Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.10.2019 o 22:46, Atos napisał:

Z tych dwóch modeli to XG jest nowszy, i zastąpił XF, choć XF jest nadal produkowany( bodajże do końca 2019 roku, o ile mnie pamięć nie myli).

XG ma kilkanaście procent wyższą jasność w SDR i HDR, ale za to słabszy kontrast natywny. Pozostałe różnice to głównie to, że wszystkie 4 porty HDMI w XG mogą obsłużyć 4K HDR przy 60Hz.( w XF tylko 2 porty). Poza tym w XG port ARC został podniesiony do eARC. XG ma nowego pilota, i to chyba tyle z różnic.

 

 

Zakupiłem xg9505, 4999 zł idealnie się zmieściło w budżecie. 

Myślałem o tym HDMI 2.1 i powstrzymałem się przed kupnem monopolisty w zasadzie czyli oleda od lg. Zanim ta cała następna generacja się rozkręci i będzie powód by zmienić konsolę to po drodze jeszcze się pokażą lepsze modele. 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Szukam szczerej porady. Obecnie mam Samsung KS9500/9800 (numeracja zależna od regionu i rozmiaru tv) 65 cali. Z telewizora jestem zadowolony, ale zawsze można by mieć coś lepszego. I pytanie czy obecne telewizory będą już wystarczającym przeskokiem? Czy lepiej poczekać na nową generację konsol i wtedy kombinować? Swoją drogą czy ten obecny tv będzie dobry na nową generację?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Mantis napisał:

Szukam szczerej porady. Obecnie mam Samsung KS9500/9800 (numeracja zależna od regionu i rozmiaru tv) 65 cali. Z telewizora jestem zadowolony, ale zawsze można by mieć coś lepszego. I pytanie czy obecne telewizory będą już wystarczającym przeskokiem? Czy lepiej poczekać na nową generację konsol i wtedy kombinować? Swoją drogą czy ten obecny tv będzie dobry na nową generację?

Raczej nie ma obecnie nic poza oledem gdzie może kontrast i czerń zrobić na Tobie wrażenie z drugiej strony Twój TV ma wysoką jasność w HDR wiec ogólnie nie warto. 

Ja bym poczkeał na nową generację konsol (koniec 2020) i lepszą ofertę na TV z VRR, wysoką jasnością HDR + (ew 8k jak oglądasz filmy) i rzucił się na taki model bo z tego co czytam to nawet samsung inwestuje w matryce organiczne więc za rok 1,5 może być ciekawie. 

Imo teraz jest taki trochę "rozkrok" generacji TV jak wcześniej pierwsze modele z 4K - kupiłeś taki i za chwile pokazały się modele z HDR i .... zostajesz z TV który niby UHD ale nie do końca.

Sam mam 65" oleda b6 (najstarszy chyba oled lg) ale trzyma się dzielnie i serio nie widzę sensu wymiany. Tak czy inaczej innego tv niż oled raczej już nie kupię. 

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RU beznadziejny telewizor, o wiele gorszy niż zeszłoroczny NU, jasność HDR jeszcze mniejsza niż na Oledach, dziwne MotionFlow, 0 ustawień obrazu, bardxo slabo wyszla Samsungowi ta seria - ja nie polecam.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ktoś z was gra na monitorze na obecnej generacji konsol? Myślicie, że jest duża dysproporcja w jakości obrazu pomiędzy TV a monitorem? Będę musiał sobie sprawić jakiś odbiornik do nowej generacji, ale TV nie jest mi za bardzo potrzebny, bo nic nie oglądam. Wolałbym też mniejszy rozmiar ekranu, a ceny też są chyba na korzyść monitorów. No i jak przeglądałem ranking monitorów w chyba eurogamerze, to była informacja, że monitor jest fabrycznie kalibrowany, a z tego co wiem, to w TV coś takiego jest olewane.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 20inchDT napisał:

Ktoś z was gra na monitorze na obecnej generacji konsol? Myślicie, że jest duża dysproporcja w jakości obrazu pomiędzy TV a monitorem?

 

@ASX gra. 

 

A co do jakości to nie rozumiem, jak ma być dysproporcja? Wszystko zależy jaki sprzęt wybierzesz, dla przykładu, monitor z górnej półki będzie miał lepsze parametry niż średniej półki TV, kwestia tylko jest taka czy odpowiada ci grać przy biurku, no ale skoro o to pytasz to pewnie nie robi. 

 

Spokojnie można znaleźć fajny monitor 4K z HDRem, który sprawdzi się do konsole ( zwłaszcza pod xox gdzie można przetestować VRR) 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, 20inchDT napisał:

Wolałbym też mniejszy rozmiar ekranu

Niestety nic nie kupisz, bo jest zakaz robienia dobrych TV i monitorów poniżej 43 cali.

 

Robią by wszystko było źle:

1. złośliwie zmieniają ze 120 na 60 Hz (np. Q60R), a cena nie spada, ba jest drastycznie większa (dotyczy to nawet 49 cali więc lepiej brać 55 by uniknąć złośliwości)

2. jw skandaliczne ceny, skrajnie nieproporcjonalne (np. dużo lepsze 55 cali 10% drożej niż 43 cale, mimo ponad 60% większej powierzchni)

3. dużo gorsze matryce.

Obecnie nowością jest Q50R 32 cale o znacznie gorszych osiągach i wysokim smużeniu (nietypowym dla Qled VA, typowym dla VA).

 

Z monitorów masz Philips Momentum 43, mocny HDR 1000 (aż 1000), bardzo szybki czas reakcji jak na VA, no i input lag, dobre głośniki/dźwięk klasy TV a nie pierdziawki. Z opinii wynika, że jest znacznie lepszy niż Q60R, a chyba też Q70R. Ja go nie kupiłem bo zbyt duży, 32 cali nie warto brać jak zwykle znacznie złośliwie pogorszony i cena podobna.

PS. Dobre monitory dla graczy PC generalnie warto olać, bo tam rządzi zbędne 144 Hz, a graczom konsolowym dużo bardziej potrzebny jest dobry dźwięk (a z tym jest fatalnie).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Ostatni TV kupilem 7 lat temu (Toshiba 40" full hd z edge led, bez smart tv).

 

Zeby zmotywowac się w najblizszych miesiacach do przesiadki na nowy, wiekszy 4K, wystawilem testowo na OLX swojego staruszka i "niestety" zszedl w 2h xD Takze tego, myslalem ze to potrwa tygodniami a teraz zostalem tymczasowo z monitorkiem 22" xd Takze przyspieszam aktualnie research na ceneo i mam mętlik w glowie. Kazdy TV w koncu ma jakąś wade, ktora wychodzi z komentarzy uzytkownikow.

 

Oczekiwania:

- rozmiar do salonu, gdzie mam 2.8 m od kanapy: 55-60 cali (ale najczesciej gram lezac na podlodze z 1.5m od ekranu)

- mysle o 3500 zl max. Wiadomo, ze mozna rozciagac kase jak gume, ale to takie postanowienie wlasne i granica rozsądku

- nie chcę smuzenia i cloudingu na czarnych tłach. Toshiba miala to słabe i draznilo mnie w ciemnych scenach. Takze moze matryca 100Hz ("natywnie" a nie upłynniane) nie byłaby glupia.

- niski input lag do konsolek

- smart tv z minimum Netflixem

- ambilight jako opcjonalny bajer

- wifi -> must have

- bluetooth lub 3.5mm audio na słuchawki

 

Co teraz na rok 2019 jest najlepszym 'value for the money'? Wypisalem sobie parę (niekoniecznie najświeższych) modeli:

 

 •PHILIPS 55PUS6703 (2199)
• PHILIPS 55PUS6704 (2350)
• Philips 55PUS7303 (2599)
• Philips 55PUS8303 (3500) - te wszystkie cztery z ambilightem
• Samsung UE65RU7172 (2999)
• SHARP LC-60UI9362E (2350)

 

A jakby isc drozej to strone wczesniej polecano Sony Bravia KD-55XF9005 (ok 3800 zl). Niby sporo drozej, ale jak ma dawac duzo lepsze wrazenia na najbliższe 5 lat to czemu nie.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu tych Philipsów poniżej serii 8xxx bym nie brał, bo za dużo się naczytałem o nich w necie jak szukałem rozwiązania problemu dla swojego TV z serii 6xxx. Z tego co czytałem w tym temacie i na innych forach to szukałbym teraz w takim budżecie jakiegoś Samsunga zeszłorocznego, albo coś Sony, tyle w temacie. W philipsa bym nie inwestował bo nie umieją w oprogramowanie w serii PUS.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

55nu8002 są jakies resztki w neonecie poza moim wojewodztwem. A teraz widzę, ze ten Soniacz ma klasę energetyczną B. Niby to nie jakis duzy problem ale to pewnie jest jakos skorelowane z tym, ze ma dobre parametry (jasnosc, hdr itp).

 

Jeszcze jakies propozycje? Moze ktos te Philipsy uzytkuje na co dzien, mimo ze odradzacie.

 

Albo cos z QLED, np Samsung QE55Q60RA? Troszkę ponad 3000 zl

 

Ewentualnie rzucic LCD w cholere i zaczac rozwazax OLED, np. Philips 55POS9002 za 4100 zl.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Hmm.. MU8002 czy NU8002?

 

Tego drugiego praktycznie nie ma w sklepach z Ceneo wiec musialbym szukac po jakichs niszowych sklepach.

 

Bravia jest na mojej liscie, thx. Moze na Black Friday bedzie jakas sroga promka (chociaz najlepsza byla ta sprzed paru tygodni, -800 zl jak dobierzesz czajnik czy inne (pipi)).

 

A do tego czasu chetnie pozbieram jeszcze kilka propozycji. Moj ranking to na razie ta trojka tv z matryca natywnie 100/120Hz

 

Sony Bravia KD-55XF9005 (3900)

Samsung QLED QE55Q60RA (3100)

Philips 55PUS8303 (3500)

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...