Ogarnij się kolego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież tu nie chodzi o to co ja kupilem i za ile bo kazdy kupuje co chce.
Ale jest tu pewien smieszek ktory probuje wmowic mi cos czego nie powiedzialem.
Zreszta jak ktos napisze cos o wypaleniach w oledzie to pewnie oleda tylko w sklepie widzial.
Taki poziom panuje na tym subforum.
To nie jest drama to jest smiech na sali, ale ja to rozumiem w koncu to tylko forum o gierkach.
Nawet lubie sobie poczytac w pracy z nudów, mozna sie posmiac xD


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dobra bylem dzisiaj w saturnie ogladalem te TCL przeznaczone na rynek EU, staly tez "flagowce" za prawie 5 tys (55 cali)l i wszystkie były mega ciemne, do tego nie wiem czy one maja problem z oprogramowaniem, ale tak wygaszały niektóre strefy, ze pól ekranu świeci, a sa miejsca gdzie nagle poswietlenie przestaje dzialac. Banding widoczny juz w saturnie, wiec w ciemnym pomieszczeniu byłaby w ogole stypa. Polecany na HDTV Polska TCL U65C7006 byl chyba najciemniejszy ze wszystkich i nawet z demówkami prezentowal sie slabo. No i nie czaje, dlaczego tam jest android w wersji 4.0... Tak czy siak odpadł od razu.

 

PHILIPS 65PUS6262/12 jakby to napisal czlowiek ziarno straszne mleko, jak tak wygladaja wszytskie IPSy to ja dziekuje, ani czerni, ani szczegółów, ani kolorów.

 

Jedyne co mi sie spodobalo w miare to SHARP LC-65CUG8062E. Tez matryca na VA, mieściłby sie w budżecie - tylko tych 60 hz sie boje, zeby telewizor za bardzo nie smużył. W weekend podjadę z jakimś meczem nagranym na USB. Podobno system to tz katastrofa.

 

Naprawde ciezko jest znalezc 65 cali w takiej kwocie, osobicie wolalbym zrezygnowac z 10 cali i miec juz niezly wybor, no ale. 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, easye napisał:

PHILIPS 65PUS6262/12 jakby to napisal czlowiek ziarno straszne mleko, jak tak wygladaja wszytskie IPSy to ja dziekuje, ani czerni, ani szczegółów, ani kolorów.

 

 W sumie troche dziwne, bo podobno wersja 65" ma akurat matryce VA. 

 

Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Sa firmy zajmujace sie importem i gwara importera również 2lata.

 

Nie żebym zakładał od razu czarny scenariusz, ale jestem troche ciekaw jak importer zachowa sie przy takiej gwarancji (rekojmi) np gdy padnie matryca, bo wtedy to on ponosi koszta naprawy. O ile w przypadku (powiedzmy) rynkowego zakupu z normalnego marketu gdzie TCL (czy inna firma) ponosi koszta takiej naprawy i gwarancyjnie naprawia sprzęt który popsuł się nie z winy użytkownika, tak tutaj jakiś importer będzie musiał pokryć z własnej kieszeni koszta naprawy. Pytanie czy wtedy nie będzie większego ryzyka związanego z tym, że koniecznie będa chcieli udowodnić że taka usterka wystapiła z winy użytkownika (żeby nie płacić za naprawe albo ponosić dodatkowych kosztów związanych ze ściagnięciem choćby matrycy z drugiego końca świata).

Jesli ktoś z forumowiczów miał już taką sytuacje że zgłaszał jakiś tv (ściagany z zagranicy przez importera) na reklamacje, to chetnie posłucham czy nie było wtedy żadnych problemów i czy wszystko poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Schranz1985 napisał:

Ale ja gram rok i nic nie mam, a ja gram 100h i tez nic nie mam ..... 

Mój teść ma xxx lat i temu inne bzdety JPRDL facepalm.

OK przekonaliście mnie temat wypaleń to bajka :)

 

Całe szczęście jest Schranz1985 z... takimi samymi opiniami, tylko w drugą stronę xD. Jakiś artykuł na PPE o LG B6 którego nikt już tutaj nie poleca, każdy zawsze mówi, że w przypadku serii 6 były problemy i raporty, w przypadku serii 7 jest tego dużo, dużo mniej. No, ale zawsze są ci oświeceni, którzy mają linka do dyskusji, w której inni dyskutują, że kogoś szwagier ma taką koleżankę, która ma męża, który słyszał, że kolega z pracy kupił OLED-a i mu się wypalił.

Przestań walczyć z chochołami, nie wiem gdzie są ci obrońcy OLED-ów. Mi się już nudzi podkreślanie w każdym poście wad tego telewizora, żeby zawsze każdy był w pełni świadomy co robi kupując ten model.

Ale za każdym razem to robię, by rzetelnie oddać to, co w tym modelu mi się nie podoba, bo sam go mam i wiem o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, easye napisał:

Piotr, to musi być pomyłka. Ogólnie w takim budżecie to tylko te 2 na VA znalazłem, Sharp i TCL.

 

Nie jestem pewien na 100%, ale może tak być że wersja 65" ma matryce VA , a inne calaże z tego samego modelu mają IPS. Tym bardziej że takie praktyki to częsta norma u chyba wszystkich producentów.

Patrzyłem na tej stronce...

https://www.displayspecifications.com/en/model/4e24ab3

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PIOTR8642 napisał:

 

Nie jestem pewien na 100%, ale może tak być że wersja 65" ma matryce VA , a inne calaże z tego samego modelu mają IPS. Tym bardziej że takie praktyki to częsta norma u chyba wszystkich producentów.

Patrzyłem na tej stronce...

https://www.displayspecifications.com/en/model/4e24ab3

 

Raczej nie w 65 calach za 3700 zł. ^^

Nie dotykałem co prawda palcem matrycy, ale na 99 % wyglądała jak IPS. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PIOTR8642 napisał:

 

Świetna czerń jak na LCD, rewelacja HDR dzięki 480 strefom wygaszania, tryb gry 14ms albo 20ms z włączonym upłynniaczem. Ogółem rewelacja ale 12 koła za 55 cali troszkę boli. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...