Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

Don - w game mode nie ma dostepu do masy ustawień kalibracji tv, w tym temacie z 15-20 stron wstecz są ustawienia Wojtasa, to dopiero daje kopa grafice ;)

 

Dla mnie najważniejszy jest display lag, bo to robi dużą różnicę, a najmniejszy jest właśnie w game mode.

Don w customie ustawisz to samo co w trybie gra i bedzie nazywało sie custom. Na lagi rożnej maści wpływają tylko motionflowy itp podświetlenie i kontrast niema nic do tego.
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

 

Don - w game mode nie ma dostepu do masy ustawień kalibracji tv, w tym temacie z 15-20 stron wstecz są ustawienia Wojtasa, to dopiero daje kopa grafice ;)

Dla mnie najważniejszy jest display lag, bo to robi dużą różnicę, a najmniejszy jest właśnie w game mode.

Don w customie ustawisz to samo co w trybie gra i bedzie nazywało sie custom. Na lagi rożnej maści wpływają tylko motionflowy itp podświetlenie i kontrast niema nic do tego.

 

 

No w trybie gra też mam dostęp do kontrastu, oświetlenia, nasycenia, jasności itp. ;) I to sobie co jakiś czas przestawiam w zależności od potrzeb. Ale chętnie rzucę okiem na post Wojtasa jak już go znajdę :P

 

 

Don - w game mode nie ma dostepu do masy ustawień kalibracji tv, w tym temacie z 15-20 stron wstecz są ustawienia Wojtasa, to dopiero daje kopa grafice ;)

 

 

Dla mnie najważniejszy jest display lag, bo to robi dużą różnicę, a najmniejszy jest właśnie w game mode.

 

 

A takie pytanie czy do szybkich fpsów ala Halo ten tv się bez problemu nadaje? Tzn. czy widać jakieś smużenie, bo zastanawiam się jeszcze nad W8 ze względu na upłynniacz...

 

 

Nawet nie wiem co to smużenie. Żadnych artefaktów w Halo na Xone nie zauważyłem.

 

Co do "upłynniaczy", to zwiększają opóźnienie i W8 ma chyba standardowo 10 ms większe niż W7. 

 

Moim zdaniem warto kupić W7 bo masz pewność, że masz najmniejszy możliwy lag jeśli chodzi o dostępne TV, a w rozgrywce online 10 ms mniej potrafi robić różnicę w statystykach.

 

No i sam TV jest zadziwiająco tani jeśli chodzi o wydajność, możliwości ustawiania obrazu no i co tu ukrywać, firmę. Ja dałem 2300 zł, dla mnie za telewizor tej klasy to jak za darmo.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

U mnie na W7 te ustawienia wogóle się nie sprawdzają , obraz jest za bardzo nasycony . Za kolorowo , to wszystko widać (być może takie ustawienia są dobre do oglądania sportu ) . Trochę pozmieniałem u siebie , głównie zmniejszając niektóre parametry i obraz jest dużo lepszy , co widzę np.na twarzach , gdzie były za bardzo czerwone , a przy moich ustawieniach kolor jest bardziej cielisty .

Edytowane przez seb.maz
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dla mnie też obraz był przesycony i na bieżąco sobie szukam optymalnego ustawienia.

 

PS. Powie mi ktoś gdzie w tym TV można ustawić ręcznie 1080p? Mi sygnał z NC+ ustawia automatycznie na 1080i. Przeglądałem opcje i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Don tego się nie ustawia na tv, sygnał tv wyświetli taki jaki ma ustawione źródło - poszukaj w ustawieniach nc+ ale możliwe że 1080i to maks co to daje. Żadko się zdarza żeby te playery dawały więcej.

Co do ustawień - pisałem to wcześniej - na ustawieniach Wojtasa wyżej - sugeruję zmienić opcję "Tworzenie realizmu" z auto na ręczny i niżej rozdzielczość (po ustawieniu na ręczny staje się aktywne) na 75. Bez tego obraz sam dostraja sobie ostrość i wygląda to dziwnie. Reszta to kwestia indywidulana - jeden lubi mocniejszy kontrast, jasność. Jak idę do kumpla co gra na blaszce to zawsze ma tak ciemny monitor że nic nie widzę a jemu odpowiada :>

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja nie jestem wybredny co do TV. Żeby nie było smużenia, żeby było dużo hz (chcę płynny obraz), dobry input lag i tyla. No i niezły kontrast <ok> Coś się tam znajdzie.

 

Ale jak już zmieniasz to lepiej, np. trochę poczekać, dołożyć parę stów i kupić trochę lepszy.

 

Ten Sony 42" który ostatnio nabyłem to najlepsze rozwiązanie do gier - najmniejszy lag na rynku + od groma opcji do ustawienia ręcznie, a TV za 2300 zł.

 

Jak się przesiadłem z mojego Phillipsa, to jakbym na nowo Xone kupił.

Odnośnik do komentarza

ja na początku też miałem brać mniejszy, ale trochę poczytałem, pomierzyłem i wyszło że jednak 50" to idealna opcja :P( pomimo niewielkiego pokoju). Zresztą jak ktoś kilka postów temu zauważył, że tvka nie zmieniasz często, więc warto dokładnie pomyśleć nad tematem, również w kwestii finansowej ;)

Odnośnik do komentarza

 

Ja nie jestem wybredny co do TV. Żeby nie było smużenia, żeby było dużo hz (chcę płynny obraz), dobry input lag i tyla. No i niezły kontrast <ok> Coś się tam znajdzie.

 

Ale jak już zmieniasz to lepiej, np. trochę poczekać, dołożyć parę stów i kupić trochę lepszy.

 

Ten Sony 42" który ostatnio nabyłem to najlepsze rozwiązanie do gier - najmniejszy lag na rynku + od groma opcji do ustawienia ręcznie, a TV za 2300 zł.

 

Jak się przesiadłem z mojego Phillipsa, to jakbym na nowo Xone kupił.

 

 

 

Jaki to model dokładnie? Na dniach bede musiał wymienić mojego wysłużonego Samsunga.  

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...