Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze to mnie zmartwiliście, że banding nie podlega gwarancji :smutas: To zarzuci ktoś tablice do sprawdzania wypaleń? :isee:

Swoją drogą wydawało mi się, że wcześniej nie było tego efektu tak widać, pierwszy raz zauważyłem go w RDR2 w trybie HDR na otoczeniu zimowym, a później poszło z górki...

Odnośnik do komentarza

Helllo, jestem NooBem i szukam telewizorka więc prosiłbym was serdecznie o radę co kupić do netflixa i gier do 5-5,5k. Rozglądałem się i na razie widzę takie opcje

 

Samsung QLED QE55Q70RAT

Sony KD-55XG9505

Sony KD-55XF9005

 

Nie jestem jakiś wymagający, ale chciałbym kupić optymalny sprzęt z którego będę zadowolony i nie będę się denerwował jakimiś plamkami. 

 

Wielkie dzięki  z góry 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Bielik napisał:

Kurcze to mnie zmartwiliście, że banding nie podlega gwarancji :smutas: To zarzuci ktoś tablice do sprawdzania wypaleń? :isee:

Swoją drogą wydawało mi się, że wcześniej nie było tego efektu tak widać, pierwszy raz zauważyłem go w RDR2 w trybie HDR na otoczeniu zimowym, a później poszło z górki...

 

Wpisz na YT plansza testowa burning albo sam w paintcie namaluj czerwona, zielona, niebieska biała plansza

Odnośnik do komentarza
Helllo, jestem NooBem i szukam telewizorka więc prosiłbym was serdecznie o radę co kupić do netflixa i gier do 5-5,5k. Rozglądałem się i na razie widzę takie opcje
 
Samsung QLED QE55Q70RAT
Sony KD-55XG9505
Sony KD-55XF9005
 
Nie jestem jakiś wymagający, ale chciałbym kupić optymalny sprzęt z którego będę zadowolony i nie będę się denerwował jakimiś plamkami. 
 
Wielkie dzięki  z góry 


Za 5200 masz z euro RTV KD-65XF9005, chyba, ze za duzy to wtedy 55.
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Michał_K napisał:

Xf lepszy od xg? Czy może nie dosyć lepszy żeby dopłacać? A co z tym Samsungiem? pani w RTV mnie na niego namawiała,  a o dziwo brzmiała dosyć kumato... 

Z tych dwóch modeli to XG jest nowszy, i zastąpił XF, choć XF jest nadal produkowany( bodajże do końca 2019 roku, o ile mnie pamięć nie myli).

XG ma kilkanaście procent wyższą jasność w SDR i HDR, ale za to słabszy kontrast natywny. Pozostałe różnice to głównie to, że wszystkie 4 porty HDMI w XG mogą obsłużyć 4K HDR przy 60Hz.( w XF tylko 2 porty). Poza tym w XG port ARC został podniesiony do eARC. XG ma nowego pilota, i to chyba tyle z różnic.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Michał_K napisał:

A to HDMI 2.1 to już takie pewne że kolejna generacja będzie wykorzystywała czy może jednak egzotyka dla garstki maniaków?

Bo widzę że obecnie mało który tv to ma, musiałbym lecieć po OLEDA lg B9 czyli dopłacić 2 tysiące...

Nie wiedziałem że jest B9 już. Jakieś recki? Co tam ciekawego ma.

Niby jakaś promocja na Euro - 6899 zł.

Jednak co OLED to OLED. Dziś po półtora roku niemal i problemem z B7 nie brałbym nic innego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, ireniqs napisał:

Tak jest panie władzo. Sony Masters AF9. W czym mogę pomóc?

 

YETI zastanawia się nad OLED-em od Sony i pyta o opinie jak mniemam.

6 minut temu, Koleś88 napisał:

Juz sie pogubiłem. Czemu B9? Co prawda troche nowszy bedzie ale i droższy, a C9 tez posiada hdmi 2.1. Jaka jest roznica ogolnie miedzy seria B a C?

 

 

Gdzieś tam wewnętrzny cebulak liczył na to, że zepsuje się moje B8 i dostanę wymiankę na nowszego C9, który akurat ma HDMI 2.1 i obsługuje VRR. Czyli w sam raz pod konsole następnej generacji.

Odnośnik do komentarza

Akcyza od nowości.

Przecież nie mogą sprzedawać 2 raz tego samego pod ta sama nazwą i drożej.

A tak to pan w rtv powie panie nowy model! Janusz pomyśli hmmm no chyba warto dołożyć bo zakup na lata(hmm oled na lata, no ok xD) i cyk znów golonko.

 

 

Uuu teraz zerknalem ze c9 nie ma VRR a b9 ma to jednak dla konsolowcow różnica .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...