Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Problem, że tego 8002 już nie ma w sklepach.

 

A coś ok 75 cali z hdr na realnym poziomie ok 500 nitów i do 7-8 tys możecie coś polecić? Jakiś szajs?

 

Ten będzie lepszy?

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-75xg8096

 

?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

W temacie tv nic sie nie zmienia ostatnio, albo słony 9005 albo oled.
Samsung miał kozaka nu8000 w dobrej cienie(65 za 4k z hakiem byla) ale juz nie dostępny.
Przy takim rozmiarze, clouding moze byc spory wiec te tanie modele z podswietleniem krawedziowym bez micro dimming słaby pomysł.
Oled wiadomo tez ma swoje problemy, bandi g na 65 calach tez może być spory.
Pytanie jakie wymagania co do obrazu ma kolega...

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak wyżej wzg NU8 to przepaść musi być.

Sony ma ok 350 nitów słabo jak na koniec 2019 roku i IL 35ms też średnio patrząc na konkurencje, no chyba że bez konsoli której nie wymieniłeś.

Ale w tej cenie ten rozmiar cudów nie będzie

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800g

 

Niech dozbiera do Sony XF czyli pewnie ok 9tyś albo ten Sony co podałeś.

NU8 to był za(pipi)isssty tv w tej cenie, jego następca na ten rok niestety wyszedł mega słaby

 

edit: jeśli znajdzie gdzieś jeszcze NU8 to brać, nie ma nic lepszego w tej cenie.

Edytowane przez Fanek
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.08.2019 o 16:16, _daras_ napisał:

Jeśli PS5/nowy Xbox będą wspierać natywne 8K w gierkach to wtedy będzie można się zastanawiać nad zmianą i tylko od 75" w górę (żeby zobaczyć różnicę). Inaczej bez sensu.

Wystarczy siedzieć absurdalnie blisko czyli tak jak przy 4K (no 2 razy bliżej).

 

I dajcie spokój z tymi bzdurami o 8K. Najlepsza popularna karta dla graczy PC czyli RTX 2080 Ti ciągnie zaledwie ok. 15 fps, a cena rzędu 5000 zł. Tego nie da się zbić żadnymi oszustwami typu PS4 Pro z oszukanym 4K. Stosując te same metody czyli oszukane 5K (zamiast 8K) i detale medium da się łatwo osiągnąć co trzeba, ba same detale starczą do konsolowych 30 fps.

 

Tyle, że jest jeszcze kwestia ceny. A postęp technologiczny w ostatnie np. 6 lat w procesorach i grafikach jest żałosny, a ceny nie chcą spadać. To nie dawne czasy z dedykowanymi układami, że Sony mogło coś wymyślić i dopłacić, a potem spijać zyski za 2-3 lata. Teraz jeśli nawet kupią 10 mln RTX 2080 Ti w cenie 3000 (wątpię), to za 2 lata będą to mieli po 2000. Casuale tak drogich konsol nie kupią i nie kupią staroci 5 lat po 2999. Maksimum na co można liczyć to RX 5700 XT (czyli 4K 60 fps bez istotnego cięcia detali), tylko to może być wystarczająco tanie w 2022 roku przy zamówieniu 10 mln sztuk. PS. Oczywiście wiem, że realne układy będą odrobinkę inne, ale zasada ta sama.

Odnośnik do komentarza

Zeszłoroczny flagowiec Samsunga Q9FN, ale w tej cenie niestety tylko 65 cali. Niedawno mi się udało kupić, świetny Tv z czernią niewiele gorszą od Oledów, najwyższym obecnie HDR itd. Zresztą są recenzje na rtings i hdtv, tam masz szczegóły. W necie jeszcze do kupienia, ja miesiąc temu dałem 7900 zł (rok temu kosztował 16999 zł).

Odnośnik do komentarza

A to fakt, hdr jest mityczny nadal w większości gier.

W ogóle ciężko wykorzystać pełen potencjał takiego tv na dziś.

No ale sdr na poziomie ~1000nitow to nie mam pytań.

Tylko ten input lag 45ms.... bardzo słabo, samsung potrafi sony nie?

 

Edit. A pardon pomylilem zd z zf w zf 20ms więc bardzo ładnie.

Sztos tv.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, mrynk napisał:

Po 10 latach katowania Sony KDL-46Z5500 impulsywnie zdecydowałem się na upgrade. Udało się wyhaczyć fabrycznie nowy Sony KD-65ZF9 Master Series.

Mam nadzieję że będzie widać różnicę dekady w postępie technologii ;P

 

Gdybym miał brać teraz tv, to zapewne też bym się zdecydował na ZF9. Daj znać jak wrażenie z gierkami czy vod. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...