Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jest WOW...

Rozmiar to jedno. Ale kontrast, jasność i kolory .... OMG. I ta obróbka obrazu ... niesamowita !!! Jestem posiadaczem profesjonalnego PVM 20M2MDE oraz PS TV, RPi 3b+ , ps classic. I na ZF9 te cyfrowe platformy wyglądają prawie jak oryginalne PSX na crt....co ten procesor wyprawia to nie rozumiem. Jakbym oglądał crt powiększone optyczną lupą ... 

Oczywiście FHD i 4k co dałem radę streamowac (rzekomo) z yt... grubo. Sam mam sporo tylko blu ray - jest lekki blooming ale to jest wyższy stopień zboczenia by się tym przejmowac ... najlepiej wydane 8k pln ever. Pełen zakres rozdzielczości zaspokojony z nawiązką. Odwzorowanie kolorów jasności i kontrastu w porównaniu do crt sprawia ze mógłbym klasyka sprzedać bo nie będę używał . A jeszcze nic nie bawiłem się z ustawieniami ZF9, wszystko default.

No i HDR...na razie obczaiłem tylko Madmaxa i Lost Legacy, ale damn !!! Jak to wygląda ?! Już nie da się wrócić do przeszłości :D.

Edytowane przez mrynk
  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.09.2019 o 16:07, Schranz1985 napisał:

Na divixach najbardziej emoji14.png

Nie ma co się śmiać, bo to prawda, dlatego zastanawiam się na kupnem krowy Philips Momentum 436M6VBPAB. Szkoda, że wersja 32 cale jest znacznie gorsza i bez pilota.

 

Nie ma sensu inwestować w śmieciowe 4K, gdy 80% materiału jest w SD, ok. 20% to 1080i (programy TVP) i 0,1% to 4K. Siedząc z nosem przy ekranie 4K wygląda lepiej, ale za to SD okropnie. Dlatego 43 cale to za dużo i nie bardzo wiem jak go odsunąć dalej (3 metry to rozsądne minimum). Bo do grania siadam na krześle i po problemie, mogę być dowolnie blisko.

Odnośnik do komentarza

Panowie.

Telewizor 49"-55" w cenie 3000-4000 pln?

 

Im dluzej przegladam rozne modele tym bardziej jestem glupi. Naprawde jestem zielony w temacie...

 

Tv musi byc uniwersalny, ale najwazniejsze sa oczywiscie gierki (nie mam ani ps4 pro, ani x boxa one x), ale fajnie by bylo jakby filmy tez dawaly rade, czasem jakis meczyk. Pomozcie bo nie wiem czy brac to co jest, sugerujac sie cena. Czy moze w tym przypadku najdrozszy niekoniecznie bedzie oznaczal najlepszy?

 

Pierwsze co mi wpadlo w oko przegladajac oferty lokalnych sklepow to Sony KD-49XG8396, no ale wlasnie nic sie nie znam wiec tak naprawde kieruje sie tu cena.

 

Doradzcie cos bo jak czlowiek 8 lat nie kupowal zadnego telewizora to naprawde zagubiony...

 

PS.Wielkie sorry za brak polskich znakow, awaria klawiatury :/

Odnośnik do komentarza

Mnie to martwi fakt ze zdecydowanie chce mieć tv z hdmi 2.1 i trzeba bedzie pierwsze 2 lata płacić akcyzę od nowości.
A jako ze nie chce na tv wydawać 8k to będę musiał poczekać z 3/4 lata aż wyjdzie cos sensownego w normalnej cenie(jak niedawno samsung nu8000)


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Arek_ napisał:

Nie ma co się śmiać, bo to prawda, dlatego zastanawiam się na kupnem krowy Philips Momentum 436M6VBPAB. Szkoda, że wersja 32 cale jest znacznie gorsza i bez pilota.

 

Nie ma sensu inwestować w śmieciowe 4K, gdy 80% materiału jest w SD, ok. 20% to 1080i (programy TVP) i 0,1% to 4K. Siedząc z nosem przy ekranie 4K wygląda lepiej, ale za to SD okropnie. Dlatego 43 cale to za dużo i nie bardzo wiem jak go odsunąć dalej (3 metry to rozsądne minimum). Bo do grania siadam na krześle i po problemie, mogę być dowolnie blisko.

Czekaj 43 cale, 3m co ja czytam? Jak za blisko? Za daleko. Ja mam niecałe 3 m do 65 cali a spokojnie bym zamienił na 75.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...